przez verton91 » 17 września 2022, 01:52
Zgadza się, jest jeden na dolocie sterowany zaworem.
Tak czy inaczej, wypadanie zapłonów to jedynie trop co się dzieje, powodów może być multum, od problemów z układem paliwowy, po cewki, rozrząd, nagary... jeśli loguje Ci błędy na pierwszych dwóch cylindrach, znaczy to, że jest tam ich ilość "ponad normę", jednak jeśli zaobserowałbyś dokładne liczby, pewnie zapłony wypadają na wszystkich czterech.
I tutaj do diagnozy przydałby się ktoś ogarnięty, potrafiący wyłapać z "danych rzeczywistych" które wartości odchodzą od normy, np ciśnienie na listwie wtryskowej może być zbyt niskie - i jeśli mnie pamięć nie myli, to listwa dostarcza paliwo od strony cylindra 4tego, zatem, na 3 i 4 może być ok, a im bliźej czujnika (1 i 2 cyl) tym ciśnienie gorsze. Ale nadal, to jedna ze spekulacji, wystarczy, że jest mały odchył od normy, ale zbyt mały, by zalogowało błąd.
Jeździć, obserwować, czekać na zalogowanie błędu wskazującego na usterkę, bądź szukać ogarniętego speca od vagów który zna się na pomiarach w czasie rzeczywistym.
Spróbuj zalać paliwo 98, dodać jakiś uszlachetniacz do paliwa np czyszczący wtryski i przegoń go solidnie po autostradzie, nie zaszkodzi, a może pomóc.