Hej, przymierzam się do kupna Leon 2014 , 1.8 TSI 180KM (CSJA) w manualu. Auto obecnie ma 112k km najechane (potwierdzone). Jak wygląda sprawa utrzymania tego auta (nie chodzi mi o spalanie:P) - wiem że to wymiany sa tarcze i klocki z przodu.
Auto serwisowane cały czas w ASO, olej wymieniany co 15k (wg. ksiazki serwisowej i faktur). W tym roku wymieniona pompa wody.
Na co trzeba przygotować się przy takim przebiegu - wiem że jest tam Dynamiczne zawieszenie FR (regulowane) i obawiam się że jego serwis może być kosztowny.
.
Z tego co czytałem to rozrząd jest na łańcuszku i różnie piszą jeśli chodzi o jego wymianę.
Poza tym podczas jazdy miałem wrażenie że sprzęgło pod nogą miało wyczuwalne trzeszczenie (nie było nic słychać) po prostu jakby pedał coś gumowego obcierało, ale pedał chodził gładko. Może miałem mokrą podeszwę.... i guma na pedale obcierała.... było to dosyć dziwne.

