Jestem świeżym posiadaczem Leona 1.0 TSI (rocznik 2019). Pomału się z autem poznaję
Auto ma obecnie najechane 25 tys. km. Chciałem Was zapytać, czy wymiana łożyska oporowego sprzęgła podlega gwarancji? Niestety u mnie to łożysko się odzywa. Gdy zmieniam biegi przy obrotach około 2 tys. RPM nic nie słychać ale gdy wciskam sprzęgło tak około 2500-3000 tys. to zaczyna być słyszalny szum. Dzisiaj dodatkowo sprawdzałem na postoju. Dodałem gazu (na luzie), obroty około 2500, wciskam sprzęgło i słychać szumienie. Puszczam sprzęgło i cisza.
Będę oczywiście z tym jechał do ASO ale chciałbym się przygotować na to
Pytanie poboczne: klocki przód i tył ok natomiast z prawego przodu słychać wyraźne szumienie podczas hamowania (szczególnie już w ostatniej fazie przed zatrzymaniem). Początkowo myślałem, że to się rozjeździ ale zrobiłem ponad 1 tys. km i nadal szumi. Twarde klocki czy co? I dlaczego tylko ten prawy przód?
Pozdrawiam
Bartek

