Strona 1 z 1

Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 TSI

PostNapisane: 9 marca 2021, 19:49
przez -SajmoN-
Witam! Mam leona st FR z silnikiem 1,8 180 km. Od jakiegoś czasu obserwuję że po ewe stronie, w okolicy korka wlewu ojeju jest "zapocenie"/ niewielki wyciek. Kiedyś jakiemuś znajomemu mechanikowi to pokazałem, to kazał olać temat. Ostatnio byłem na przeglądzie w ASO (po 40000 km). Wcześniej zgłosiłem wymianę korka. Wymienili na gwarancji, ale dalej jest wyciek. Zgłosiłem to im po jakimś tygodniu jazdy i mają działać. Ktoś miał podobny problem? 2018 rok, przebieg 43000.

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

PostNapisane: 9 marca 2021, 19:55
przez mczelny2401
Mam 2.0 tsi 2019r i też mam uwaloną cała osłonę rozrządu z oliwy :roll:

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

PostNapisane: 9 marca 2021, 20:04
przez -SajmoN-
To chyba nie jest normalne??? Ciekawe co powie ASO...

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

PostNapisane: 9 marca 2021, 20:12
przez mczelny2401
Wyciek jest minimalny a że to czarny plastik to widać każdą kropelke. Wspomnę im o tym przy kolejnej wymianie oleju

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

PostNapisane: 10 marca 2021, 09:49
przez -SajmoN-
No u mnie też nie leje się ciurkiem, też widać to właśnie na czarnym plastiku obok korka. Miałem jednak kilka samochodów wcześniej i mimo dużo większego przebiegu, nic takiego nie zaobserwowałem. Trochę to irytujące, biorąc 5 lat gwarancji pod uwagę!!!

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

PostNapisane: 20 marca 2021, 14:00
przez stefdeath
to norma w tych silnikach. Też tak miałem. Wymieniłem korek na nowy i jest lepiej ale też z czasem pojawia się leciutkie zapocenie. Na fb duzo osób pisało że ma tak samo. Bezpośrednio pod wlewem leci łańcuch rozrządu i pewnie od niego mocno chlapie i ten korek nie trzyma. Poprzednie generacje 1.8 i 2.0 miały wlew w innym miejscu i tego nie było. Wymień korek, wytrzyj zapocenie raz na jakiś czas i się nie przejmuj :)

1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

PostNapisane: 10 sierpnia 2022, 18:22
przez oczkolek
Pytanie do posiadaczy 1.8 TSI (CJSA).
Czy macie pod korkiem wlewu oleju uszczelkę gumową albo oring?
Czy powinna być taka uszczelka?

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

PostNapisane: 12 sierpnia 2022, 09:54
przez oczkolek
Oracle napisał do mnie na PW zamiast na forum więc podaję dalej.
Oracle napisał(a):Tytuł: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

oczkolek napisał(a):Pytanie do posiadaczy 1.8 TSI (CJSA).
Czy macie pod korkiem wlewu oleju uszczelkę gumową albo oring?
Czy powinna być taka uszczelka?



Cześć.

Poniżej podaję linki do zdjęć które zrobiłem. Widać na nich cały silnik - żeby nie było wątpliwości, że to CJSA, okolice wlewu oleju - żeby pokazać, że (wbrew temu, co niedawno ktoś pisał) nie cieknie, no i sam korek.

Oczywiście jest na nim uszczelka i bynajmniej nie jest to o-ring. Uszczelkę zaznaczyłem na żółto - ma ona coś w rodzaju rowka na środku. Na korku poza tą uszczelką nie ma innych gumowych elementów. Samochód z rocznika 2014 - być może później coś się zmieniło w kwestii wyglądu uszczelki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że pomogłem. 8)


Pozdrawiam. :-)

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

PostNapisane: 12 sierpnia 2022, 09:55
przez oczkolek
Dzięki, musze się przyjrzeć jak to jest u mnie.

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

PostNapisane: 14 sierpnia 2022, 10:54
przez Misiek
U mnie tak wygląda. 1.8 cjsa 2018r Obrazek

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 TSI

PostNapisane: 25 października 2022, 10:06
przez oczkolek
Wydaje mi się że problem można rozwiązać. Wynika on przede wszystkim z budowy i usytuowania wlewu oleju.

Obrazek

1. Ze względu na specyficzną budowę i usytuowanie wlewu oleju "zalecane jest" po każdym "wlewie" wytrzeć do sucha wnętrze wlewu do miejsca w którym przychodzi uszczelka korka (ta ze zdjęcia powyżej). Tak aby powyżej tego miejsca do brzegu wlewu było suchutko. Wtedy nie zarzuca tymi resztkami oleju w górę.
2. Ja dodatkowo założyłem oring w miejscu styku korka z brzegiem wlewu. W korku jest to szczelina (na zdjęciu jest to miejsce poniżej żółtego pierścienia - kołnierz przylegający do brzegu wlewu), w którą ten oring można elegancko wcisnąć.

U mnie jest susza.

Jeżeli dobrze pamiętam jest to oring o średnicy wewnętrznej 45 lub 46 mm i grubości 2 mm. Koszt oringu 1,50 zł, przesyłka 8 zł. :) :) :) :) :) :) :)