Strona 1 z 1

1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 4 grudnia 2022, 20:54
przez slawek16-1988
Witam, od niedawna jestem posiadaczem Leona III 2015r. (przebieg 85tyś/km) 1.4 TSI CZEA 150km z Act. Problemem jest kopcenie jak włącza się i wyłącza ACT i tylko na drugim cylindrze świeca jest zaraz czarna, jak tylko odłączę siłowniki od ACT to problem znika świeca jest ładna beżowa i auto nie kopci. Zmieniłem wtrysk, nowe świece, nowa cewka zapłonowa, nowe siłowniki od act na drugim cylindrze, próba ciśnienia ok (każdy cylinder po 12.4bara), sprawdzone przewody miernikiem od sterownika do kostek siłowników Act (zrobię jeszcze jeden test żarówką tzn pod obciążeniem) ponadto zero błędów auto ma moc na wolnych obrotach żadnych nie niepokojących stuków itp. Miał może ktoś podobną usterkę??? Jakieś pomysły??? Bo moje już są na wyczerpaniu...

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 5 grudnia 2022, 10:51
przez Paweler
A oleju nie ubywa? Może pierścienie przepuszczają? Tyle, że wtedy chyba kompresja w cylindrach byłaby inna. A może odcinanie paliwa jest nieprawidłowe i wyłączają się zawory i świece, a paliwo dalej idzie do cylindra? Stąd nie spalone paliwo tworzy czarny nagar na świecach. Poczytaj trochę tutaj-fajny filmik poglądowy: https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... -poradnik/

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 5 grudnia 2022, 20:20
przez florenciusz
Odbiegając od tematu wspomnę tylko, że wg mnie chyba nie ten dział na takie wątki.

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 8 grudnia 2022, 17:48
przez mAsteR7
Wykoduj to ustrojstwo jakim jest ACT, zadna oszczednosc (subiektywna ocena) a problemow, jak widac bedzie mniej.
Moge podac namiar na tunera z Gliwic - koszt w kwietniu byl na poziomie 500zl.

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 9 grudnia 2022, 06:27
przez slawek16-1988
Taki mam plan aby pozbyć się tego ale najpierw chciałbym dojść co tak naprawdę jest przyczyną tej usterki i dopiero zająć się wykodowaniem Act, a tak to nie wiem czy faktycznie jest winna temu elektryka czy powoli motor klęka

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 9 grudnia 2022, 20:05
przez Yamakasi
Jak kopci (domyślam się że na czarno), to nie ma co się pitolić i sprawdź kompresję na cylindrach.

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 11 grudnia 2022, 20:50
przez slawek16-1988
Kopresja na każdym cylindrze po 12.5bara, ale co zauważyłem wkładając kamerke w 2 cylinder. Tłok od strony zaworów ssących jest wilgotny od oleju także układ paliwowy można wykluczyć i skupić się na problemie olejowym a ubytek przy włączonym act to 1l na 2000km. Wygląda to na uszczelniacze od zaworowe od strony ssacej na 2 cylindrze ale czy to możliwe przy takim przebiegu???

Re: 1.4 TSI CZEA kopci przy aktywowanym ACT

PostNapisane: 13 grudnia 2022, 00:28
przez Yamakasi
Wszystko jest możliwe. U mnie po 7000 km miałem dwumasę do wymiany.