Strona 1 z 1

1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 5 lutego 2018, 09:53
przez Mike_S7
Cześć,

Chciałbym zapytać w imieniu znajomego, który planuje zakup Leona 1.8 TSI o dziwne, rytmiczne cykanie (bądź csssykanie) co mniej więcej sekundę, dobiegające z silnika. Przebieg około 105 000, filmik był zrobiony po ok. 20 km jazdy.

https://video-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t42.3356-2/27733212_2085373334822629_1971987667922976768_n.mp4/video-1517817001.mp4?vabr=406247&oh=a3fedee7b30f968ad0561b68160d7a83&oe=5A79C43B&dl=1


Miał ktoś z Was z czymś takim do czynienia? Co by to mogło być?

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 5 lutego 2018, 17:51
przez tatian
Wg mnie wszystko jest ok. Te silniki tak chodzą.

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 5 lutego 2018, 23:25
przez Le0nZawodowiec
Nie wiem, slyszalem kilka benzynek od 1.4 do 2.0 w golfach 7 czy audi i seatach z podobnego okresu i zaden tak rytmicznie nie cykal.

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 6 lutego 2018, 11:01
przez verton91
może kolega tatian nie wsłuchał się w filmik.
Ja mam 1.4 i u siebie nie słyszę takiego "szurnięcia" co pół sekundy.
Najlepiej pojedź do ASO z tym samochodem na przegląd przed zakupem, oni Ci najbardziej pomogą, sprawdzą błędy silnika...

-- 6 lutego 2018, 12:01 --

Czy podczas nagrywania filmiku nie była włączona klima? to jedyne co mi na szybko przychodzi do głowy, jak jest włączona to czasem pojawiają się różne dziwne dźwięki.

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 6 lutego 2018, 11:03
przez metzz
O ile na zimnym silniku może być słychać lekki stukot, to po 20 km jazdy kiedy olej jest już dokładnie rozprowadzony to podejrzany dźwięk. U mnie też nic takiego nie słychać - 1.4 TSI

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 6 lutego 2018, 13:00
przez czapel
tez tego nie mam w 1.8, cos mi tu słychać jakby pasek ocierał bo w takim tempie kreci sie przez lozysko.

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 6 lutego 2018, 17:21
przez tatian
Jaki pasek wielorowkowy?

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 7 lutego 2018, 00:09
przez czapel
tak mi sie zdaje

Re: 1.8 TSI, 2014 - rytmiczne cykanie (filmik)

PostNapisane: 7 lutego 2018, 01:04
przez AKa
A to nie jest cykanie układu wtryskowego?