Strona 1 z 1

Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 6 listopada 2019, 21:09
przez Jos
Czołem,

Ostatnio zauważyłem a bardziej usłyszałem że coś „dzwoni” pod maską, na biegu jałowym. Pojechałem z tym do mechanika przy okazji zmiany oleju. Diagnoza- koło dwumasowe. Na potwierdznie może świadczyć fakt, że dzwięk ustaje po wciśnieciu sprzęgła.

Pytanie jeżeli to nie to, to co innego? Jeżeli to to, to ile kosztuje nowa dwumasa?

Pacjent to 1.4 tsi 140KM bez act. Przegieg 68 tys, użytkowany przez kobietę, głównie w mieście, w korkach.

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 6 listopada 2019, 21:53
przez Michal88
Jos napisał(a):Czołem,

Ostatnio zauważyłem a bardziej usłyszałem że coś „dzwoni” pod maską, na biegu jałowym. Pojechałem z tym do mechanika przy okazji zmiany oleju. Diagnoza- koło dwumasowe. Na potwierdznie może świadczyć fakt, że dzwięk ustaje po wciśnieciu sprzęgła.

Pytanie jeżeli to nie to, to co innego? Jeżeli to to, to ile kosztuje nowa dwumasa?

Pacjent to 1.4 tsi 140KM bez act. Przegieg 68 tys, użytkowany przez kobietę, głównie w mieście, w korkach.
Ten silnik nie ma dwumasy jeżeli mowa o CHPA, a ten dźwięk jest normalny w tych samochodach, TTTM.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 6 listopada 2019, 22:43
przez Jos
Wiem o jakim dźwięku mówisz,
Ale ten jest znacznie silniejszy i pojawił się jakieś 5 tys km temu. Nie ma dwumasy? Myślałem ze ustaliliśmy tutaj na forum że ma. ;)

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 7 listopada 2019, 15:38
przez Michal88
Jos napisał(a):Wiem o jakim dźwięku mówisz,
Ale ten jest znacznie silniejszy i pojawił się jakieś 5 tys km temu. Nie ma dwumasy? Myślałem ze ustaliliśmy tutaj na forum że ma. ;)
1.4 TSI 140 KM CHPA nie ma na 100% zajrzyj do etki, chyba, że masz inny kod silnika to się nie wypowiadam. CHPA nie ma dwumasy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 8 listopada 2019, 00:03
przez m1chal_p
Co to by było, gdyby mechanik wymienił jednak dwumasę której nie ma :D

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 8 listopada 2019, 18:24
przez Jos
m1chal_p napisał(a):Co to by było, gdyby mechanik wymienił jednak dwumasę której nie ma :D


Jeżeli by przestało hałasować, bylbym więcej niż zadowolony ;)

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 24 listopada 2019, 12:28
przez ggregorii
Może zamontować, pewnie podejdzie z bliźniaczego 150 hp :)

Re: Wymiana koła dwumasowego?

PostNapisane: 13 stycznia 2022, 11:01
przez rafko1
Witam czy któryś z kolegów wymieniał może sprzęgło w silniku 1.4 tsi 122km i przy jakim przebiegu ? Jakie czesci ory czy zamiennik ?