Strona 1 z 1

Drżenie lewarka na 4. biegu

PostNapisane: 18 czerwca 2020, 11:11
przez KeyZet
Witam.

Odkąd posiadam swojego Leona ST mam nieprzyjemny objaw w postaci drżącego lewarka. Występuje tylko na 4. biegu i tylko jeśli choć dotknę pedału gazu. Jeśli toczę się na czwórce to wszystko jest w porządku. W ASO w Katowicach nie znaleźli przyczyny, ale tak posprawdzali, że jest jeszcze gorzej. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym objawem? Gdzie może leżeć przyczyna?

24.06 jadę do ASO w Gliwicach, niech to sprawdzą póki autko na gwarancji

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

PostNapisane: 27 września 2020, 20:25
przez Michal_k134
Dzien dobry
Chciałem się zapytać czy może udało się zdiagnozować przyczynę drżenia? U mnie jest podobnie tj. na 4 biegu drżenie dźwigni. Nie za każdym razem ale np. co 3-4 zmianę i tylko 4 bieg. W serwisie powiedzieli, że jest wibracje co prawda są ale nic z tym nie zrobia bo wg. nich nie jest to szkodliwe dla samochodu.

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

PostNapisane: 13 października 2020, 10:26
przez KeyZet
W Gliwicach samochodem zajął się mechanik, który pracował jeszcze przy Leonach pierwszej generacji. Sprawdzał wszystko 2 godziny, ale zanim wszedł pod samochód przejechał się nim i od razu stwierdził, że montaż jego zdaniem jest wykonany w granicach normy. Późniejsze oględziny potwierdziły, że wszystko jest w porządku i ta skrzynia poprostu tak ma. Nic złego się nie dzieje i najważniejsze mam to na piśmie.

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

PostNapisane: 10 listopada 2020, 07:25
przez ggregorii
A sprawdź czy jak masz rozgrzana skrzynie i wciśniesz drążek jak do wstecznego też drży

Re: Drżenie lewarka na 4. biegu

PostNapisane: 14 kwietnia 2021, 17:35
przez Michal_k134
U mnie drży nawet po wciśnięciu drążka jak przy wybieraniu wstecznego. Chyba pozostaje się przyzwyczaić.