Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Postprzez Wuda » 12 kwietnia 2011, 10:41

Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..na zimnym silniku i wyłącza się dopiero gdy wyjmę kluczyk.Miał ktoś taką przypadłość?
Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju pomocne wypowiedzi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Wuda
Stella +
Stella +
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 września 2009, 14:52
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Auto: Leon 1.9TDI 2007 r.

Reklama

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Postprzez uti » 12 kwietnia 2011, 11:52

Co prawda nie w Leonie ale w siostrzanym VW Touran zrobiło mi się kiedyś podobnie, po wymianie akumulatora, ale wtedy wentylatory pracowały nawet bez "włączonego zapłonu". Zakończyło się wymianą jednego z silników zespołu wentylatorów, tego droższego który steruje pracę wentylatorów. W ASO koszt około 900 zł z wymianą.
Zobacz Profil
uti
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwietnia 2010, 06:32
Lokalizacja: Polkowice
Auto: Leon 1P BKD
Silnik: BKD 2.0

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Postprzez niq » 12 kwietnia 2011, 14:33

Moduł wentylatora, czujnik, spięcie - podepnij pod kompa będziesz wiedział ;]
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez pomidoor » 22 lipca 2012, 11:22

Wuda napisał(a):Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..na zimnym silniku i wyłącza się dopiero gdy wyjmę kluczyk.Miał ktoś taką przypadłość?

Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju pomocne wypowiedzi


Witam,

Chcialbym odswierzyć temat ponieważ mam ten sam problem... wentylatory (oba mimo ze klimatronic wylaczony) zalączaja sie zaraz po włączeniu zaplonu mimo ze silnik zimny... Dzialaja tak sobie caly czas a silnik i tak nagrzewa sie do 90'C i tak zostaje... niestety nie mam w tej chwili mozliwosci podlaczcenia Leo do kompa :(

@Wuda: Jak to sie u Ciebie skończyło ?

Pozdrawiam
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pomidoor
Stella
Stella
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 marca 2011, 18:05
Region: mazowieckie
Auto: Leon 1P
Silnik: BKC 1.9

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez szefu55 » 23 lipca 2012, 12:50

witam, miałem coś takiego u siebie, nie łączyła cztero pinowa wtyczka w komorze silnika umiejscowiona niedaleko rozrusznika. nie podam teraz oznaczenia wtyczki ani kolorów kable, jest płaska tyle pamiętam. ( jestem daleko od swojego Leona)
《♢==$==♢》

Obrazek
1) Daihatsu Charade Gtti 1.0 turbo - Było
2) Honda Prelude IV 2.2 V-tec - Była
3) Seat Leon Cupra R 1M- Był
4) Seat Leon Streetcopa 1P- Jest
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
szefu55
Signo
Signo
 
Posty: 146
Dołączył(a): 20 listopada 2009, 00:47
Lokalizacja: Kłodzko
Auto: LEON CUPRA
Silnik: BWJ 2.0

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez AdamTower » 24 lipca 2012, 12:34

A ja bym jeszcze sprawdził czujnik temperatury, bo może oszukuje, że jest bardzo gorący płyn i próbuje schłodzić.....trzeba podpiąć VCDS'a i zobaczyć
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AdamTower
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2959
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:36
Lokalizacja: Kępno
Auto: AUDI A5 2.0TFSI+
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez miroA3 » 24 lipca 2012, 12:53

problem bardzo znany we wszystkich 1.9 i 2.0 tdi na budzie golfa 5 (a3, leon itd)
w 9/10 przypadkow winny jest uwalony silnik wentylatora

poczytaj sobie bardzooo obszerny temat na naszym forum :

http://www.a3-club.net/forum/showthread ... wiatrak%29
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
miroA3
FR
FR
 
Posty: 1953
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków
Region: małopolskie
Auto: FR 2.0 TSI
Silnik: CCZB 2.0

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez pomidoor » 24 lipca 2012, 23:50

Witam ponownie,
Udalo mi sie podlaczyc autko pod kompa i oto co dostalem:

18080 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground
P1672 - 000 - -
Freeze Frame:
RPM: 3276 /min
Torque: 244.0 Nm
Speed: 81.0 km/h
Load: 67.5 %
Voltage: 13.83 V
Bin. Bits: 00001000
Temperature: 72.9°C
Duty Cycle: 9.6 %

Czytalem tamto forum ale z tego co zrozumialem to mowia tam o problemie caly czas dziajacym wiatraku nawet bez kluczyka... u mnie dopiero po zaplonie. Pytanie do magikow mechaniki/elektroniki czy moga cos pomoc w tej sprawie ? od czego zaczac sprawdzanie itp ? Problem zaczyna mnie bardzo irytowac bo doszlo do rozladowania aku :( do ASO pojade w ostatecznosci ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pomidoor
Stella
Stella
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 marca 2011, 18:05
Region: mazowieckie
Auto: Leon 1P
Silnik: BKC 1.9

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez szefu55 » 25 lipca 2012, 07:43

jeśli nie jest uszkodzony wiatrak sterujący to proponuję sprawdzić przewód idący od wiatraka do 4 pinowej wtyczki, ona morze nie stykać, lub przewód może być przetarty. jak miałem podobnie u siebie to jak już doszedłem co i jak to ponowne odpięcie wtyczki powodowało załączanie wentylatorów po zapłonie. cienki żółty lub cienki brązowy kabel jest za to odpowiedzialny. teraz nie sprawdzę bo jestem na wyjeździe służbowym. Rozepnij wtyczkę i przemyj, ale też proponuje delikatnie pociągnąć kabelkami przy samej wtyczce, zdarza się że tam nie łączą.
《♢==$==♢》

Obrazek
1) Daihatsu Charade Gtti 1.0 turbo - Było
2) Honda Prelude IV 2.2 V-tec - Była
3) Seat Leon Cupra R 1M- Był
4) Seat Leon Streetcopa 1P- Jest
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
szefu55
Signo
Signo
 
Posty: 146
Dołączył(a): 20 listopada 2009, 00:47
Lokalizacja: Kłodzko
Auto: LEON CUPRA
Silnik: BWJ 2.0

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Postprzez pomidoor » 28 lipca 2012, 21:34

dzięki szefu55 za podpowiedź... tak jak pisałeś, problemem okazała sie wtyczka. Byla po prostu rozłączona (nie stykala do końca).

Obrazek
Teraz już nie powinno się rozłączyć ;)

Przy okazji tej naprawy znalazłem inny problem (sporo oleju w dolocie) ale o tym założę nowy temat ...

Dzieki i pozdrawiam
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pomidoor
Stella
Stella
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 marca 2011, 18:05
Region: mazowieckie
Auto: Leon 1P
Silnik: BKC 1.9


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości