Strona 1 z 1

Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 14 marca 2019, 09:05
przez Kreciolek
Witam!

Posiadam Seata Leona mk3 1,2 TSI 110KM.
Samochód ma przejechane 32tys. Od jakiegoś czasu coś szumi mi pod maską, a na zimnym piszczy od strony pasków.ASO mówi, że tak ma być, że to normalne odgłosy silnika XD. Gdy rozgrzeje silnik i przykazuje powyżej 3tys obrotów to szumienie ustaje. Wie ktoś co to może być? Z góry dzięki za odpowiedzi! Próbowałem dodać załącznik ale jakiś błąd wyskakuje

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 14 marca 2019, 09:34
przez mczelny2401
Obstawiam że tak fachową diagnozę postawili ci spece z Rzeszowa :roll: Filmik wstaw np na youtube a tu na forum tylko link do niego

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 14 marca 2019, 10:05
przez Kreciolek
https://youtu.be/A4ZFtciAe0I
Spece z Jawornika ( koło Krakowa) oglądnęli ten filmiki Pod maską nic nie robili tylko słuchali

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d7b889a5c1ce8412 A tutaj daje link do zdjęcia ich diagnozy

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 15 marca 2019, 11:12
przez servo
Jaki pasek zębaty? Usłyszeli tam pasek rozrządu czy Seat do napędu osprzętu zaczął uzywać pasków zębatych zamiast (wielo)klinowych?

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 15 marca 2019, 11:41
przez mm.max
servo napisał(a):Jaki pasek zębaty? Usłyszeli tam pasek rozrządu czy Seat do napędu osprzętu zaczął uzywać pasków zębatych zamiast (wielo)klinowych?

:D :D :D to co kolega prezentuje to jest wydruk z tej części ELSY, dla ludzi o niskich lotach motoryzacyjnych aby nie nazwać ich bardziej dosadnie ... gdy klient przychodzi zadaje mu się pytanie i wyszukiwarka znajduje gotową odpowiedź - ta odpowiedź nie jest spersonalizowana do problemu kolegi i każdy może sobie ją wygenerować -.... a że dziwnym trafem od lat w nomenklaturze serwisów paski o których piszesz nazywają paskami zębatymi... coż jakie tłumaczenie taki wydruk :)
Przy okazji widać jaką chęcią wykazuje się serwis do pomocy klientowi :bije: jakaś masakra

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 15 marca 2019, 11:52
przez Kreciolek
Pasek na pewno ma wielorowkowy. Ale co to może być? Dodam że nawet dałem środek na paski który miał redukować ten hałas, a nie pomógł nawet na chwilę? Więc co to coś może być na rozrządzie? Jak na rozrządzie to może by coś groźnego jak w końcu to rozwali do końca a wtedy moga być większe straty? A może to pompa też wody być bo też na rozrządzie? Bo według mnie takiego hałasu nie ma prawa być? :?

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 15 marca 2019, 12:27
przez mczelny2401
Ściągnij pasek od osprzętu i wtedy odpal. Będziesz wiedział czy to rolka na osprzęcie czy rozrząd

Re: Piszczenie i szumienie pod maską

PostNapisane: 15 marca 2019, 14:05
przez Kreciolek
Problem w tym, że auto ma jeszcze rok gwarancji i nie mogę nic z nim robić. Napisałem tego posta, żeby wiedzieć na co się przygotować i ewentualnie na serwisie kolejny raz im zgłosić żeby to sprawdzili