Witam!
Niedawno stałem się posiadaczem Leona ST 1.8 tsi. Trochę pojeździłem i niestety już pierwsze problemy :/
Wczoraj zapaliła mi się kontrolka Check engine.
Podłączyłem się pod OBD i odczytałem błędy. Wyskoczyło: P0030 oraz P0135.
Jak sprawdziłem jest to błąd związany z sondą lambda, dokładnie z podgrzewaczem czujnika: HO2S Heater Control Circuit
Poza zapaleniem się kontrolki, nie widzę żadnych objawów, no może spalanie wzrosło o ok 0.5-1 litr na 100km.
Czy możecie mi podpowiedzieć od czego powinienem zacząć diagnostykę? Sprawdzić napięcia?
A może już powinienem szukać nowej sondy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

