Strona 1 z 1

Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 11 września 2023, 13:14
przez Songo93
Witam. Probowal ktos moze montowac sprzeglo 230 zamiast 220. Pytam, gdyz czas wymiany, a pokazuje mi 2 kompatybilne z mq200 - 220 sachs i 230 LUK.

Pozdrawiam

Re: Sprzęgło 1.4 CZCA 230

PostNapisane: 12 września 2023, 18:39
przez verton91
trzeba by było za razem wymienić koło zamachowe i docisk, czy wszystko się zmieści w skrzyni mq200, tego nie wiem. o ile przerabiałem wymianę sprzęgła już chyba 3 razy, o tyle wymiany na inne nie :)

Re: Sprzęgło 1.4 CZCA 230

PostNapisane: 13 września 2023, 08:18
przez Songo93
Dzieki. Aaa to kupie standard 220mm i kevlar, ale nie ukrywam, ze pod 200KM by lepiej bylo 230mm :D

Re: Sprzęgło 1.4 CZCA 230

PostNapisane: 13 września 2023, 14:08
przez verton91
Songo93 napisał(a):Dzieki. Aaa to kupie standard 220mm i kevlar, ale nie ukrywam, ze pod 200KM by lepiej bylo 230mm :D

mi 2 razy udało się kupić używki w super stanie i oddać na obicie kevlarem, placilem okolo 200zł za sprzęgło z dociskiem i około 250 za kevlar :)
od siebie polecę firmę tar-sprzęg w warszawie (pewnie mozna wysyłkowo)

Re: Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 17 września 2023, 18:13
przez wesol
O mocy sprzęgła tak naprawdę decyduje docisk. Możecie niczym nie obijać a tylko dać słoneczko z dwóch sprężyn i będzie trzymać dużo mocniej jak najmocniejsze 240 mm z tdi.

Re: Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 18 września 2023, 12:25
przez Songo93
Czyli jak dobrze rozumuje, to wystarczy, ze do docisku doloze 2-3 sprezyny i cacy?

Re: Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 19 września 2023, 20:59
przez wesol
W docisku jest jedna sprężyna, tzw słoneczko. Można nity rozszlifowac, dorobić takie by ogarnęły dwa słoneczka czyli dorobić takowe. Słoneczko jedno musisz też odpowiednio przerobić to znaczy podciąć języki słoneczka. Składasz do kupy. Wtedy tzw żelazo nieco bardziej wystaje tak około 2 mm więc trzeba przetoczyć to żelazo o te 2 mm. Składasz wszystko i masz takie sprzęgło że licha kobitka będzie marudzić że ciężko się wciska sprzęgło. Ale ta siła słoneczka przekłada się na trzymanie tarczy między zamachem a odciskiem. Z podwójnym słoneczkiem sprzęgła od tdi vp czyli 228mm potrafią utrzymać spokojnie ponad 500 Nm.

Re: Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 20 września 2023, 16:55
przez Songo93
Polecasz kogos, kto dobrze by to ogarnal? Bo nie ukrywam robota dosc prosta, ale jam tez prosty chlop i az takich sprzetow do obrobki nie posiadam.

Re: Sprzęgło 230 w 1.4 CZCA

PostNapisane: 22 września 2023, 12:49
przez wesol
Myślę że zrobi to każdy kto ogarnia sprzęgła. Jaki Radzikowski itp. Wiem że fiodor miał w swojej ibizie też sprzęgło z podwójnym odciskiem. Ale kto robił czy sam rzezbil to nie wiem.