Strona 1 z 1

Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotów)

PostNapisane: 8 lipca 2022, 07:53
przez K4rol4
Cześć,
Coraz bardziej denerwuje mnie dźwięk podczas przyśpieszania. Jest to tak jakby jakieś buczenie, po otwarciu maski na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu (na postoju) nic nie buczy - tylko i wyłącznie przy podczas jazdy.

Dźwięk taki sam jak u kogoś na YouTube:
https://www.youtube.com/shorts/GnChWueaw2c

Wiecie o co może chodzić? 1.4 125 CZCA

Samochód nie traci na mocy, wszystko działa - z niczym nie ma problemu.

Proszę o poradę, dzięki.

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

PostNapisane: 8 lipca 2022, 16:42
przez verton91
powiem jak było u mnie, podobny dźwięk, przechodzący może ciut bardziej w piszczenie i występowało to jedynie na 6 biegu - jakieś łożyska skrzyni biegów były do wymiany ale koniec końców wtedy producent auta zadecydował o wymianie całej skrzyni na swój koszt (gwarancyjnie) przy przebiegu około 50-60 tys km.

spróbuj zaobserwować, czy dzieje się to na wszystkich biegach, czy np jedynie na parzystych, nieparzystych.
brak dzwieku na postoju już w jakiś sposób tłumaczy, że problem nie występuje jak skrzynia nie ma obciążenia na danym biegu...
może to być cos ze skrzynią, ale nie musi.
niestety skrzynie MQ200 są tzw "z papieru" i lubią się sypnąć.

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

PostNapisane: 16 lipca 2022, 15:02
przez rafko1
Ja takie buczenie mam jak działa klima Wyłącz AC i zobaczysz

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

PostNapisane: 17 lipca 2022, 12:40
przez verton91
buczenie kompresora klimatyzacji daje dźwięk cały czas, również na postoju i nasila się nawet gdy stojąc w miejscu doda się gazu ponieważ sprzęgło kompresora jest wtedy zapięte i kręci się tak jak i pasek osprzętu napędzany kołem pasowym wału korbowego.
po drugie, buczenie się zdarza w 1 na 20 aut i na ogół nie podlega wymianie gwarancyjnej bo według aso nie dźwięk nie świadczy o usterce ani o przyszłych problemach.

tutaj ewidentnie problem zaczyna być słychać jak skrzynia dostaje obciążenie, więc to nie wina klimy.

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

PostNapisane: 17 lipca 2022, 15:14
przez rafko1
Miałem kiedyś ibize 3 1.4 mpi i tak właśnie buczała skrzynia dwa łożyska podporowe padły przy 80 tys .Gościu z Krakowa zrobił skrzynie idealnie .Autem dobiłem do 220 tys i została sprzedana .