Strona 1 z 1

1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 14:32
przez ggregorii
Hej olej taki zalany według wpisów z serwisu. Czemu taki nie wiem. Motor mam 132 tys przebiegu. Jak myślicie opłata to jeszcze jak by się o niego zatroszczyć. Ciekawi mnie czy zrobienie płukanki i przejście na 5w30 niempogorszylo by czegoś.

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 15:56
przez Tomektr
Ten olej nie jest przeznaczony do tego silnika. Dopiero 1.5 miało Ten olej. Jeśli wlali to bez twojej wiedzy to bym domagał się powrotu na 5W30 na ich koszt. To było ASO czy serwis niezależny?

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 16:10
przez ggregorii
To są wpisy z ASO . Pierwszy był 5w30 a potem lali 0w20 oczywiście Longlife.

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 18:09
przez tatian
W aso 5w30 już nie ma. Zamienili to na 0w20.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 19:06
przez ggregorii
Ten 0w20 to raczej woda.

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 20:46
przez Matador
ggregorii napisał(a):Ciekawi mnie czy zrobienie płukanki i przejście na 5w30 niempogorszylo by czegoś.
5W30 to przeważnie "przeciętne" oleje i wracanie z lepszego jakościowo 0W20 na 5W30 nie ma większego sensu.
Jeśli natomiast chcesz coś bardziej uniwersalnego, to w normie VW 504 znajdziesz 0W30,
kwestia jak auto jest użytkowane..
na krótkie dystanse, miasto, do spokojnej "cywilnej" jazdy 0W20 jest dobrym wyborem.

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 21:22
przez Tomektr
Oleje 0W20 wcale nie są złe, tyle że silnik musi być pod niego zaprojektowany. 0W20 pojawił się na szeroką skalę z nową WLTP która zaostrzała ilość spalanego paliwa na setkę. Bodajże była wprowadzona w drugiej połowie 2019

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 21:45
przez ggregorii
No właśnie w 2019 przeszli na 0w20.
Ganiany po 30 tys na oleju przebieg 132. Cenę ma dobrą ale się waham niby 12 miesięcy gwarancji . Ciekawi mnie czy tez można teraz przejść z powrotem na 5w30

Obrazek

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 21:56
przez Tomektr
Dokładnie było tak że silnik 1.4 do rocznika modelowego 2017 norma 504 5W30 a od rocznika modelowego 2018 norma 508/504 czyli 0W20 / 5W30 z zastrzeżeniem że na 504 będzie więcej palił. Czyli potwierdza się że było to uwarunkowane normą WLTP. Czyli silnik 1.4 CZEA był projektowany typowo pod normę 504.

Napisz tutaj do Sailora 88 on na pewno pomoże https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... start=1160 Przeczytaj post 1318

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 23:30
przez tatian
Panowie ja lałem ten olej (0w20) do GTI i zero problemów. Zero poboru między wymianami, więc nie wiem co Wy tacy od razu na nie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 5 lutego 2023, 23:42
przez ggregorii
Ja nie mówię że jest na nie. Jak ktoś zmienia co 10/15 tys. A w egzemplarzy co mówię był co 30 +. Oczywiście zostanę opcja jak kto eksploatował dane auto.

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

PostNapisane: 6 lutego 2023, 09:19
przez oczkolek
Panowie proponuję poczytać stronę https://olejsilnikowyvw.pl gdzie sporo wątpliwości powinno się wyjaśnić. Oczywiście na tej stronie jest odniesienie tylko do oryginalnych olei VW, które na szczęście są coraz tańsze i można je kupić na rynku bez problemów.
Temat olei zawsze był i będzie (wystarczy popatrzeć na podforum dotyczące Leona 1M czy 1P).
Ostatnio dla VW oleje dostarcza Shell i może warto przyjrzeć się tym olejom zwłaszcza tej serii https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-sil ... ional.html