Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Przegląd po 3 latach

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Przegląd po 3 latach

Postprzez golfista12 » 29 czerwca 2020, 10:59

Czy ktoś mógłby podać zakres przeglądu (ST TSI 150 KM) po 3latach (od zakupu) z małym przebiegiem (45kkm)? ostatni przegląd z wymianą filtrów i oleju rok temu przy przebiegu 39kkm; dziękuję
Zobacz Profil
golfista12
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 września 2017, 19:03
Region: wielkopolskie
Auto: Leon ST
Silnik: CZEA 1.4

Reklama

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez szczepan » 30 czerwca 2020, 13:00

U mnie oleju nie wymieniali z uwagi na mały przebieg podobny do Twojego.
Zobacz Profil
szczepan
Sport
Sport
 
Posty: 423
Dołączył(a): 16 maja 2005, 20:57
Lokalizacja: Śląsk
Auto: 1.4 TSI ST XCELLENCE
Silnik: CJXA 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez weuek » 30 czerwca 2020, 14:59

Po trzech latach nie wymienili? [taakie oczy]

Ale są jeszcze w miarę świadomi użytkownicy. Swoją octavię kupiłem od pana, który co roku zlecał olej zmieniać, nawet jak 7 tysięcy było przejechane. Tylko, że on starszy ode mnie. W młodszym pokoleniu chyba z tym słabiej.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
weuek
Sport
Sport
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 maja 2020, 11:51
Region: podkarpackie
Auto: octavia 1Z5 elegance
Silnik: CAWB 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez Tomektr » 30 czerwca 2020, 16:31

Olej, filtry (3szt), płyn hamulcowy. To powinno być wymienione. Świece są przy 60kkm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez weuek » 30 czerwca 2020, 16:47

Dla mnie auta używane dzielą się na 3 kategorie: zadbane, serwisowane w aso i zapuszczone.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
weuek
Sport
Sport
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 maja 2020, 11:51
Region: podkarpackie
Auto: octavia 1Z5 elegance
Silnik: CAWB 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez tomek176 » 1 lipca 2020, 10:12

weuek napisał(a):Dla mnie auta używane dzielą się na 3 kategorie: zadbane, serwisowane w aso i zapuszczone.


W sumie to masz rację, ale mam pewne wątpliwości czy trzymanie się tego co zaleca ASO jest dobre. Wymiana oleju co 30k i serwis raz na 2 lata jest zabiegiem marketingowym, który ma ograniczyć koszty serwisu dla flot. Ze zdrowiem auta mało współnego.
Zobacz Profil
tomek176
Stella +
Stella +
 
Posty: 68
Dołączył(a): 4 marca 2019, 16:26
Region: wielkopolskie
Auto: Leon 1.5 TSI ST FR
Silnik: benzyna inny

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez weuek » 1 lipca 2020, 12:27

Gdy pytałem o ewentualną weryfikację rozciągnięcia łańcucha rozrządu, to w aso pani powiedziała, że akurat auto będzie miało drugą wymianę oleju. A miało 6 lat i 55 kkm. :-)
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
weuek
Sport
Sport
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 maja 2020, 11:51
Region: podkarpackie
Auto: octavia 1Z5 elegance
Silnik: CAWB 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez Tomektr » 1 lipca 2020, 12:58

Ale w LL jest 30kkm lub 2 lata co nastąpi pierwsze. Więc może być nalatane np 8kkm mija 2 lata i olej do wymiany
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez szczepan » 1 lipca 2020, 18:54

weuek napisał(a):Po trzech latach nie wymienili? [taakie oczy]

Ale są jeszcze w miarę świadomi użytkownicy. Swoją octavię kupiłem od pana, który co roku zlecał olej zmieniać, nawet jak 7 tysięcy było przejechane. Tylko, że on starszy ode mnie. W młodszym pokoleniu chyba z tym słabiej.
Nie 3 lata bez przeglądu. Samochód 3 letni a przegląd po roku od poprzedniego lecz z uwagi na mały przebieg między przeglądami oleju nie wymienili. Przepraszam, że opisałem to nieprecyzyjnie.
Zobacz Profil
szczepan
Sport
Sport
 
Posty: 423
Dołączył(a): 16 maja 2005, 20:57
Lokalizacja: Śląsk
Auto: 1.4 TSI ST XCELLENCE
Silnik: CJXA 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez weuek » 2 lipca 2020, 05:33

Bardziej chodziło mi o toi, że aso nadawałoby się do czegoś, gdyby się im chciało dokładniej czytać instrukcje serwisowe. Kiedyś naprawiali mi auto po stłuczce, to nawet nie wiedzieli gdzie jest otwór w podłokietniku drzwi służący do podważania zatrzasku nakładki podłokietnika, tylko dzióbali wkrętakiem po całym obwodzie (zostały ślady). A naklejone przez nich wygłuszenie blachy drzwi krótko potem stwardniało, odkleiło się i porysowało szybę przy opuszczaniu. Po trzecie, boczek drzwi miał 3 rodzaje spinek. Taka fachowość.

A to było auto już nieprodukowane, czyli powinno być dobrze znane.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
weuek
Sport
Sport
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 maja 2020, 11:51
Region: podkarpackie
Auto: octavia 1Z5 elegance
Silnik: CAWB 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez 19dawid91 » 3 lipca 2020, 21:28

Dzisiaj zaliczyłem serwis po 45kkm ( prawie 3 lata)
-wymiana oleju wraz z filtrem(kabinowy we własnym zakresie wymieniam)
-wymiana płynu hamulcowego
Z pierdołami typu regulacja reflektorów, opłata utylizacyjna czy dezynfekcja klimy, kosztowała mnie ta zabawa skromne 960 PLN
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
19dawid91
Sport
Sport
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10 grudnia 2017, 16:14
Region: opolskie
Auto: Leon FR
Silnik: DPCA 1.5

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez weuek » 4 lipca 2020, 03:42

To tak ze 3x normalna cena.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
weuek
Sport
Sport
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 maja 2020, 11:51
Region: podkarpackie
Auto: octavia 1Z5 elegance
Silnik: CAWB 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez karpiuldz » 31 lipca 2020, 14:33

Jestem po przeglądzie auto po 3 latach. Auto ma przejechane 42 tys. km. silnik 1.8 z DSG. Za przegląd zapłaciłem po rabacie 920zł.
Olej sam przywiozłem filtr od nich. Filtr powietrza i kabinowy też wymieniam sam 2x w roku.

Ceny są z komsosu jak dla mnie:

Przegląd z wymianą: 456 zł
Przegląd rozszerzony(cokolwiek to jest): 202 zł
Wymiana płynu: 108 zł
Regulacja reflektorów: 18 zł
Materiały: 135 zł.

Za rok na auto kończy się gwarancja i już raczej się tam więcej nie pokaże bo po co wyrzucać pieniądze.

Można powiedzieć że z olejem i filtrami ta zabawa kosztowała mnie 1200zł. Myśle że poza ASO max to jest 500zł.
Zobacz Profil
karpiuldz
Stella +
Stella +
 
Posty: 70
Dołączył(a): 11 marca 2017, 08:33
Auto: LEON ST FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez Robert-Robo » 24 lutego 2021, 13:01

U mojego Leona stuknęły 3 lata, przegląd rozszerzony po przebiegu 36,5 tys. km. Wymiana oleju, filtr oleju, powietrza, wymiana płynu hamulcowego, czyszczenie klimatyzacji (filtr kabinowy we własnym zakresie kupiony i wymieniony). Łączny koszt 1470 zł... no cóż, kosmos :shock:
Za rok, tak jak przedmówca napisał, w ASO mnie nie zobaczą.
Zobacz Profil
Robert-Robo
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 marca 2018, 13:46
Auto: Leon ST
Silnik: benzyna 1.4

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez bartekk942 » 25 lutego 2021, 08:33

ASO nie ma problemu przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego?
Zobacz Profil
bartekk942
Stella +
Stella +
 
Posty: 31
Dołączył(a): 20 lutego 2020, 20:14
Region: dolnośląskie
Auto: Leon 3 Xcellence
Silnik: CJXA 2.0

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez bzykofm » 25 lutego 2021, 10:03

To zależy na jakie ASO się trafi, ale niektóre jak widać nie mają.
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez Robert-Robo » 25 lutego 2021, 10:54

bartekk942 napisał(a):ASO nie ma problemu przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego?


Nie, żadnych uwag.
Zobacz Profil
Robert-Robo
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 marca 2018, 13:46
Auto: Leon ST
Silnik: benzyna 1.4

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez obek » 25 października 2022, 17:05

Co polecacie zakupić we własnym zakresie na przegląd po 3 latach oprócz oleju?
I gdzie sprawdzić jakie części...
Zobacz Profil
obek
Signo
Signo
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2 stycznia 2020, 11:58
Region: mazowieckie
Auto: Leon
Silnik: DACA 1.5

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez krz » 26 października 2022, 13:43

U mnie 3 lata, przebieg ~32kkm, wyglądało to tak:
Czyszczenie podszybia-kanałów odpływ - 54,12
Test systemów elektronicznych - 91,50
przeglądy - 274,50
Wymiany płynu hamulcowego - 213,50
płyn hamulcowy - 101,19

Razem 734,81zł

Jak widać filtrów powietrza i kabinowego nie ma na liście - wymieniłem sam
Olej wymieniany był wcześniej, więc nie robili tego na przeglądzie po 3 latach
Zobacz Profil
krz
Stella +
Stella +
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 sierpnia 2019, 13:38
Lokalizacja: Rz
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST 1.5tsi dsg
Silnik: DADA 1.5

Re: Przegląd po 3 latach

Postprzez mczelny2401 » 26 października 2022, 19:13

Przepłaciłeś :wink: Ja zapłaciłem 660 zł i w tym jeszcze wymiana oleju
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość