Strona 1 z 1
1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
8 maja 2020, 23:38
przez ggregorii
Hej ile wychodzi wam średnio spalanie dla nowych użytkowników i tych którzy już maja autko jakiś czas.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
9 maja 2020, 02:35
przez trixtin
Średnie spalanie liczone z dystrybutora (proporcje 50/50 - trasa i miasto) na dystansie 48k km
Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
9 maja 2020, 06:55
przez Tomektr
Srednia 6.48 z Fuelio 40% miasto reszta trasy z dystansu 52kkm
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
9 maja 2020, 21:15
przez ggregorii
I co myślicie ze to ACT jest takie oszczędne?
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
9 maja 2020, 22:36
przez weuek
Brak różnicy względem paskowego 1.4T bez ACT. Za to względem łańcuchowego jest różnica - ja mam 7.3.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
10 maja 2020, 16:05
przez Tomektr
Ciężko powiedzieć czy act oszczędza bo nie da się tego wyłączyć i porównać. Z tego co piszą to silnik bez act czyli 125KM pali podobnie więc może act coś tam oszczędza.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
16 maja 2020, 21:34
przez trzepol
Jak chcesz jezdzic ekonomicznie to naprawde sie da. Mam 2 lata STka 1.4 na 18 calowych felgach. Jadac spokojnie do pracy (21km) potrafilem schodzic do 4l/100km! Wakacje do Grecji jakies 3,5tys km w 4 osoby i 5,3. Jak deptasz to swoje tez pociagnie. Takie dwa oblicza samochodu w zaleznosci jak chcesz jechac.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
18 maja 2020, 07:05
przez ggregorii
Spokojna jazdę czyli max 80? Ps ile wam pokazuje zasięgu komputer na pełnym baku?
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
18 maja 2020, 11:46
przez SCh
Na pelnym baku 720 km albo 740 max ( to chyba, jak zalalem na Shell 95 V) Aha i tankuje, zawsze do odbicia pistoletu
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
20 maja 2020, 20:49
przez trzepol
ggregorii napisał(a):Spokojna jazdę czyli max 80? Ps ile wam pokazuje zasięgu komputer na pełnym baku?
100-110.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
20 maja 2020, 21:25
przez Tomektr
trzepol, jeśli Ci wyszło 4l na 21km (do pracy czyli rano wsiadasz po nocy i jedziesz?) to ja poproszę zdjęcie ekranu dotykowego ze średnią prędkością i spalaniem. Producent deklaruje 4.4 w cyklu pozamiejskim. Kiedyś to sprawdzałem i udało mi się zejść do 4.4 - 4.5 ale to max 80km/h i muskanie pedału gazu. Męczarnia dla mnie i dla samochodu, powolne rozpędzanie i hamowanie silnikiem. Dystans około 40km. Sprawdzałem też ile trzeba przejechać po nocnym postoju (wrzesień, cykl pozamiejski) aby spalanie spadło do 6l i był to dystans około 27km przy normalnej jeździe do 90km/h bez gwałtownego przyspieszania i bez powolnego rozpędzania.
Ja na 46-49l Pb95 Orlen przejadę od 720 do 770km. Dane z Fuelio
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
15 czerwca 2020, 07:08
przez trzepol
Musialbym poszukac w fotkach ale srednio mi sie chce. Rekord mialem 3,9l/100 jak jechalem z Karpacza do A4 jakies 80km odcinek - bylo chyba z górki.
Dlugi obecny weekend Śląsk - Zakopane i z powrotem 4 osoby i bagaze lokalnymi drogami i pare szybszych drog gdzie dalo sie jechac 120-140 odcinkami. Do tego pare zatorow na skrzyzowaniach i dynamiczniejszych startów/wyprzedzan.
Powrot z Zakopca wczoraj :

Cala trasa :

Z ostatnich 4500km

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
28 czerwca 2020, 17:59
przez ggregorii
No patrząc na średnia prędkość to nie była szybka jazda za wiele

Ja kiedy zszedłem do 4.1 ale to moja kobieta jechała

Kiedys jak mial jakieś 30 tyś nalatane palił mniej teraz wydaje mi się ze łyka więcej a ma 80 tyś.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
5 lipca 2020, 15:42
przez trzepol
ggregorii napisał(a):No patrząc na średnia prędkość to nie była szybka jazda za wiele

Ja kiedy zszedłem do 4.1 ale to moja kobieta jechała

Kiedys jak mial jakieś 30 tyś nalatane palił mniej teraz wydaje mi się ze łyka więcej a ma 80 tyś.
Bo jadac z Zakopanego na Śląsk przez Słowacje to 70% drogi lokalne itp. JA tylko pokazuje, ze leonem 1.4 tsi da sie jezdzic ekonomicznie i wcale nie trzeba byc zawali drogą

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
5 lipca 2020, 16:29
przez ggregorii
Moja kobieta zeszła kiedyś do 4.9 sam nie wiem jak to zrobiła.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
21 lipca 2020, 20:47
przez trzepol
Jestem lepszy niz Twoja kobieta

Dojazd do pracy w tym tygodniu :

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
22 lipca 2020, 01:36
przez ggregorii
To może z innej beczki jakie macie rozmiary kół i opon?. Bo mój pali zdecydowanie więcej.
I lepiej dajcie spalanie długookresowe/ od tankowania.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
23 lipca 2020, 06:17
przez trzepol
18 225/40 , na tym zbiorniku zrobione jakies 400km i mam 4,7

, z ostatnich 3500km (glownie wyjazd na Chorwacje i lokalne jazdy) 5,3.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
25 lipca 2020, 21:17
przez ggregorii
No to nie wiem jak ty jeździsz, albo masz lekka nogę albo cudowny CZEA. Masz młodsze auto od mojego może i nowszy soft dla silnika.
-- 25 lipca 2020, 22:17 --
A ty w ogóle masz CZEA?
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
25 lipca 2020, 22:30
przez 19dawid91
Ja mam średnie wahające się w przedziale 7,1-7,4 cykl mieszany i dzienny przebieg ok 40 kilometrów( no i styl jazdy daleki od emeryckiego). Z 2-3 razy w miesiącu rundka +/-100km. Najniższe osiągnięte spalanie to 4,3 na dystansie 115 kilometrów.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
26 lipca 2020, 00:10
przez ggregorii
To kolega że średnia 4.1 jeździ tylko z górki

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
26 lipca 2020, 11:32
przez trzepol
ggregorii napisał(a):No to nie wiem jak ty jeździsz, albo masz lekka nogę albo cudowny CZEA. Masz młodsze auto od mojego może i nowszy soft dla silnika.
-- 25 lipca 2020, 22:17 --
A ty w ogóle masz CZEA?
Noga, nogą. Jezdzilem poprzednio tymi samymi trasami dieslem opel signum 150km i zszedlem do 4.9. Dlatego w przypadku mojego 1.4 150km ACT jestem bardzo zdziwiony, ze sie da. Da się równiez i 10 wypalic

Te 4.1 to rzeczywiscie przy delikatnej jezdzie do pracy i raczej nie przekraczajac na trasie 110.
Tak czy inaczej silnik malo pali, szczegolnie widze to przy wakacyjnych wyjazdach w 4 osoby, pelnym bagazniku gdzie pokonujemy nie raz 1500km w jedna strone i osiagamy spalania 5,3 a po autostradzie jezdzimy 130.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
26 lipca 2020, 12:47
przez 19dawid91
Najwyższe spalanie jakie miałem to 12,3 ale to na autostradzie na od odcinku 70 kilometrów z gazem w podłodze. Na trasie Polska- Niemcy- Polska średnie wyszło około 9 litrów ale prędkości jednak sporo wyższe od przepisowych 140.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
26 lipca 2020, 13:42
przez ggregorii
trzepol napisał(a):Tak czy inaczej silnik malo pali, szczegolnie widze to przy wakacyjnych wyjazdach w 4 osoby, pelnym bagazniku gdzie pokonujemy nie raz 1500km w jedna strone i osiagamy spalania 5,3 a po autostradzie jezdzimy 130.
Weź chociaż czasem odpal te 2 pozostałe cylindry
W sumie jak bym jechał te 130 a wedle gps wyjdzie ze 120 to cały czas na 2 cylindrach. Troce powoli ale faktycznie mało spali i mi.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
26 lipca 2020, 16:01
przez SCh
Rozgorzała dyskusja - to dodam swoje parę groszy

Silnik 1.4 CZEA ACT 150km
U mnie przy oponach 225/45 R17 - przeważnie 2 osoby w samochodzie - 50% trasa 50km 50% miasto do 12km ( do pracy )
Długookresowo wychodzi 6.9/100 2100km przy 58h
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
13 października 2020, 23:40
przez lucekj
To masakra jakaś takie spalanie - w sensie mało. U mnie 1.5 130kni 2019r nie kombi 16 cali - 6,7l (rzeczywiste), z kompa 6,4 - mniej wiecej 50/50 trasa/maisto korki.
Jaki olej lejecie?
Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 października 2020, 05:48
przez Tomektr
Można skorygować spalanie
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 października 2020, 09:59
przez siwyyy77
lucekj napisał(a):Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.
Np. Za pomocą OBDeleven. U mnie po korekcie pokazuje idealnie

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 października 2020, 11:13
przez lucekj
siwyyy77 napisał(a):lucekj napisał(a):Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.
Np. Za pomocą OBDeleven. U mnie po korekcie pokazuje idealnie

Sam masz taki sprzęcik czy robileś u kogoś ?

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 października 2020, 11:50
przez Tomektr
Obdeleven:
Dostosowanie spalania wyświetlanego na FIS
Wybierz sterownik 17 (Zestaw wskaźników)
Dostęp bezpieczeństwa (25327)
Adaptacje
Wybierz- Correc.del indic.de consumption / combustion scope - Options: (100%)
Zmień wartość wedle uznania. Domyslnie 100 % Zakres 85%-115%
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
16 października 2020, 20:19
przez lucekj
Jest opcja w Krakowie, aby ktoś z forumowiczów zmianił wskazania? Nie mam obd, w dodatku jabłko w uzytkowaniu :/
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 grudnia 2020, 09:19
przez LordMaks
Dobry, u mnie na 98 wyszło 6,3 50/50. Ale to na razie krótkie odcinki. Jakie paliwo tankujecie 95 czy 98? W salonie polecali 98, ale nie wiem czy warto dopłacać.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 grudnia 2020, 10:57
przez 19dawid91
Do 1,4 98 oktanów? Jedyną różnicę zauważysz przy kasie na stacji benzynowej

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 grudnia 2020, 11:08
przez LordMaks
Tak też myślałem, ale wolałem dopytać b. doświadczonych kolegów, dzięki

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
14 grudnia 2020, 12:54
przez brzooza
98 do 1.4 tylko jak masz chipa pod to paliwo zrobinego
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
7 stycznia 2021, 23:46
przez pumba18
A spalanie po chipie tego silnika ktoś ma.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
18 stycznia 2021, 09:11
przez LordMaks
Na 98, wyszło mi spalanie ok. 7,4 wg Fuelio, nowe auto to trochę ciężka noga się robi

Teraz do pełna na 95 poszło, zobacze czy jest jakaś różnica w spalaniu.
Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

Napisane:
2 marca 2021, 20:08
przez marpit
19dawid91 napisał(a):Do 1,4 98 oktanów? Jedyną różnicę zauważysz przy kasie na stacji benzynowej

Jak jest program to zauważysz ... 900 km na zbiorniku w sezonie zimowym.