Strona 1 z 1
Przegląd po 3 latach

Napisane:
29 czerwca 2020, 10:59
przez golfista12
Czy ktoś mógłby podać zakres przeglądu (ST TSI 150 KM) po 3latach (od zakupu) z małym przebiegiem (45kkm)? ostatni przegląd z wymianą filtrów i oleju rok temu przy przebiegu 39kkm; dziękuję
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
30 czerwca 2020, 13:00
przez szczepan
U mnie oleju nie wymieniali z uwagi na mały przebieg podobny do Twojego.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
30 czerwca 2020, 14:59
przez weuek
Po trzech latach nie wymienili? [taakie oczy]
Ale są jeszcze w miarę świadomi użytkownicy. Swoją octavię kupiłem od pana, który co roku zlecał olej zmieniać, nawet jak 7 tysięcy było przejechane. Tylko, że on starszy ode mnie. W młodszym pokoleniu chyba z tym słabiej.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
30 czerwca 2020, 16:31
przez Tomektr
Olej, filtry (3szt), płyn hamulcowy. To powinno być wymienione. Świece są przy 60kkm
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
30 czerwca 2020, 16:47
przez weuek
Dla mnie auta używane dzielą się na 3 kategorie: zadbane, serwisowane w aso i zapuszczone.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
1 lipca 2020, 10:12
przez tomek176
weuek napisał(a):Dla mnie auta używane dzielą się na 3 kategorie: zadbane, serwisowane w aso i zapuszczone.
W sumie to masz rację, ale mam pewne wątpliwości czy trzymanie się tego co zaleca ASO jest dobre. Wymiana oleju co 30k i serwis raz na 2 lata jest zabiegiem marketingowym, który ma ograniczyć koszty serwisu dla flot. Ze zdrowiem auta mało współnego.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
1 lipca 2020, 12:27
przez weuek
Gdy pytałem o ewentualną weryfikację rozciągnięcia łańcucha rozrządu, to w aso pani powiedziała, że akurat auto będzie miało drugą wymianę oleju. A miało 6 lat i 55 kkm.

Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
1 lipca 2020, 12:58
przez Tomektr
Ale w LL jest 30kkm lub 2 lata co nastąpi pierwsze. Więc może być nalatane np 8kkm mija 2 lata i olej do wymiany
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
1 lipca 2020, 18:54
przez szczepan
weuek napisał(a):Po trzech latach nie wymienili? [taakie oczy]
Ale są jeszcze w miarę świadomi użytkownicy. Swoją octavię kupiłem od pana, który co roku zlecał olej zmieniać, nawet jak 7 tysięcy było przejechane. Tylko, że on starszy ode mnie. W młodszym pokoleniu chyba z tym słabiej.
Nie 3 lata bez przeglądu. Samochód 3 letni a przegląd po roku od poprzedniego lecz z uwagi na mały przebieg między przeglądami oleju nie wymienili. Przepraszam, że opisałem to nieprecyzyjnie.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
2 lipca 2020, 05:33
przez weuek
Bardziej chodziło mi o toi, że aso nadawałoby się do czegoś, gdyby się im chciało dokładniej czytać instrukcje serwisowe. Kiedyś naprawiali mi auto po stłuczce, to nawet nie wiedzieli gdzie jest otwór w podłokietniku drzwi służący do podważania zatrzasku nakładki podłokietnika, tylko dzióbali wkrętakiem po całym obwodzie (zostały ślady). A naklejone przez nich wygłuszenie blachy drzwi krótko potem stwardniało, odkleiło się i porysowało szybę przy opuszczaniu. Po trzecie, boczek drzwi miał 3 rodzaje spinek. Taka fachowość.
A to było auto już nieprodukowane, czyli powinno być dobrze znane.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
3 lipca 2020, 21:28
przez 19dawid91
Dzisiaj zaliczyłem serwis po 45kkm ( prawie 3 lata)
-wymiana oleju wraz z filtrem(kabinowy we własnym zakresie wymieniam)
-wymiana płynu hamulcowego
Z pierdołami typu regulacja reflektorów, opłata utylizacyjna czy dezynfekcja klimy, kosztowała mnie ta zabawa skromne 960 PLN
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
4 lipca 2020, 03:42
przez weuek
To tak ze 3x normalna cena.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
31 lipca 2020, 14:33
przez karpiuldz
Jestem po przeglądzie auto po 3 latach. Auto ma przejechane 42 tys. km. silnik 1.8 z DSG. Za przegląd zapłaciłem po rabacie 920zł.
Olej sam przywiozłem filtr od nich. Filtr powietrza i kabinowy też wymieniam sam 2x w roku.
Ceny są z komsosu jak dla mnie:
Przegląd z wymianą: 456 zł
Przegląd rozszerzony(cokolwiek to jest): 202 zł
Wymiana płynu: 108 zł
Regulacja reflektorów: 18 zł
Materiały: 135 zł.
Za rok na auto kończy się gwarancja i już raczej się tam więcej nie pokaże bo po co wyrzucać pieniądze.
Można powiedzieć że z olejem i filtrami ta zabawa kosztowała mnie 1200zł. Myśle że poza ASO max to jest 500zł.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
24 lutego 2021, 13:01
przez Robert-Robo
U mojego Leona stuknęły 3 lata, przegląd rozszerzony po przebiegu 36,5 tys. km. Wymiana oleju, filtr oleju, powietrza, wymiana płynu hamulcowego, czyszczenie klimatyzacji (filtr kabinowy we własnym zakresie kupiony i wymieniony). Łączny koszt 1470 zł... no cóż, kosmos
Za rok, tak jak przedmówca napisał, w ASO mnie nie zobaczą.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
25 lutego 2021, 08:33
przez bartekk942
ASO nie ma problemu przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego?
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
25 lutego 2021, 10:03
przez bzykofm
To zależy na jakie ASO się trafi, ale niektóre jak widać nie mają.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
25 lutego 2021, 10:54
przez Robert-Robo
bartekk942 napisał(a):ASO nie ma problemu przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego?
Nie, żadnych uwag.
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
25 października 2022, 17:05
przez obek
Co polecacie zakupić we własnym zakresie na przegląd po 3 latach oprócz oleju?
I gdzie sprawdzić jakie części...
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
26 października 2022, 13:43
przez krz
U mnie 3 lata, przebieg ~32kkm, wyglądało to tak:
Czyszczenie podszybia-kanałów odpływ - 54,12
Test systemów elektronicznych - 91,50
przeglądy - 274,50
Wymiany płynu hamulcowego - 213,50
płyn hamulcowy - 101,19
Razem 734,81zł
Jak widać filtrów powietrza i kabinowego nie ma na liście - wymieniłem sam
Olej wymieniany był wcześniej, więc nie robili tego na przeglądzie po 3 latach
Re: Przegląd po 3 latach

Napisane:
26 października 2022, 19:13
przez mczelny2401
Przepłaciłeś

Ja zapłaciłem 660 zł i w tym jeszcze wymiana oleju