Strona 1 z 1

Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 13:33
przez marbo30
Witam
Zauważyłem w moim Seacie Leonie ,że mam wyciek z silnika tylko nie wiem skąd ten wyciek , auto jest jeszcze miesiąc na gwarancji i umówiłem sie do Seata na kontrolę , dziwne bo auto ma zrobione dopiero 44 tys km , a już są problemy z wyciekiem , może ktoś doradzi na co zwrócić uwage serwisantom żeby mnie nie zbyli , a za miesiac powiedza że już auto nie ma gwarancji ?

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 17:01
przez verton91
po prostu nie odbieraj auta z serwisu do momentu aż nie zdiagnozują wycieku i nie wymienią elementów przez które taki wyciek się pojawił.
po drugie, opisz, gdzie widzisz wyciek, dotknij go palcem, powąchaj, odróżnisz zapach plynu chlodniczego od oleju silnikowego ? :)
porób jakieś zdjęcia, żeby nie było tak, że umyją wyciek zmywaczem, powiedzą że już nic nie leci, odbierzesz auto a za miesiąc bedzie papa gwarancjo i już pozamiatane...

kolejne co mi przychodzi do głowy, czasem podczas wlewania oleju do silnika potrafi komuś gdzieś kapnąć i robi się zaciek na silniku

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 17:46
przez marbo30
Wlasnie tego sie boje ze to wymyja i za miesiac powiedza ze juz nie mam gwarancji i ze moga mi zrobic odplatnie , porobilem zdjecia , ale czy to cos da , ciezko wygrac z serwisem ,nie wiem dlaczego nie moge dodac zdjecia :(

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 18:28
przez verton91
Masz miesiąc, a w Twoich okolicach może jest nie jedno ASO, kombinuj, molestuj ich... może coś Ci się uda :)

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 18:51
przez bzykofm
To jedź do wszystkich ASO, które masz w zasięgu. Nie raz się okazało, że w jednym miejscu uznawali naprawę gwarancyjną a w innym nie przy tej samej usterce.

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 20:14
przez marbo30
Tak zrobie zobacze co mi powiedza w Krakowie jak nie uznaja to jade do innej .

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 20 grudnia 2021, 21:01
przez bzykofm

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 21 grudnia 2021, 16:02
przez marbo30
Chyba mnie troche zalamales bo ja jade wlasnie na Jasnogórska w Krakowie , a widze, ze nie maja dobrych opini , zobaczymy .

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

PostNapisane: 26 grudnia 2021, 22:04
przez Yamakasi
serwis na Jasnogórskiej to banda szympansów. Nic z nimi nie załatwisz. Ja obskoczyłem wszystkie serwisy w Polsce południowej (inny problem) i najlepszy jest ten z Bielska. Oczywiście to moja ocena. Dynamica to też niezłe debile. Wymieniacze i jak cos im się nie pokaże na OBD to ci nic nie zrobią. Kupiłem u nich dwa auta i potraktowali mnie jak intruza w sprawie (jak się okazało) uzasadnionych problemów z dwumasą w DSG.

Gwarancja to mit i dopóki nie dasz niezbitych dowodów to cię wszyscy zleją. Swoją drogą przydałby się naprawdę ogarnięty mechanik od VAG w Polsce połudnowej.