Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

1.4 TSI "drgawki" silnika

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: 1.4 TSI "drgawki" silnika

Postprzez brzooza » 8 sierpnia 2018, 20:25

ja też swoje 3 grosze dorzucę do tematu.
mam frke czca 1.4 125KM. przebieg 3300 około. wcześniej nie zwracałem na to uwagi albo tego nie było, ostatnio od jakiś 500km mam w sumie to nie wiem czy jak wy czy może podobnie, ale... po paru km od uruchomienia czyli auto rozgrzane mam obroty w okolicach 1000rpm, a zazwyczaj od początku wynoszą one ok 700, no i kiedy obroty oscylują w ok. 1000 na postoju (np światlach) to co ileś tam cykli/sekund czuć na pedale sprzęgła (wciśniętym) takie jakby delikatne drgawki., czuć je nawet kiedy bieg jest w położeniu neutralnym po położeniu stopy na sprzęgle (bez wciskania). Budą nie trzęsie, chociaż zdarzyło się ze 3-4 razy jednorazowo że na jakiś światlach były drgania aż czułem to na własnej d**** na fotelu, ale to rzadkość.
Te ww. delikatne drgania w graniach 1000obrotów mają swoje odzwierciedlenie na obrotomierzu, kiedy czuć drganie to wskazówka też delikatnie się podnosi o jakiś milimetr bądź mniej w górę, albo też w dół. Co ciekawe nie zawsze za pierwszym razem się to udaje, ale jak się zatrzymam i widzę podwyższone obroty (czyli te ok 1000) to po wciśnieciu gazu tak na ok 2000 i puszczeniu silnik się jakby odcina i spowrotem mam 700rpm i już pracuje równo, ciszej i tak jak po wyjeździe z salonu. Moc jest , wszystko ok ale irytująca sprawa nie powiem, spóbuje u siebie zalać jeden bak pb98 i sprawdzić czy się sprawa powtórzy. Dam znać.
brzooza
Stella +
Stella +

Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon FR 5F
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Postprzez Krzyzak » 8 sierpnia 2018, 21:30

Te podwyższone obroty są normą jak masz włączoną klimatyzację. Czasem też wtryskiwane paliwo ma zadanie ostudzić silnik i wtryskiwacze - wszystko ustala komputer.
Krzyzak
Signo
Signo

Auto: Leon 5F

Postprzez ggregorii » 9 sierpnia 2018, 14:15

JA co nie wleje to chwile jest spokój, a za chwile znowu ma kangurki czasem na całej budzie czuć
ggregorii
Sport
Sport

Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR

Postprzez jendrjej » 9 sierpnia 2018, 14:18

JA co nie wleje to chwile jest spokój, a za chwile znowu ma kangurki czasem na całej budzie czuć

Mam dokładnie tak samo czasem mam wrażenie że to zależy od wilgotności lub temperatury powietrza bo ciągle jedna benzyna a on raz gładziutko raz drgawki, serwis jak zwykle ten typ tak ma.
jendrjej
Stella +
Stella +

Region: łódzkie
Auto: Leon III 5F

Postprzez ggregorii » 9 sierpnia 2018, 17:01

Nom nie raz jak postoi na słońcu i jak odpalę to mało nie wyskoczy z pod maski, a czasem cisza i gładko.
ggregorii
Sport
Sport

Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR

Postprzez adbur » 25 września 2018, 20:04

Znowu się zaczęło.... temp.poniżej 20 stopni i drga na "luzie" na światłach/korkach i innych postojach z włączonym silnikiem....
Juz się zastanawiam czy czasami grupa VAG dla tych drgań nie zmusza nas do start/stop :)
Denerwujące to jest, poczekam na chłodniejsze dni i chyba do ASO uderzę z reklamacją, wqrza mnie to coraz bardziej....
adbur
Signo
Signo

Auto: leon 5f STYLE_LPG

Poprzednia strona

Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna