Strona 1 z 1

1.4 TSI 150KM CZEA Odpowietrzanie układu chłodzenia

PostNapisane: 3 lutego 2023, 22:34
przez Tomektr
Witam.
Czy ktoś odpowietrzał układ chłodzenia w tym konkretnym silniku 1.4 TSI CZEA 150KM? Podobno można włączyć procedurę odpowietrzania w sterowniku silnika ale jak podłączę OBD11 to nic takiego nie ma.

Re: 1.4 TSI 150KM CZEA Odpowietrzanie układu chłodzenia

PostNapisane: 9 lutego 2023, 12:42
przez mm.max
OBD11 nie obsługuje wszystkich funkcji specyficznych lub dedykowanych konkretnemu modelowi samochodu. Podobnie jest z VCDS czy VCP każdy z nich jest specyficzny i dobry w pewnym obszarze.
Niedawno uruchamiałem procedurę odpowietrzania w 1.6TDi ale z użyciem ODIS - i sama procedura może nie być wystarczająca jeżeli nie ma się odpowiedniego osprzętu do wytworzenia ciśnienia/podciśnienia w układzie - nie wiem jak jest w przypadku 1.4 - ale jak masz potrzebę przeprowadzenia procedury to zapraszam na kawę do Trójmiasta i powalczymy :)