Strona 1 z 1
Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 października 2020, 19:44
przez ggregorii
Hej kieruje pytanie do posiadaczy CZEA jak u was wygląda działanie /awaryjnosc koladwumasowego. Od początku z przebiegiem 25 tys z tym walczę. Pierwsze poszło na gwarancji bo szarpało i stukało. Nowe założone i stuka dalej ASO stwierdziło że to może być od sprzęgła i mnie splawili. Trzeci kąplet założyłem sam koło i zestaw sprzęgła. Nie szarpie ale koło tłucze dalej

. Nie ma drgań ma budzie i przy przyspieszaniu też nic. Objawy to rano chłodno i wali tuk tuk tuk a jak się rozgrzeje to słychać tylko charakterystyczne " trzepotanie " sprężyn łukowych. Teraz kupiłem używkę od Audi ale na razie stołuje bo już sam nie wiem może to od skrzyni może ona jest walnięta ? Choć nie wiem jaki miało by mieć wpływ na koło.
Pytanie czy u was z CZEA macie z tym jakieś problemy ? Słyszycie jakieś dźwięki z okolic skrzyni itp . albo przy wysprzęglaniu " tył tyk tyk ".
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 października 2020, 20:26
przez MarkusD
Mam przejechane 24800 km i nic mi się nie dzieje z dwumasą, jedynie pilnuję aby z obrotami silnika nie schodzić poniżej 2000 obr/min.
Jutro rano muszę jechać to zwrócę uwagę czy są jakieś dodatkowe odgłosy przy wysprzęgnleniu.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 października 2020, 20:57
przez ggregorii
Jeśli już masz coś słyszeć to musisz mieć otwarta szybę. Dźwięk jest u mnie przy wysprzęglaniu wtedy gdy jest obciążony np wciskam jadąc pod wzniesienie itp.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 października 2020, 21:58
przez MarkusD
Kolega w Astrze J załatwił dwumasę przy 17000 km, ale patrzył na wskazania jaki bieg ma wrzucić i chwalił się niskim spalaniem, z tym że po wymianie nic się nie działo już, później sporo przejechał zanim sprzedał.
Jutro posłucham czy cokolwiek słychać, na zimnym i na rozgrzanym, prawie 40 km w jedną stronę zrobię...
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 października 2020, 01:22
przez ggregorii
Ok. Albo te koła są wadliwe albo źle je montują. Rozumiem nowe nie musi być sprawne ale wszystkie po kolei i ten sam problem .
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 października 2020, 10:17
przez MarkusD
OK
Przed odpaleniem wciskając sprzęgło cisza, po odpaleniu wciskając pedał cisza lecz puszczenie pedału czyli zesprzęgleniu słychać delikatny stuk? tak jakby tarcza się łączy... żadnych drgań czy stuków na pracującym silniku, choć stuki mogą powstawać gdzie indziej, w czasie jazdy również nic nie drga, na rozgrzanym silniki prawie nic nie słychać, jak podniosłem obroty do 2000 było coś delikatnie słychać podczas operowaniem sprzęgłem, ale nie było to nic niepokojącego wg. mnie normalna praca.
Myślę że dobrze by było jakbyś stanął swoim Leonem obok drugiego i porównał.
Kolega ten od Astry z uporem maniaka trzymał silnik poniżej 2000, 1400 obr to była norma i 17000 km dwu-masę.
Jakbyś jeszcze popytał mechaników może ktoś miałby receptę, może jest jeszcze coś innego uszkodzonego i ma wpływ na takie zachowanie koła dwu masowego.
Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
2 czerwca 2021, 20:30
przez mAsteR7
Witam, wyciagam ponownie kopare i wykopalem temat.
Chcialem sie skupic na rozrzadzie, a tu pojawia mi sie problem ze sprzeglem (?). Problem jaki mam to szarpanie przy ruszaniu i tylko wtedy gdy pojezdze (szczegolnie miasto) i auto sie zagrzeje. Zadnych stukow nie slysze, ale na biegu jalowym wyczuwam co jakis czas drganie auta, a ruszenie pod wzniesienie i przy skreconych kolach, to katorga.
Przyczyna sprzeglo? 1.4 tsi 150 act ma dwumas? Z jakimi kosztami samych czesci musze sie liczyc?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
2 czerwca 2021, 20:58
przez ggregorii
W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
2 czerwca 2021, 22:51
przez mAsteR7
ggregorii napisał(a):W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.
Czyli opisane rzeczy wakazuja na sprzeglo? I koniecznosc jego wymiany?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
2 czerwca 2021, 23:30
przez MarkusD
ggregorii napisał(a):W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.
Tak przy okazji problem ze stukaniem rozwiązałeś?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
3 czerwca 2021, 05:05
przez ggregorii
Nie zrobiłem . Jeden komplet na gwarancji a drugi sam kupiłem i było to samo. Auto sprzedałem bo mnie wqrw... . to. Podejrzewam że u mnie był problem we skrzyni biegów. Teraz prawie nowa dwumasa leży w chacie. Muszę to kiedyś wystawić na sprzedaż.
Choć teraz jeżdżę z ziomkiem superbem 1.8 i od czasu do czasu słychać też takie klekotanie jak u mnie tylko ciszej i nie non stop. Być może w Tsi niektóre mają się tak zachowywać przy utrzymaniu swoich parametrów. Najgorzej jest w przypadku odsprzedaży.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 07:38
przez wesol
Każdy dwumas ma w środku w sobie sprężyny i czy nowy dwumas czy prawie to cis tam lekko grzechocze. To nie żarówka że dobra świeci a niedobra już nie świeci. Tu nie ma dwóch stanów.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 07:47
przez ggregorii
Ten nie grzechotał. Jak byś posłuchał to byś się przekonał. On tłukł z rana jak kowal młotkiem. Z resztą były 3 i każdy mniej lub więcej. Stwierdziłem że problem leży gdzie indziej i pozbyłem się auta żeby nie dokładać.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 12:19
przez wesol
Nie próbowałeś zająć skrzynie olejem o lite więcej jak powinno być i wtedy testa zrobić?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 12:35
przez ggregorii
Lałem i olej nic to nie dało. Ale po wymianie oleju jeden po drugim od razu były w nim mosiężne obilki. Coś jak srebrzanka tylko koloru złotego.Cos tam było nie tak.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 15:09
przez wesol
Od pierścieni synchronizatorów. Ciekawe. Szkoda że nie wyszło co w sumie było przyczyną.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
12 czerwca 2021, 18:10
przez ggregorii
No nie wiem coś tam było nie tak. Jak puszczałem sprzęgło to było słychać też szum. A w zimę zanim olej się zagrzał wbijanie biegów było trudne. Być może skrzynia powodowała że każda dwumasa tłukła.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
14 czerwca 2021, 14:51
przez mAsteR7
Jakby ktos szukal i pytal to w serwisie Dynamic/Myslenice kompletne sprzeglo z dwumasem i robocizna, bagatela 6500 zl.
U mnie stuki nie wystepuja, ani na zimnym, ani na cieplym (przy gaszeniu rowniez). Na biegu jalowym jak stoi zapalony i wciskam pedal i puszczam gwaltownie, to slychac stukniecie.
Co mnie martwi, to to ze po dluzszej jezdzie po miescie (spokojnej) zaczyna szarpac przy ruszaniu, szczegolnie na skreconych kolach. Oraz na postoju czuc lekkie drgania, a wskazowka obrotomierza stoi w miejscu.
Ktos z was mial podobnie? Jakas diagnoza i co pomoglo?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
14 czerwca 2021, 20:31
przez verton91
Z szarpaniem przy ruszaniu to ja walczę jakieś 4 lata i nadal nie mam rozwiązania, a wymieniłem nawet silnik

nie jest to wina skrzyni, sprzęgła ani silnika.
Na 90% jest to wina układu napędowego lub którejś poduszki silnika.
puknięcie przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła to norma, docisk się skleja z tarczą i daje to taki dzwiek.
nie masz wrazenia, że przy gaszeniu lub odpalaniu auta bardziej nim zatrzęsie niż kiedyś ?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 czerwca 2021, 18:04
przez mAsteR7
verton91 napisał(a):Z szarpaniem przy ruszaniu to ja walczę jakieś 4 lata i nadal nie mam rozwiązania, a wymieniłem nawet silnik

nie jest to wina skrzyni, sprzęgła ani silnika.
Na 90% jest to wina układu napędowego lub którejś poduszki silnika.
puknięcie przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła to norma, docisk się skleja z tarczą i daje to taki dzwiek.
nie masz wrazenia, że przy gaszeniu lub odpalaniu auta bardziej nim zatrzęsie niż kiedyś ?
Auto mam od 3 miesiecy i nie odczulem tego, jedynie te drgania na jalowym biegu. Ostatnio wymienialem swiece, poprzednie byly dosc mocno wypalone, wedlug ksiazki przejezdzily ok 70k km. I po tej wymianie mam wrazenia, ze te drgania sa bardziej odczuwalne.
Co do tego szarpania, jesli bylaby to wina poduszki lub ukladu napedowego, to chyba dzialoby sie to non stop. A u mnie pojawia sie po dlugiej jezdzie po miescie i czestym uzywaniu sprzegla.
Znajomy taki garazowy mechanik nie widzi tez winy w dwumasie, stawia na lozysko(?). Jest sens wymieniac samo sprzeglo bez dwumasy? Czy juz lepiej komplet robic?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 czerwca 2021, 21:10
przez verton91
łożysko, zapewne chodziło mu o oporowe, to które wysprzęgla układ napędowy.
sensu nie ma robić samego sprzęgła, bo sam demontaż i montaż skrzyni jest drogi. zrobisz sprzęgło, padnie dwumas i masz dwa razy ten sam koszt montażu i demontażu.
jesli chodzi o poszarpywanie na postoju, to normalne w tych silnikach, chyba każdy to ma w mniejszym czy większym stopniu.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 03:20
przez ggregorii
Ja też tak miałem poszarpywalo i wymieniłem dwumase i dalej poszarpywalo. Przy następnym razem jak poszło wszystko nowe to przestało szarpać .
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 05:45
przez wesol
Wymienia się to co zepsute. Ale szybko by was nauczyli w Szczecinie u Kozłowskiego naprawy aut. Potraciliby z wypłaty za błędy to byście się nauczyli. Od tego jest mechanik by zdiagnozował co jest zepsute i co naprawić. Klocki hamulcowe i tarcze też nie potraficie zdiagnozować? Za co wy płacicie? Wymieniacie sprzęgła, dwumasy, skrzynie, silniki a objawy są to jak płacicie choć złotówkę za taką naprawę?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 06:49
przez metzz
Dla mnie to też jest jakiś fenomen... "Mechanik" wymienia pół samochodu, a poprawy 0. Kto to finansuje? Czy to jest jakiś plac doświadczalny czy o co chodzi? Gdyby ktokolwiek inny tak robił swoją robotę to nagraliby o nim uwage w tvnie albo inną interwencję. Mam wrażenie, że w tej branży jakaś magia się dzieje i nieświadomemu klientowi można każde gówno wcisnąć, bo i tak nie będzie miał go jak sprawdzić.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 07:30
przez ggregorii
A co wam mechanik zdjagnozuje ? Stuka dwumasa to zmień pan , dalej szarpie to może sprzegło a jeszcze nie to to może skrzynia. Mechanik się wypnie bo powie że części wadliwe. ASO się wypieło bo zrobiło na gwarancji i dalej tłukło a zaproponowali mi zmianę sprzęgła przy okazji ale odmówiłem. Później stwierdzili że to może być od sprzęgła i jak chce to na mój koszt.
Mechanik mechanikowi nie równy i większość błądzi w ciemności.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 08:54
przez wesol
Jak ASO wymienia to co nie ma poprawy i zapłaciłeś? Niby czemu? Umnie kierownik mi powiedział że jak nie umiem naprawić auta to żebym się najął do piekarni. Tyle w temacie. Albo coś wiesz i cis robisz a jak nie to piszesz do centrali że tu nie wiedzą nie potrafią to już oni się tym zajmą. Jak będzie trzeba to autoryzację na vagindany serwis straci.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
16 czerwca 2021, 13:17
przez ggregorii
Nie było poprawy , no może trochę lepiej ale od razu powiedzieli że to może być od sprzęgła i że nic nie mogą zrobić chyba że ma mój koszt. Gdybym od razu zmienił kąplet wtedy można byłoby się szarpać a tak mieli się czym zasłonić. To było na gwarancji. Później się skoczyła a cena za kąplet w ASO w Holandii jakieś 3500 euro. Kupiłem w Pl za sporo taniej. Jeździłemm po mechanikach i każdy a może to amoze tamto pewnie wadliwa część itp itd. W końcu sprzedałem auto.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
18 czerwca 2021, 21:44
przez wesol
Na gwaracji to powinienes im tylko auto podstawic i odebrac sprawne. Nawet po gwarancji tez auto zostawiasz i maja zweryfikowac co jest zepsute, zadzwonic ile to bedzie kosztowac i tylko wyrazasz zgode albo nie. Jesli nie ma popeawy to nie placisz bo i za co. Jak chce to moga ponownie wstawic stara część. Nie potrafia naprawic to zawsze możesz napisac do centrali.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
15 września 2021, 21:46
przez SCh
A tak z ciekawości, podajcie link jakiego sprzęgło i jaki dwumas kupiliście do 1.4 CZEA w skrzyni manulanej?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
24 września 2021, 08:45
przez Dawid2
Ja szukałem kompletu dwumasu i sprzęgła to w sklepach typu Intercars nie ma tych części tej samej marki. Na pierwszy montaż zakładają LUK i w intercarsie z tego co pamiętam można znaleźć tylko dwumas. Sprzęgło tylko w ASO.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
24 września 2021, 13:55
przez ggregorii
To głupia polityka VAG a . Te auta już są 8 lat na rynku. Seat, Audi ,Skoda ... . Z tymi silnikami a dalej nie ma dwumas w zamienniku tylko serwis. Taki zabieg ma na celu żeby bulic grube siano za to. A w dodatku nową nie musi być 100 ok. Ja ściągałem z Czech bo było sporo taniej. Kiedyś w ASO już dawno jak pytałem wołali chyba 2800 za dwumas i 1400 za sprzęgło.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
24 września 2021, 17:42
przez mAsteR7
To wrzucam tresc e-mail z czerwca br, Dynamica k.Myślenic
Koszt części z kołem dwumasowym ok 6500 zł
(Koszt części bez koła ok 3000zł.)
-Koszt wymiany sprzęgła (robocizna) ok 1540zł po rabacie.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
24 września 2021, 17:48
przez ggregorii
I pytanie tylko za co tyle kasy.Dymanie klienta tylko.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
24 września 2021, 21:38
przez wesol
bylo brac diesla. nie bhloby tak drogo. trzeba wpierw rozeznac rynek. ostatnio kolega szukal auta dla syna tak w okolicy 10 tys zl. wszyscy mowia ze leon ze golf ze moze cos z francuzowatych itd. golf 4 niby cos tam bylo o 1.6 ktos tam wyskoczyl ze 1.8T. a kolega mowi a kto bedzie lozyl na nsprawy i czesci 1.8T wiecie czemu? bo glowica do tego staruszka nie kosztuje jsk do tdi 100 czy 200 zl. turbo do jakiegos ajm czy asz ile koszyuje a ile do 1.8t? ceny sa inne.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
25 września 2021, 12:31
przez ggregorii
Ale tu chodzi o to że nawet nie ma w zamienniku. To jest na bank narzucone z grupy VAG inaczej Luk czy Sasch wypuściły by zamiennik nontznnkolo bez znaczków . Tak masz tylko Oryginał. A co śmieszne 8 lat to jest na rynku a z dostępnością krucho. .
Ja mam dwa kąplety używek . U mnie skrzynia była walnięta.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
25 września 2021, 14:50
przez Tomektr
A dwumasy nie da się zregenerować? Słyszałem że są takie firmy co się tym zajmują.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
25 września 2021, 14:58
przez ggregorii
Wszystko się da tak jak i turbiny regenerują. Tylko jak to działa potem.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
25 września 2021, 15:51
przez wesol
tak dla vagow tez musi ktos robic te sprzegla. zazwyczaj na pierwszy montaz robi sachs lub luk. tyle ze moze byc jakies ciche porozumienie miedzy producentem a odbiorca ze na rynek zewnetrzny ma dany towar nie wychodzic. tak przynajmniej bylo np z przegubami wewnetrznymi do sharanow. producent to gkn czyli spidan/lobro. te sam przegub jest w audicach i tam tez nie wystepuje osobno chyba ze z zamiennikow.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
25 września 2021, 19:46
przez ggregorii
No właśnie o to mi chodziło że jest jakaś zmowa. W chwili obecnej nigdzie nie kupisz poza serwisem. No może są sklepy które ściągają z zagranicy itp. problem z tym że jak kupisz w serwisie to lepiej to tam założyć bo jak coś będzie nie tak to z gwarancją problem. Typowe naciąganie na kasę. Niby czymnta dwumasansie różni od innych.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
28 września 2021, 20:17
przez foke93
no ale ja czegoś nie rozumiem. Z tego co widzę, koło dwumasowe jest dostępne, nawet na allegro z LUK i dla 6-manuala i dsg - dla manuala: wcześniej było stosowane 04E105266H, od 08.2016: 04E105266N.
Sprzęgło LUK, też dostępne nawet na allegro: 04E141015K
Oczywiście wszystko do CZEA.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
28 września 2021, 21:30
przez ggregorii
No może nareszcie coś sięgnęło.w sumie jak ja kupowałem to też było jedno a później długo glugonnic. Może ktoś dorwał jakiś leżak magazynowy.
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
29 września 2021, 04:08
przez foke93
Ale posty o braku dostępności tych podzespołów widzę nawet z czerwca. Ja auto kupowałem w kwietniu i wtedy sprawdzałem i też były dostępne sprzęgła i dwumasy na wolnym rynku.
Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
29 września 2021, 05:29
przez ggregorii
Zapytaj ile mają na stanie tych części ?Ja też jak patrzyłem to było długo na stanie bo nikt nie kupował. Potem znikło i nie było. Może jest wysyp jak z grzybami

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
29 września 2021, 07:25
przez foke93
No wiesz, oferty są dostępne na allegro więc raczej mają na stanie. Nawet jak wrzucisz numer OEM w google to wyszukuje sklepy gdzie można kupić. To że w Intercars nie mają, to nie znaczy że w ogóle nie są dostępne.
Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
13 czerwca 2022, 07:21
przez mAsteR7
Stuknęło mi właśnie 3k na nowym komplecie i oddaje na gwarancje...

(warsztat nie ASO)
Przy wciskaniu sprzęgła czuje pod nogą że pedał nie idzie tak płynnie, na dodatek (choć nie powinno się tak robić!) podczas przyśpieszania jak przyłożę leciutko stopę to czuje mrowienie na pedale sprzęgła. Zauważyłem to, jak na autostradzie rozpędzałem się i przy 150 pedał zaczął, jakby drżeć i stukać
Plus taki, że szarpanie przy ruszaniu zniknęło, bo delikatne lub mniej delikatne drgania budy na jałowym nadal występują...
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
13 czerwca 2022, 08:03
przez ggregorii
A nie stuka ci na zimnym jak odpalisz ?albo jak wciśniesz lewarek np do wstecznego to nie drży ?
Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Napisane:
13 czerwca 2022, 08:30
przez mAsteR7
ggregorii napisał(a):A nie stuka ci na zimnym jak odpalisz ?albo jak wciśniesz lewarek np do wstecznego to nie drży ?
Właśnie nie słychać stuków, mam teraz porównanie, bo przed wymianą na zimnym jednak dwumas dawał o sobie znać i było słychać "słynne" stukanie. Na lewarku też nie odczuwam niczego niepokojącego, jak wrzucam wsteczny i zaczynam ruszać pomału, to mam wrażenie że musze wiecej gazu dać, bo tak jakby miało zaraz zaczać szarpać. Dziś oddaje auto i ma mi to robić na gwarancji (że niby wina części).