Strona 1 z 1

Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 11 czerwca 2019, 15:31
przez zenek123
Witam,

Mam leona cupre 300 ST Dsg 4drive.

Od jakiegoś czasu zauwazylem ze skrzynia w trybie comfort jest bardzo ospala. Na polozeniu R normalnie rusza, a na D wolno wkreca sie na obroty.

Czy macie jakies sugestie.

Z gory dziękuję

-- 11 czerwca 2019, 15:31 --

Dodam ze samochód ma 3 tys km.

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 11 czerwca 2019, 15:42
przez marekwar
Nie mam Cupry ale ostatnio jechałem Superbem z 300KM w trybie komfort i zdziwiła mnie ospałość. W standardowym trybie odzyskał moc.

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 11 czerwca 2019, 17:11
przez wanraf89
Zresetuj skrzynie. Jest gdzies opisane jak zrobic reset. Wtedy skrzynia odzyskuje ustawienia fabryczne i uczy sie od nowa. Pojezdzij ciut dynamiczniej to i skrzynia szybciej bedzie pracowac.

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 13 czerwca 2019, 18:15
przez ramzei
wanraf89 napisał(a):Zresetuj skrzynie.

Toś mnie zaciekawił... :?: :?: Jak to się robi?

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 14 czerwca 2019, 05:45
przez wanraf89

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 14 czerwca 2019, 14:28
przez ramzei
wanraf89 napisał(a):https://www.google.pl/search?q=reset+dsg+gearbox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari


Ok a może jakiś sposób przez obd11?

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 15 czerwca 2019, 04:34
przez wanraf89
Przez obd11 nie mam pojecia.

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 15 czerwca 2019, 20:32
przez lechu_stg
zenek123 podjedź do Plichty w Gdyni lub w Gdańsku i niech Ci zrobią adaptację skrzyni od nowa. Jak auto ma 3 kkm to nic takiego nie powinno się dziać i jeździł dynamiczniej Cuprą ;)

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 26 czerwca 2019, 23:17
przez servo
zenek123 napisał(a):skrzynia w trybie comfort jest bardzo ospala. Na polozeniu R normalnie rusza, a na D wolno wkreca sie na obroty.

Jeśli wolno sie wkręca na obroty - to chyba silnik jest ospały a nie skrzynia?
Ospałą skrzynia zmieniałaby bieg w minutę. A jak bieg już jest zapięty - to silnik odpowiada za wkręcanie się na obroty (no, chyba, ze limitery na skrzyni dławią moment, bo się sprzęgła ślizgają).
Z drugiej strony - chcesz dynamicznie jeździć - to wrzuć tryb "normal", albo "cupra" ;)

Re: Wolny start leon cupra dsg

PostNapisane: 1 lipca 2019, 13:56
przez mczelny2401
ramzei napisał(a):
wanraf89 napisał(a):https://www.google.pl/search?q=reset+dsg+gearbox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari


Ok a może jakiś sposób przez obd11?

Wchodzisz w skrzynię DSG i tam w nastawy podstawowe i następnie cofanie wszystkich wartości wyuczonych (nie testowałem tylko znalazłem to ustawienie)