Leon 3 2018 - 1.2 TSI - Żabkowanie / szarpanie
Witam,
Posiadam Leona 3 1.2 TSI z 2018 roku, przebieg 12 000 km no i mam pewien problem, poniższy opis to problemy jakie się pojawiają które wynikają z jednej przyczyny.
Dajmy na to jadę na 2 lub 3 biegu i w momencie jeżeli puszczę gaz w sposób normalny (nie gwałtownie ale tez nie bardzo wolno) to w momencie jak już pedał gazu całkiem puszcze to silnik/auto po około 0,5-1s od puszczenia gazu ma czkawe - bardzo delikatne ale wyczuwalne szarpnięcie które trwa jakieś 0,5s i auto zwalnia.
I teraz w momencie jak jechałem tak na luzie i obroty nie są niskie np: +2000 i nasickam pedał gazu to jest taki sam efekt czyli po naciśnięciu pedału gazu po jakiś 0,5-1s jest bardzo delikatna ale wyczuwalna czkawka silnika (lub spadek mocy nie wiem) i auto dalej jedzie.
Ogólnie efekt jest bardzo dziwny
Gorzej jest na 1 biegu - autem nie da się normalnie jeżdzić w korku bo "żabkuje". Np Jeżeli rozpędze się na jedynce do 15km/h i puszczę pedał gazu to auto dość intensywnie zaczyna hamować - i nie jest to naturalne hamowanie silnikiem - czuć że auto stawia znaczący opór, jezeli auto zwolni np: do 8km/h i nacisne pedał gazu to autem szarpnie / zażabkuje.
Czym wyższy bieg tym problemy są mniejsze ale nawet na 5/6 biegu czuć te czkawki wlasnie przy nacisnieciu gazu z pozycji 0 lub pusczeniu do pozycji 0.
Czy ktoś się z czyms podobnym spotkał i co może być przyczyną?
Byłem w jednym ASO to wciskali mi kit że to normalne i zaczynali tłumaczyć przełożenia sił w aucie i żę to tego wina... Tylko szkoda że wcześniej takich problemów nie było jak i jezdzilem innym leonem i tez tego nie ma.
Dlatego szukam porady na forum aby w innym ASO sobie z tym tematem poradzić.
Posiadam Leona 3 1.2 TSI z 2018 roku, przebieg 12 000 km no i mam pewien problem, poniższy opis to problemy jakie się pojawiają które wynikają z jednej przyczyny.
Dajmy na to jadę na 2 lub 3 biegu i w momencie jeżeli puszczę gaz w sposób normalny (nie gwałtownie ale tez nie bardzo wolno) to w momencie jak już pedał gazu całkiem puszcze to silnik/auto po około 0,5-1s od puszczenia gazu ma czkawe - bardzo delikatne ale wyczuwalne szarpnięcie które trwa jakieś 0,5s i auto zwalnia.
I teraz w momencie jak jechałem tak na luzie i obroty nie są niskie np: +2000 i nasickam pedał gazu to jest taki sam efekt czyli po naciśnięciu pedału gazu po jakiś 0,5-1s jest bardzo delikatna ale wyczuwalna czkawka silnika (lub spadek mocy nie wiem) i auto dalej jedzie.
Ogólnie efekt jest bardzo dziwny
Gorzej jest na 1 biegu - autem nie da się normalnie jeżdzić w korku bo "żabkuje". Np Jeżeli rozpędze się na jedynce do 15km/h i puszczę pedał gazu to auto dość intensywnie zaczyna hamować - i nie jest to naturalne hamowanie silnikiem - czuć że auto stawia znaczący opór, jezeli auto zwolni np: do 8km/h i nacisne pedał gazu to autem szarpnie / zażabkuje.
Czym wyższy bieg tym problemy są mniejsze ale nawet na 5/6 biegu czuć te czkawki wlasnie przy nacisnieciu gazu z pozycji 0 lub pusczeniu do pozycji 0.
Czy ktoś się z czyms podobnym spotkał i co może być przyczyną?
Byłem w jednym ASO to wciskali mi kit że to normalne i zaczynali tłumaczyć przełożenia sił w aucie i żę to tego wina... Tylko szkoda że wcześniej takich problemów nie było jak i jezdzilem innym leonem i tez tego nie ma.
Dlatego szukam porady na forum aby w innym ASO sobie z tym tematem poradzić.