Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez slawek16-1988 » 4 grudnia 2022, 20:54

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Leona III 2015r. (przebieg 85tyś/km) 1.4 TSI CZEA 150km z Act. Problemem jest kopcenie jak włącza się i wyłącza ACT i tylko na drugim cylindrze świeca jest zaraz czarna, jak tylko odłączę siłowniki od ACT to problem znika świeca jest ładna beżowa i auto nie kopci. Zmieniłem wtrysk, nowe świece, nowa cewka zapłonowa, nowe siłowniki od act na drugim cylindrze, próba ciśnienia ok (każdy cylinder po 12.4bara), sprawdzone przewody miernikiem od sterownika do kostek siłowników Act (zrobię jeszcze jeden test żarówką tzn pod obciążeniem) ponadto zero błędów auto ma moc na wolnych obrotach żadnych nie niepokojących stuków itp. Miał może ktoś podobną usterkę??? Jakieś pomysły??? Bo moje już są na wyczerpaniu...
Zobacz Profil
slawek16-1988
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lutego 2012, 16:57
Auto: Leon II

Reklama

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez Paweler » 5 grudnia 2022, 10:51

A oleju nie ubywa? Może pierścienie przepuszczają? Tyle, że wtedy chyba kompresja w cylindrach byłaby inna. A może odcinanie paliwa jest nieprawidłowe i wyłączają się zawory i świece, a paliwo dalej idzie do cylindra? Stąd nie spalone paliwo tworzy czarny nagar na świecach. Poczytaj trochę tutaj-fajny filmik poglądowy: https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... -poradnik/
Zobacz Profil
Paweler
Stella +
Stella +
 
Posty: 83
Dołączył(a): 23 listopada 2021, 12:56
Region: śląskie
Auto: Seat Leon 4 FR
Silnik: benzyna turbo inny

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez florenciusz » 5 grudnia 2022, 20:20

Odbiegając od tematu wspomnę tylko, że wg mnie chyba nie ten dział na takie wątki.
Zobacz Profil
florenciusz
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 lutego 2021, 17:54
Region: podkarpackie
Auto: Seat Leon III 5F ST
Silnik: turbo diesel inny

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez mAsteR7 » 8 grudnia 2022, 17:48

Wykoduj to ustrojstwo jakim jest ACT, zadna oszczednosc (subiektywna ocena) a problemow, jak widac bedzie mniej.
Moge podac namiar na tunera z Gliwic - koszt w kwietniu byl na poziomie 500zl.
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez slawek16-1988 » 9 grudnia 2022, 06:27

Taki mam plan aby pozbyć się tego ale najpierw chciałbym dojść co tak naprawdę jest przyczyną tej usterki i dopiero zająć się wykodowaniem Act, a tak to nie wiem czy faktycznie jest winna temu elektryka czy powoli motor klęka
Zobacz Profil
slawek16-1988
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lutego 2012, 16:57
Auto: Leon II

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez Yamakasi » 9 grudnia 2022, 20:05

Jak kopci (domyślam się że na czarno), to nie ma co się pitolić i sprawdź kompresję na cylindrach.
Był Leon 5F FR (przed lift) 1.4TSI CZCA
Jest Leon 5F FR (po lift) 2.0TSI DKZA
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Yamakasi
Sport
Sport
 
Posty: 316
Dołączył(a): 15 maja 2020, 19:01
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez slawek16-1988 » 11 grudnia 2022, 20:50

Kopresja na każdym cylindrze po 12.5bara, ale co zauważyłem wkładając kamerke w 2 cylinder. Tłok od strony zaworów ssących jest wilgotny od oleju także układ paliwowy można wykluczyć i skupić się na problemie olejowym a ubytek przy włączonym act to 1l na 2000km. Wygląda to na uszczelniacze od zaworowe od strony ssacej na 2 cylindrze ale czy to możliwe przy takim przebiegu???
Zobacz Profil
slawek16-1988
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lutego 2012, 16:57
Auto: Leon II

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

Postprzez Yamakasi » 13 grudnia 2022, 00:28

Wszystko jest możliwe. U mnie po 7000 km miałem dwumasę do wymiany.
Był Leon 5F FR (przed lift) 1.4TSI CZCA
Jest Leon 5F FR (po lift) 2.0TSI DKZA
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Yamakasi
Sport
Sport
 
Posty: 316
Dołączył(a): 15 maja 2020, 19:01
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość