Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

Od kiedy GPF/DPF w Leonie

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Od kiedy GPF/DPF w Leonie

Postprzez herbi37 » 17 marca 2018, 18:39

Orientujecie się jak wygląda harmonogram wprowadzania filtrów GPF do Leona (w szczególności 1.8)?

Stoję właśnie przed decyzją o zamówieniu Leon ST FR 1.8, ale naszły mnie wątpliwości czy nie dostanę w prezencie tego ustrojstwa z uwagi na to, że zamawiam auto do produkcji. Otrzymam je pewnie w okresie wakacyjnym, a więc tuż przed wejściem w życie przepisów o GPF
Obecnie: Kia Rio sedan, Citroen C3 Picasso
wcześniej: Opel Corsa
W przyszłości: Leon ST FR 1.8
herbi37
Stella
Stella

Auto: Kia Rio
Silnik: benzyna inny

Reklama

Re: Od kiedy GPF/DPF w Leonie

Postprzez marwisn » 17 marca 2018, 21:36

Mam znajomego dealera co sprzedaje Ople. U nich już nie ma alokacji na auta bez GPF'a. Wszystko co się zamówi idzie już z filtrem.

Można założyć, że w przypadku Seata będzie podobnie.
marwisn
Signo
Signo

Auto: Leon 5F EX
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez trzepol » 18 marca 2018, 07:29

herbi37 napisał(a):Orientujecie się jak wygląda harmonogram wprowadzania filtrów GPF do Leona (w szczególności 1.8)?

Stoję właśnie przed decyzją o zamówieniu Leon ST FR 1.8, ale naszły mnie wątpliwości czy nie dostanę w prezencie tego ustrojstwa z uwagi na to, że zamawiam auto do produkcji. Otrzymam je pewnie w okresie wakacyjnym, a więc tuż przed wejściem w życie przepisów o GPF

Nie przejmuj sie i tak wyboru nie bedziesz mial, czego nie wezmiesz na wtrysku to bedzie mialo GPFa. Sam sie zastanawiam czy Leon, ktorego odebralem w lutym nie ma GPFa :) Dealer niestety nic na ten temat nie wie.
Wedlug tego co piszą od od wrzesnia nie ma opcji sprzedania auta bez filtra. Wiec dla bezpieczenstwa producenta lepiej wszystko juz pchac z tym co by sie jakies auto nie zostało w salonie.
Z drugiej strony z reguly poczatek sierpnia w automotivie to przerwa remontowa i czas na zmiany ale to mogloby byc za pozno na takie wdrozenie. Moze wlooza 1.5 tsi gdzie maja juz GPF ?
trzepol
Signo
Signo

Region: śląskie
Auto: Leon FR ST 2018
Silnik: CAXC 1.4

Postprzez adbur » 18 marca 2018, 08:32

Z tym gpf chyba nie powinno być gorzej niż z dpf-miałem exeo 2.0 tdi i od nowości zero problemu z dpf , auto zostało w rozliczeniu z przebiegiem ~130 tysięcy kilometrów(jazda mieszana a dpf się nawet w korkach wypala).
Ja bym się nie stresował i tak nas wszystkich to czeka przy zakupie nowych aut.
adbur
Signo
Signo

Auto: leon 5f STYLE_LPG

Postprzez UniqueSilver » 19 marca 2018, 08:57

adbur napisał(a):
Ja bym się nie stresował i tak nas wszystkich to czeka przy zakupie nowych aut.

Dokładnie bez stresu. A jak się sypnie to i tak gwarancja tego nie obejmie i można wyciąć dziadostwo :)
UniqueSilver
Sport
Sport

Auto: Seat Leon Cupra 280
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez andrzejpredator » 19 marca 2018, 12:26

Panowie oficjalne info bo tez bylem ciekaw gdyz mam 1.8 z tego roku odpowiedz
Filtr GPF montowany jest jedynie w silnikach 1.4TSI 150KM, silnik 1.8 TSI dzięki innej technologii wtrysku nie wytwarza cząstek sadzy w ilości przekraczającej normę emisji spalin.
andrzejpredator
Stella +
Stella +

Region: małopolskie
Auto: seat leon st fr 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez marwisn » 20 marca 2018, 06:47

Tylko, że tu się rozchodzi o homologację auta. A ta nie zostanie wydana jeżeli auto ma wtrysk bezpośredni, a nie ma filtra GPF'a.

Więc albo silnik wyleci z produkcji, albo dostanie filtr. Oczywiście mówimy o autach, które wchodzą na rynek.
marwisn
Signo
Signo

Postprzez trzepol » 20 marca 2018, 07:26

marwisn napisał(a):Tylko, że tu się rozchodzi o homologację auta. A ta nie zostanie wydana jeżeli auto ma wtrysk bezpośredni, a nie ma filtra GPF'a.

Więc albo silnik wyleci z produkcji, albo dostanie filtr. Oczywiście mówimy o autach, które wchodzą na rynek.
andrzejpredator napisał(a):Panowie oficjalne info bo tez bylem ciekaw gdyz mam 1.8 z tego roku odpowiedz
Filtr GPF montowany jest jedynie w silnikach 1.4TSI 150KM, silnik 1.8 TSI dzięki innej technologii wtrysku nie wytwarza cząstek sadzy w ilości przekraczającej normę emisji spalin.

Skad wiesz ze w 1.4 150km jest GPF ? Albo od kiedy niby ?

W artykulach pisze, ze od wrzesnia 2018 nie ma opcji sprzedazy nowego auta bez GPFa na wtrysku. Od tamtego roku homologowane pojazdy juz musialy je miec dlatego wpuscili zapewne 1.5 tsi do nowych konstrukcji .
trzepol
Signo
Signo

Postprzez marwisn » 20 marca 2018, 10:10

Zacytuję znajomego z innego forum (pracuje w salonie). Wiem, że inna marka, ale wynika z tego, że każde auto dostanie GPF'a. Norma obowiązuje wszystkich producentów.

Idzie nowe - Norma emisji spalin Euro 6.2. I tak:

DIESEL

ZNIKA:
- 1.6 95KM
- 1.6 110KM

POZOSTANIE
- 1,6 110KM S/S
- 1.6 136KM
- 1.6 BI-TURBO DIESEL - ZMNIEJSZENIE MOCY Z 160KM NA 150KM.

BENZYNA

ZNIKA :
-100 KM
- 105KM

ZOSTAJE
- 1,4 125 KM BEZ ZMIAN W MOCY, DOŁOŻONY GPF -
- 1,4 150 KM BEZ ZMIAN W MOCY, DOŁOŻONY GPF
- 1,6 SHT BEZ ZMIAN W MOCY, DOŁOŻONY GPF

DO KIEDY BĘDZIE MOŻNA ZAMAWIAĆ SILNIKI BEZ ZMIAN? GENERALNIE ALOKACJE SĄ I BĘDĄ AKTUALIZOWANE CO TYDZIEŃ, NIEMNIEJ:

08.03.2018

KOŃCZĄ SIĘ ALOKACJE DLA 1,6SHT 200KM DLA HB I ST - SILNIKI BEZ GPF. (oznacza to, że jeśli ktoś chciałby zamówić taki samochód to dobry moment żeby podjąć taką decyzję),

KOŃCZĄ SIĘ ALOKACJĘ DLA 1,6 BITURBO HB I ST - SILNIKI Z MOCĄ 160KM (jw.)
marwisn
Signo
Signo

Postprzez andrzejpredator » 20 marca 2018, 13:38

trzepol napisał(a):
marwisn napisał(a):Tylko, że tu się rozchodzi o homologację auta. A ta nie zostanie wydana jeżeli auto ma wtrysk bezpośredni, a nie ma filtra GPF'a.

andrzejpredator napisał(a):Panowie oficjalne info bo tez bylem ciekaw gdyz mam 1.8 z tego roku odpowiedz

W artykulach pisze, ze od wrzesnia 2018 nie ma opcji sprzedazy nowego auta bez GPFa na wtrysku. Od tamtego roku homologowane pojazdy juz musialy je miec dlatego wpuscili zapewne 1.5 tsi do nowych konstrukcji .

Napisalem do seata i mi odpisali
andrzejpredator
Stella +
Stella +

Region: małopolskie
Auto: seat leon st fr 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez trzepol » 23 marca 2018, 16:07

andrzejpredator napisał(a):
trzepol napisał(a):

Napisalem do seata i mi odpisali

Podali daty od kiedy to ma miejsce i jak rozponac te modele ? Zapewne beda jakies oznaczenia na tabliczce.
trzepol
Signo
Signo

Postprzez marwisn » 24 marca 2018, 07:30

Byłem ostatnio w ASO i przy okazji zapytałem o tego GPF'a. Dopiero w nowym modelu... Co do wiarygodności ASO nieraz już się przejechałem więc nie wiem czy to 100% pewna informacja.
marwisn
Signo
Signo

Postprzez Marcin_1p » 24 marca 2018, 23:15

Ustawa jest ustawą i tego nikt nie przeskoczy....
Aso jedynie mogło nie wpominać o kolejnej dogodności :wink:
Marcin_1p
TopSport
TopSport

Auto: nie moje
Silnik: inny

Postprzez oliverasek » 4 maja 2018, 01:15

Pan Adrian Polak z Carsed "W MY2019 zostaną z benzyn: 1.0 TSI, 1.5 TSI (130 KM i 150 KM), 2.0 TSI (190 KM). Jeśli dobrze pamiętam, to wszystkie z GPF. Jeśli ktoś chce uniknąć GPF-u, to zapraszam po auta z MY2018. "
oliverasek
Stella +
Stella +

Auto: CUPRA 280
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna