Pompa wody

Napisane:
26 kwietnia 2022, 13:18
przez Cupra72
Byłem u mechanika i na misce olejowej był biały nalot,po sprawdzeniu(od dołu) na pompie widać płyn.Wyjeżdżąjąc z garażu nie ma plam wody(samego płynu jakoś znacząco nie ubywa),Panowie(może ktoś z was miał podobny przypadek),uszczelka(połączenie pompy z termostatem) czy sama pompa.Pytam bo rozbierając nie wiem co zamawiać,uszczelkę ,czy samą pompę.
Re: Pompa wody

Napisane:
9 maja 2022, 09:26
przez ramzei
Cupra72 napisał(a):Byłem u mechanika i na misce olejowej był biały nalot,po sprawdzeniu(od dołu) na pompie widać płyn.Wyjeżdżąjąc z garażu nie ma plam wody(samego płynu jakoś znacząco nie ubywa),Panowie(może ktoś z was miał podobny przypadek),uszczelka(połączenie pompy z termostatem) czy sama pompa.Pytam bo rozbierając nie wiem co zamawiać,uszczelkę ,czy samą pompę.
Typowa usterka dla 2.0tsi. Nieszczelna pokrywa termostatu. Trzeba to naprawić naprawdę "aptekarsko" ja wracałem do ASO 3 razy dopiero zrobili jak należy.
Re: Pompa wody

Napisane:
16 maja 2022, 12:25
przez Cupra72
W moim przypadku nie pokrywa,do termostatu na cztery śrubki przykręcony jest króciec(w środku uszczelka)tam cieknie,króćca nie kupisz(jak i uszczelki) trzeba kupować cały termostat.