Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Niepokojący dzwięk przy skręcie

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Niepokojący dzwięk przy skręcie

Postprzez felix » 6 września 2011, 14:37

Witam,
Panowie mam taki problem że podczas dynamicznego skrętu w jedną a następnie w drugą stronę (np. na rondzie) występuje dziwny dźwięk wydaje się że gdzieś pod podwoziem koło na wysokości pedałów - TAK JAKBY COŚ PRZESKAKIWAŁO. Dodam, że nie jest to za każdym razem i nasila się podczas wyższych temperatur. Byłem u mechanika ale stwierdził że jak nie występuje to ciągle to czekamy, a ja nie chce czekac. Może jakieś sugestie?
Seat Leon, 1.9TDI, BXE, 131KM/322Nm by TTC
Zobacz Profil
felix
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 stycznia 2009, 14:10
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon II BXE

Reklama

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Klikoś » 6 września 2011, 14:43

Na dzień dobry zmień mechanika. Jeżeli chodzi o "dźwięk" to może być wszystko co związane z zawieszeniem, jakaś guma, może poduszka, maglownica...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Klikoś
Sport
Sport
 
Posty: 898
Dołączył(a): 28 stycznia 2008, 23:23
Lokalizacja: WF/WI
Auto: O3 + CTR FK2
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Sammael » 6 września 2011, 14:48

maglownica albo krzyżak na kolumnie kierowniczej, raczej te rzeczy powodują tylko strzelanie.
Jeszcze nie wiemy jakie to strzelanie i przeskakiwanie jest... ciężko takie rzeczy stwierdzać na forum internetowym, raczej nieodzowna jest wizyta u mechanika, który ma o tym pojęcie.
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez bogdan201 » 6 września 2011, 16:23

Sprawdź dokręcenie ramy pomocniczej (sanek silnika). U mnie też tak było, po dokręceniu jakby rękom odjął. Wystarczyło dosłownie po 1/4 - 1/3 obrotu dociągnąć sruby.
Mnie nadal nurtuje pewna ciekawostka mojego egzemplarza a może nie tylko mojego, mianowicie jak jest gorąco (a czym cieplej tym bardziej) z okolic góry deski rozdzielczej może zawiasów dzrwiowych lub zawiasów maski przy nierównościach słysze takie jakby psztykanie. Smarowałem już wielokrotnie zawiasy dzwi, maski i niestety nie mogę zlokalizować tego tykania na nierównościach. Jak zrobi się chłodnie poniżej 20C, nie ma ostrego słońca lub popada - wtedy jest cisza.
Zagadka jakaś.
Zobacz Profil
bogdan201
Stella +
Stella +
 
Posty: 71
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, 21:50
Lokalizacja: płock
Auto: LEON FR
Silnik: ARL 1.9

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez martig » 6 września 2011, 20:27

bogdan201, u mnie tez jest takie jak to okresliłes psztykanie a nie zauwazyłem czy ma na to wpływ pogoda
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez marcin7x5 » 7 września 2011, 08:18

felix napisał(a):Witam,
Panowie mam taki problem że podczas dynamicznego skrętu w jedną a następnie w drugą stronę (np. na rondzie) występuje dziwny dźwięk wydaje się że gdzieś pod podwoziem koło na wysokości pedałów - TAK JAKBY COŚ PRZESKAKIWAŁO. Dodam, że nie jest to za każdym razem i nasila się podczas wyższych temperatur. Byłem u mechanika ale stwierdził że jak nie występuje to ciągle to czekamy, a ja nie chce czekac. Może jakieś sugestie?


Sprawdź jeszcze czy masz dokręcony dobrze nakrętkę na sworzniu wahacza. Ja miałem kiedys podobnie i własnie przy przechyłach karoserii tak pukało.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez felix » 7 września 2011, 11:24

Dziękuję za sugestie, na piątek jestem umówiony z mechanikiem to dam znac jaka diagnoza.
Seat Leon, 1.9TDI, BXE, 131KM/322Nm by TTC
Zobacz Profil
felix
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 stycznia 2009, 14:10
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon II BXE

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez olus » 7 września 2011, 16:46

na pewno sanki
have no fear BMN is here :D

Seat Napinator
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
olus
Sport
Sport
 
Posty: 596
Dołączył(a): 31 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa
Auto: leo bmn

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez felix » 12 września 2011, 08:38

Sytuacja wygląda tak:
Mechanik posprawdzał wszystkie Wasze sugestie, po dokręcał wszystkie śruby i jest dobrze. Już nic nie przeskakuje ale co konkretnie to było to nie wiem, dodam że samochód prowadzi się pewniej. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
felix
Seat Leon, 1.9TDI, BXE, 131KM/322Nm by TTC
Zobacz Profil
felix
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 stycznia 2009, 14:10
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon II BXE

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Stackburn » 27 września 2011, 20:46

Koledzy jaki tam przychodzi klucz na sanki? Chciałbym się dowiedzieć zanim zaatakuję u kogoś kanał :)

[ Dodano: 2 Październik 2011, 13:25 ]
A więc. Auto pojechało do ASO , wykręcili sanki i dokręcili jeszcze raz wsystko na locktite (czerwony) . Efekt natychmiastowy - stuki i trzeszczenia zniknęły.
Seat Toledo III 1.6 Superwagen + Opel Mokka X 1.4TURBO

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Stackburn
Signo
Signo
 
Posty: 178
Dołączył(a): 18 czerwca 2008, 20:29
Auto: Seat Toledo III [5P]
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Przema » 29 listopada 2011, 17:48

nie chcę tworzyć nowego tematu, u mnie również pojawia się czasami takie stukanie/przeskakiwanie ale też pojawia się niepokojący dźwięk, który bardziej drażni - jest to wycie dochodzące z przedniego zawieszenia przy głębszym skręcie, słyszalne przy małej prędkości zazwyczaj przy manewrowaniu po osiedlowych uliczkach, gdy kierownica jest skręcona , wycie mija z chwilą prostowania kierownicy do jazdy na wprost... czy pojawia się coś takiego u kogoś ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Przema
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 kwietnia 2008, 17:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto: leo bkd +

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Andre » 30 listopada 2011, 09:50

sprawdz lozysko w kole
leon 2 FR TDi + 200KM/405NM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Andre
Sport
Sport
 
Posty: 499
Dołączył(a): 11 sierpnia 2007, 22:05
Lokalizacja: Wroclaw
Auto: leon II TDi FR+

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez martines » 30 listopada 2011, 20:48

Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.
Zobacz Profil
martines
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 listopada 2011, 19:11
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BSE 1.6

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez LoozaQ » 30 listopada 2011, 20:50

Nie wiem jak u Was w autobusach ale w 1M to maglownice szlag trafiał gdy "wyło przy manewrach parkingowych"
Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
LoozaQ
Sport
Sport
 
Posty: 761
Dołączył(a): 25 czerwca 2010, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Auto: Leon 1M ASV
Silnik: ASV 1.9

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Andre » 1 grudnia 2011, 09:43

wspomaganie w 1p jest ellektryczne przy maksymalnych skreceniach na postoju buczy specyficznie, w 1m masz hydrauliczne wspomaganie.
leon 2 FR TDi + 200KM/405NM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Andre
Sport
Sport
 
Posty: 499
Dołączył(a): 11 sierpnia 2007, 22:05
Lokalizacja: Wroclaw
Auto: leon II TDi FR+

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Przema » 2 grudnia 2011, 12:01

Problem w tym że na postoju nie buczy, a w czasie jazdy niezależnie czy skręt w prawo czy w lewo np. w trakcie objeżdżania małego ronda przy głębszym skręcie wydobywa się głośne buczenie/wycie z przedniego zawieszenia...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Przema
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 kwietnia 2008, 17:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto: leo bkd +

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Andre » 2 grudnia 2011, 14:16

Andre napisał(a):sprawdz lozysko w kole
leon 2 FR TDi + 200KM/405NM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Andre
Sport
Sport
 
Posty: 499
Dołączył(a): 11 sierpnia 2007, 22:05
Lokalizacja: Wroclaw
Auto: leon II TDi FR+

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Stackburn » 2 grudnia 2011, 20:16

martines napisał(a):Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.



Ja miałem coś takiego i w moim przypadku to były minimalnie luźne sanki. (dosłownie po 1/3 obrotu śruby)
Seat Toledo III 1.6 Superwagen + Opel Mokka X 1.4TURBO

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Stackburn
Signo
Signo
 
Posty: 178
Dołączył(a): 18 czerwca 2008, 20:29
Auto: Seat Toledo III [5P]
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez mlody bbm » 19 grudnia 2011, 01:03

Przema, poradziles sobie z tematem? mam dokladnie to samo u siebie, taki chrobot przy skrecie bylem u "mechanika" ale on oczywiscie nic nie znalazl...

dodam ze zawieszenie mam zrobione, tuleje gumy, zmienilem nawet przegub - problem pozostal... troche denerwujacy, bo tak to skrzeczy jak w jakims oplu kadecie
Zobacz Profil
mlody bbm
Sport
Sport
 
Posty: 244
Dołączył(a): 11 lutego 2009, 02:44
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Leon FR

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Przema » 19 grudnia 2011, 07:50

Jak tylko coś będę wiedział dam znać, na razie nie miałem czasu się tym zająć... u mnie problem pojawił się już gdy Leo był praktycznie nowy, ale nie zdążyłem dojechać do ASO i problem sam znikł, teraz przy przebiegu 60tys. pojawił się znowu
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Przema
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 kwietnia 2008, 17:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto: leo bkd +

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez toma86 » 27 grudnia 2011, 10:34

Dołączę się do tematu u mnie cos zgrzypi przy skrecaniu kierownicy w miejscu na postoju. Niby pierdół ale drażni jak w moim starym escorcie wszystko zgrzypiało przy skrecaniu ale działało :mrgreen: Co to moze byc panowie ??
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Stackburn » 30 grudnia 2011, 19:42

Toma86 - Pierwsze sprawdź sanki czy się nie poluzowały.
Seat Toledo III 1.6 Superwagen + Opel Mokka X 1.4TURBO

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Stackburn
Signo
Signo
 
Posty: 178
Dołączył(a): 18 czerwca 2008, 20:29
Auto: Seat Toledo III [5P]
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Leoo » 31 grudnia 2011, 11:11

Może wspomaganie?
oby nigdy nie zabrakło drogi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Leoo
Stella +
Stella +
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 grudnia 2011, 11:40
Auto: seat

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez Przema » 26 lutego 2012, 13:13

Sanki dokręcone, wycie nadal występuje .
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Przema
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 kwietnia 2008, 17:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Auto: leo bkd +

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez toma86 » 26 lutego 2012, 14:14

a co to sanki może jakieś foto ? :wink:
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Re: Niepokojący dzwięk

Postprzez wiechec89 » 11 maja 2012, 08:04

Stackburn napisał(a):
martines napisał(a):Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.



Ja miałem coś takiego i w moim przypadku to były minimalnie luźne sanki. (dosłownie po 1/3 obrotu śruby)


Wie ktoś może, które śruby należny dokręcić? Może jakieś foto?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wiechec89
Sport
Sport
 
Posty: 342
Dołączył(a): 25 lipca 2010, 16:17
Lokalizacja: Jaworzno
Region: śląskie
Auto: LEON 1P
Silnik: BMM 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość