Strona 1 z 1

1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 8 maja 2020, 23:38
przez ggregorii
Hej ile wychodzi wam średnio spalanie dla nowych użytkowników i tych którzy już maja autko jakiś czas.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 9 maja 2020, 02:35
przez trixtin
Średnie spalanie liczone z dystrybutora (proporcje 50/50 - trasa i miasto) na dystansie 48k km

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 9 maja 2020, 06:55
przez Tomektr
Srednia 6.48 z Fuelio 40% miasto reszta trasy z dystansu 52kkm

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 9 maja 2020, 21:15
przez ggregorii
I co myślicie ze to ACT jest takie oszczędne?

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 9 maja 2020, 22:36
przez weuek
Brak różnicy względem paskowego 1.4T bez ACT. Za to względem łańcuchowego jest różnica - ja mam 7.3.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 10 maja 2020, 16:05
przez Tomektr
Ciężko powiedzieć czy act oszczędza bo nie da się tego wyłączyć i porównać. Z tego co piszą to silnik bez act czyli 125KM pali podobnie więc może act coś tam oszczędza.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 16 maja 2020, 21:34
przez trzepol
Jak chcesz jezdzic ekonomicznie to naprawde sie da. Mam 2 lata STka 1.4 na 18 calowych felgach. Jadac spokojnie do pracy (21km) potrafilem schodzic do 4l/100km! Wakacje do Grecji jakies 3,5tys km w 4 osoby i 5,3. Jak deptasz to swoje tez pociagnie. Takie dwa oblicza samochodu w zaleznosci jak chcesz jechac.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 18 maja 2020, 07:05
przez ggregorii
Spokojna jazdę czyli max 80? Ps ile wam pokazuje zasięgu komputer na pełnym baku?

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 18 maja 2020, 11:46
przez SCh
Na pelnym baku 720 km albo 740 max ( to chyba, jak zalalem na Shell 95 V) Aha i tankuje, zawsze do odbicia pistoletu

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 20 maja 2020, 20:49
przez trzepol
ggregorii napisał(a):Spokojna jazdę czyli max 80? Ps ile wam pokazuje zasięgu komputer na pełnym baku?


100-110.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 20 maja 2020, 21:25
przez Tomektr
trzepol, jeśli Ci wyszło 4l na 21km (do pracy czyli rano wsiadasz po nocy i jedziesz?) to ja poproszę zdjęcie ekranu dotykowego ze średnią prędkością i spalaniem. Producent deklaruje 4.4 w cyklu pozamiejskim. Kiedyś to sprawdzałem i udało mi się zejść do 4.4 - 4.5 ale to max 80km/h i muskanie pedału gazu. Męczarnia dla mnie i dla samochodu, powolne rozpędzanie i hamowanie silnikiem. Dystans około 40km. Sprawdzałem też ile trzeba przejechać po nocnym postoju (wrzesień, cykl pozamiejski) aby spalanie spadło do 6l i był to dystans około 27km przy normalnej jeździe do 90km/h bez gwałtownego przyspieszania i bez powolnego rozpędzania.

Ja na 46-49l Pb95 Orlen przejadę od 720 do 770km. Dane z Fuelio

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 15 czerwca 2020, 07:08
przez trzepol
Musialbym poszukac w fotkach ale srednio mi sie chce. Rekord mialem 3,9l/100 jak jechalem z Karpacza do A4 jakies 80km odcinek - bylo chyba z górki.

Dlugi obecny weekend Śląsk - Zakopane i z powrotem 4 osoby i bagaze lokalnymi drogami i pare szybszych drog gdzie dalo sie jechac 120-140 odcinkami. Do tego pare zatorow na skrzyzowaniach i dynamiczniejszych startów/wyprzedzan.

Powrot z Zakopca wczoraj :
Obrazek

Cala trasa :

Obrazek


Z ostatnich 4500km

Obrazek

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 28 czerwca 2020, 17:59
przez ggregorii
No patrząc na średnia prędkość to nie była szybka jazda za wiele :) Ja kiedy zszedłem do 4.1 ale to moja kobieta jechała :) Kiedys jak mial jakieś 30 tyś nalatane palił mniej teraz wydaje mi się ze łyka więcej a ma 80 tyś.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 5 lipca 2020, 15:42
przez trzepol
ggregorii napisał(a):No patrząc na średnia prędkość to nie była szybka jazda za wiele :) Ja kiedy zszedłem do 4.1 ale to moja kobieta jechała :) Kiedys jak mial jakieś 30 tyś nalatane palił mniej teraz wydaje mi się ze łyka więcej a ma 80 tyś.


Bo jadac z Zakopanego na Śląsk przez Słowacje to 70% drogi lokalne itp. JA tylko pokazuje, ze leonem 1.4 tsi da sie jezdzic ekonomicznie i wcale nie trzeba byc zawali drogą :)

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 5 lipca 2020, 16:29
przez ggregorii
Moja kobieta zeszła kiedyś do 4.9 sam nie wiem jak to zrobiła.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 21 lipca 2020, 20:47
przez trzepol
Jestem lepszy niz Twoja kobieta :mrgreen: Dojazd do pracy w tym tygodniu :

Obrazek

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 22 lipca 2020, 01:36
przez ggregorii
To może z innej beczki jakie macie rozmiary kół i opon?. Bo mój pali zdecydowanie więcej.

I lepiej dajcie spalanie długookresowe/ od tankowania.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 23 lipca 2020, 06:17
przez trzepol
18 225/40 , na tym zbiorniku zrobione jakies 400km i mam 4,7 :) , z ostatnich 3500km (glownie wyjazd na Chorwacje i lokalne jazdy) 5,3.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 25 lipca 2020, 21:17
przez ggregorii
No to nie wiem jak ty jeździsz, albo masz lekka nogę albo cudowny CZEA. Masz młodsze auto od mojego może i nowszy soft dla silnika.

-- 25 lipca 2020, 22:17 --

A ty w ogóle masz CZEA?

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 25 lipca 2020, 22:30
przez 19dawid91
Ja mam średnie wahające się w przedziale 7,1-7,4 cykl mieszany i dzienny przebieg ok 40 kilometrów( no i styl jazdy daleki od emeryckiego). Z 2-3 razy w miesiącu rundka +/-100km. Najniższe osiągnięte spalanie to 4,3 na dystansie 115 kilometrów.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 26 lipca 2020, 00:10
przez ggregorii
To kolega że średnia 4.1 jeździ tylko z górki
:)

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 26 lipca 2020, 11:32
przez trzepol
ggregorii napisał(a):No to nie wiem jak ty jeździsz, albo masz lekka nogę albo cudowny CZEA. Masz młodsze auto od mojego może i nowszy soft dla silnika.

-- 25 lipca 2020, 22:17 --

A ty w ogóle masz CZEA?


Noga, nogą. Jezdzilem poprzednio tymi samymi trasami dieslem opel signum 150km i zszedlem do 4.9. Dlatego w przypadku mojego 1.4 150km ACT jestem bardzo zdziwiony, ze sie da. Da się równiez i 10 wypalic :-D Te 4.1 to rzeczywiscie przy delikatnej jezdzie do pracy i raczej nie przekraczajac na trasie 110.
Tak czy inaczej silnik malo pali, szczegolnie widze to przy wakacyjnych wyjazdach w 4 osoby, pelnym bagazniku gdzie pokonujemy nie raz 1500km w jedna strone i osiagamy spalania 5,3 a po autostradzie jezdzimy 130.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 26 lipca 2020, 12:47
przez 19dawid91
Najwyższe spalanie jakie miałem to 12,3 ale to na autostradzie na od odcinku 70 kilometrów z gazem w podłodze. Na trasie Polska- Niemcy- Polska średnie wyszło około 9 litrów ale prędkości jednak sporo wyższe od przepisowych 140.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 26 lipca 2020, 13:42
przez ggregorii
trzepol napisał(a):Tak czy inaczej silnik malo pali, szczegolnie widze to przy wakacyjnych wyjazdach w 4 osoby, pelnym bagazniku gdzie pokonujemy nie raz 1500km w jedna strone i osiagamy spalania 5,3 a po autostradzie jezdzimy 130.



Weź chociaż czasem odpal te 2 pozostałe cylindry :-D

W sumie jak bym jechał te 130 a wedle gps wyjdzie ze 120 to cały czas na 2 cylindrach. Troce powoli ale faktycznie mało spali i mi.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 26 lipca 2020, 16:01
przez SCh
Rozgorzała dyskusja - to dodam swoje parę groszy ;) Silnik 1.4 CZEA ACT 150km
U mnie przy oponach 225/45 R17 - przeważnie 2 osoby w samochodzie - 50% trasa 50km 50% miasto do 12km ( do pracy )

Długookresowo wychodzi 6.9/100 2100km przy 58h

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 13 października 2020, 23:40
przez lucekj
To masakra jakaś takie spalanie - w sensie mało. U mnie 1.5 130kni 2019r nie kombi 16 cali - 6,7l (rzeczywiste), z kompa 6,4 - mniej wiecej 50/50 trasa/maisto korki.

Jaki olej lejecie?

Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 października 2020, 05:48
przez Tomektr
Można skorygować spalanie

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 października 2020, 09:59
przez siwyyy77
lucekj napisał(a):Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.

Np. Za pomocą OBDeleven. U mnie po korekcie pokazuje idealnie ;)

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 października 2020, 11:13
przez lucekj
siwyyy77 napisał(a):
lucekj napisał(a):Nie wiecie czy da się do średniego zużycia dodać 0,3l, gdyż jak wspomniałem komputer zaniża o tę wartość.

Np. Za pomocą OBDeleven. U mnie po korekcie pokazuje idealnie ;)


Sam masz taki sprzęcik czy robileś u kogoś ? :)

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 października 2020, 11:50
przez Tomektr
Obdeleven:

Dostosowanie spalania wyświetlanego na FIS
Wybierz sterownik 17 (Zestaw wskaźników)
Dostęp bezpieczeństwa (25327)
Adaptacje
Wybierz- Correc.del indic.de consumption / combustion scope - Options: (100%)
Zmień wartość wedle uznania. Domyslnie 100 % Zakres 85%-115%

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 16 października 2020, 20:19
przez lucekj
Jest opcja w Krakowie, aby ktoś z forumowiczów zmianił wskazania? Nie mam obd, w dodatku jabłko w uzytkowaniu :/

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 grudnia 2020, 09:19
przez LordMaks
Dobry, u mnie na 98 wyszło 6,3 50/50. Ale to na razie krótkie odcinki. Jakie paliwo tankujecie 95 czy 98? W salonie polecali 98, ale nie wiem czy warto dopłacać.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 grudnia 2020, 10:57
przez 19dawid91
Do 1,4 98 oktanów? Jedyną różnicę zauważysz przy kasie na stacji benzynowej :wink:

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 grudnia 2020, 11:08
przez LordMaks
Tak też myślałem, ale wolałem dopytać b. doświadczonych kolegów, dzięki :-D

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 14 grudnia 2020, 12:54
przez brzooza
98 do 1.4 tylko jak masz chipa pod to paliwo zrobinego

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 7 stycznia 2021, 23:46
przez pumba18
A spalanie po chipie tego silnika ktoś ma.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 18 stycznia 2021, 09:11
przez LordMaks
Na 98, wyszło mi spalanie ok. 7,4 wg Fuelio, nowe auto to trochę ciężka noga się robi :D Teraz do pełna na 95 poszło, zobacze czy jest jakaś różnica w spalaniu.

Re: 1.4 CZEA ,ACT 150 KM jakie spalanie?

PostNapisane: 2 marca 2021, 20:08
przez marpit
19dawid91 napisał(a):Do 1,4 98 oktanów? Jedyną różnicę zauważysz przy kasie na stacji benzynowej :wink:
Jak jest program to zauważysz ... 900 km na zbiorniku w sezonie zimowym.