Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Drżenie lewarka na 4. biegu

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Drżenie lewarka na 4. biegu

Postprzez KeyZet » 18 czerwca 2020, 11:11

Witam.

Odkąd posiadam swojego Leona ST mam nieprzyjemny objaw w postaci drżącego lewarka. Występuje tylko na 4. biegu i tylko jeśli choć dotknę pedału gazu. Jeśli toczę się na czwórce to wszystko jest w porządku. W ASO w Katowicach nie znaleźli przyczyny, ale tak posprawdzali, że jest jeszcze gorzej. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym objawem? Gdzie może leżeć przyczyna?

24.06 jadę do ASO w Gliwicach, niech to sprawdzą póki autko na gwarancji
Zobacz Profil
KeyZet
Stella +
Stella +
 
Posty: 75
Dołączył(a): 31 sierpnia 2018, 19:10
Region: śląskie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

Postprzez Michal_k134 » 27 września 2020, 20:25

Dzien dobry
Chciałem się zapytać czy może udało się zdiagnozować przyczynę drżenia? U mnie jest podobnie tj. na 4 biegu drżenie dźwigni. Nie za każdym razem ale np. co 3-4 zmianę i tylko 4 bieg. W serwisie powiedzieli, że jest wibracje co prawda są ale nic z tym nie zrobia bo wg. nich nie jest to szkodliwe dla samochodu.
Zobacz Profil
Michal_k134
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 21:46
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna turbo inny

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

Postprzez KeyZet » 13 października 2020, 10:26

W Gliwicach samochodem zajął się mechanik, który pracował jeszcze przy Leonach pierwszej generacji. Sprawdzał wszystko 2 godziny, ale zanim wszedł pod samochód przejechał się nim i od razu stwierdził, że montaż jego zdaniem jest wykonany w granicach normy. Późniejsze oględziny potwierdziły, że wszystko jest w porządku i ta skrzynia poprostu tak ma. Nic złego się nie dzieje i najważniejsze mam to na piśmie.
Zobacz Profil
KeyZet
Stella +
Stella +
 
Posty: 75
Dołączył(a): 31 sierpnia 2018, 19:10
Region: śląskie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

Postprzez ggregorii » 10 listopada 2020, 07:25

A sprawdź czy jak masz rozgrzana skrzynie i wciśniesz drążek jak do wstecznego też drży
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

Postprzez Michal_k134 » 14 kwietnia 2021, 17:35

U mnie drży nawet po wciśnięciu drążka jak przy wybieraniu wstecznego. Chyba pozostaje się przyzwyczaić.
Zobacz Profil
Michal_k134
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 21:46
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna turbo inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość