Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Piszczenie i szumienie pod maską

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez Kreciolek » 14 marca 2019, 09:05

Witam!

Posiadam Seata Leona mk3 1,2 TSI 110KM.
Samochód ma przejechane 32tys. Od jakiegoś czasu coś szumi mi pod maską, a na zimnym piszczy od strony pasków.ASO mówi, że tak ma być, że to normalne odgłosy silnika XD. Gdy rozgrzeje silnik i przykazuje powyżej 3tys obrotów to szumienie ustaje. Wie ktoś co to może być? Z góry dzięki za odpowiedzi! Próbowałem dodać załącznik ale jakiś błąd wyskakuje
Zobacz Profil
Kreciolek
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 marca 2019, 08:24
Region: podkarpackie
Auto: Seat
Silnik: benzyna turbo inny

Reklama

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez mczelny2401 » 14 marca 2019, 09:34

Obstawiam że tak fachową diagnozę postawili ci spece z Rzeszowa :roll: Filmik wstaw np na youtube a tu na forum tylko link do niego
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez Kreciolek » 14 marca 2019, 10:05

https://youtu.be/A4ZFtciAe0I
Spece z Jawornika ( koło Krakowa) oglądnęli ten filmiki Pod maską nic nie robili tylko słuchali

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d7b889a5c1ce8412 A tutaj daje link do zdjęcia ich diagnozy
Zobacz Profil
Kreciolek
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 marca 2019, 08:24
Region: podkarpackie
Auto: Seat
Silnik: benzyna turbo inny

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez servo » 15 marca 2019, 11:12

Jaki pasek zębaty? Usłyszeli tam pasek rozrządu czy Seat do napędu osprzętu zaczął uzywać pasków zębatych zamiast (wielo)klinowych?
Zobacz Profil
servo
Sport
Sport
 
Posty: 236
Dołączył(a): 13 lipca 2018, 16:00
Region: dolnośląskie
Auto: Leon FR 5D 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez mm.max » 15 marca 2019, 11:41

servo napisał(a):Jaki pasek zębaty? Usłyszeli tam pasek rozrządu czy Seat do napędu osprzętu zaczął uzywać pasków zębatych zamiast (wielo)klinowych?

:D :D :D to co kolega prezentuje to jest wydruk z tej części ELSY, dla ludzi o niskich lotach motoryzacyjnych aby nie nazwać ich bardziej dosadnie ... gdy klient przychodzi zadaje mu się pytanie i wyszukiwarka znajduje gotową odpowiedź - ta odpowiedź nie jest spersonalizowana do problemu kolegi i każdy może sobie ją wygenerować -.... a że dziwnym trafem od lat w nomenklaturze serwisów paski o których piszesz nazywają paskami zębatymi... coż jakie tłumaczenie taki wydruk :)
Przy okazji widać jaką chęcią wykazuje się serwis do pomocy klientowi :bije: jakaś masakra
Pozdrawiam
Michał (mm.max)
Był Leon 1M dostarczał adrenaliny
Był Leon 1P był poprawny
Był Leon 5F najlepszy z posiadanych
Był Leon 5F FL 150TSi był średniakiem :/
Jest A4 B9.5 TDi ....

Kill młodzieńczego życia = Ojciec Dyrektor vel Moher
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
mm.max
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4934
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 13:11
Lokalizacja: Gdynia
Region: pomorskie
Auto: 5f ST
Silnik: DADA 1.5

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez Kreciolek » 15 marca 2019, 11:52

Pasek na pewno ma wielorowkowy. Ale co to może być? Dodam że nawet dałem środek na paski który miał redukować ten hałas, a nie pomógł nawet na chwilę? Więc co to coś może być na rozrządzie? Jak na rozrządzie to może by coś groźnego jak w końcu to rozwali do końca a wtedy moga być większe straty? A może to pompa też wody być bo też na rozrządzie? Bo według mnie takiego hałasu nie ma prawa być? :?
Zobacz Profil
Kreciolek
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 marca 2019, 08:24
Region: podkarpackie
Auto: Seat
Silnik: benzyna turbo inny

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez mczelny2401 » 15 marca 2019, 12:27

Ściągnij pasek od osprzętu i wtedy odpal. Będziesz wiedział czy to rolka na osprzęcie czy rozrząd
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

Postprzez Kreciolek » 15 marca 2019, 14:05

Problem w tym, że auto ma jeszcze rok gwarancji i nie mogę nic z nim robić. Napisałem tego posta, żeby wiedzieć na co się przygotować i ewentualnie na serwisie kolejny raz im zgłosić żeby to sprawdzili
Zobacz Profil
Kreciolek
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 marca 2019, 08:24
Region: podkarpackie
Auto: Seat
Silnik: benzyna turbo inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość