Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

check engine

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

check engine

Postprzez rafko1 » 4 kwietnia 2022, 17:32

Witam pacjent to Leon 1.4 122km 120 tys .Przy porannym odpaleniu auto miało drgawki lekko skakały obroty i zaczął migać Check engine wyskoczyło info awaria start stop wyłączyłem silnik i ponownie uruchomiłem . Silnik zaczął pracować normalnie kontrolka zgasła i było wszystko ok .Też nieraz rano odpaliłem go i zaraz zgasł potem ciężko było go uruchomić . Ma takie czasem odbicia . Nie wiem co to może być ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: check engine

Postprzez marcin7x5 » 4 kwietnia 2022, 18:51

Odczytaj błędy bo być może masz wypadanie zapłonu na którymś z cylindrów.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: check engine

Postprzez rafko1 » 4 września 2022, 17:47

Muszę podjechać do jakiegoś diagnosty . Ta usterka występuje tylko wtedy jak auto po dłuższej jeździe np powrót z pracy ostygnie .Potem go wstawiam do garażu to rano jest problem . Jeśli bym go zostawił bez przestawiania auto będzie paliło bez żadnych anomalii :shock:

-- 4 września 2022, 17:47 --

Dalej mam problem odpaleniem auta po wcześniejszej diagnozie wyskoczył błąd wypadanie zapłonu 1,2 cylinder wymieniłem świece . Dzieje się to tylko wtedy jak auto stoi na zewnątrz silnik zimny odpalam wstawiam auto do garażu gaszę trwa to ok 2 min . Następnego dnia odpalam auto nierówno pracuje miga check nie dodaję gazu po czasie zaczyna normalnie pracować lampka gaśnie i jest ok . Jak tej procedury wyżej opisanej nie robię to auto normalnie pali i śmiga .Pomocy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: check engine

Postprzez marcin7x5 » 4 września 2022, 20:31

Wypadanie zapłonu to nie tylko świece, kable i cewki. To również wtryskiwacze i ewentualnie zawory. Być może któryś z wtryskiwaczy podcieka i przelewa benzyną tak, że świecą nie spowoduje zapłonu. Może nie podaje paliwa I też nie ma zapłonu...
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: check engine

Postprzez rafko1 » 4 września 2022, 21:57

Dziwne jest to że auto na co dzien jezdzi bez szarpania przyspiesza i pali normalnie .Przy wymianie swiec zamieniłem miejscem cewki teraz została diagnostyka
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: check engine

Postprzez marcin7x5 » 5 września 2022, 10:16

Sprawdź w takim razie czy wypadanie zapłonu przeniosło się na inny cylinder wraz z cewką
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: check engine

Postprzez rafko1 » 15 września 2022, 13:40

Zrobiona diagnostyka dalej wypadanie zapłonu 1 2
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: check engine

Postprzez marcin7x5 » 15 września 2022, 13:47

To masz już zawężony obszar poszukiwań. Skoro to nie od ukl zaplonowego to pozostaje paliwowy lub brak kompresji
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: check engine

Postprzez verton91 » 15 września 2022, 16:58

jeszcze ewentualnie wariator zmiennych faz rozrządu, nie zawsze wychodzi od niego błąd
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: check engine

Postprzez rafko1 » 15 września 2022, 18:12

Wariator powodowałby wypadanie zapłonu tylko na pierwszym i drugim cylindrze?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: check engine

Postprzez verton91 » 16 września 2022, 12:18

może wypada zapłon na wszystkich, ale na 1 i 2 na tyle dużo, że loguje błąd.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: check engine

Postprzez marcin7x5 » 16 września 2022, 13:30

Można podejrzeć ile na danym cylindrze wypada. Błąd pojawia się pewnie po przekroczeniu pewnej liczby braków zapłonu.
Może ja zimnym silniku wariator tak ustawi fazy rozrządu że nie domyka zaworów i cała para idzie w gwizdek objawiając się jako brak zapłonu.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: check engine

Postprzez rafko1 » 16 września 2022, 19:29

W moim samochodzie chyba jest jeden wariator na dolocie.Czy to ma jakieś znaczenie 20 000 km temu wymieniałem rozrząd od tej pory trzy razy miałem taki objaw. Tak jak wyżej pisałem .Poza tym auto pali przyspiesza w czasie jazdy nie ma szarpania.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: check engine

Postprzez verton91 » 17 września 2022, 01:52

Zgadza się, jest jeden na dolocie sterowany zaworem.
Tak czy inaczej, wypadanie zapłonów to jedynie trop co się dzieje, powodów może być multum, od problemów z układem paliwowy, po cewki, rozrząd, nagary... jeśli loguje Ci błędy na pierwszych dwóch cylindrach, znaczy to, że jest tam ich ilość "ponad normę", jednak jeśli zaobserowałbyś dokładne liczby, pewnie zapłony wypadają na wszystkich czterech.
I tutaj do diagnozy przydałby się ktoś ogarnięty, potrafiący wyłapać z "danych rzeczywistych" które wartości odchodzą od normy, np ciśnienie na listwie wtryskowej może być zbyt niskie - i jeśli mnie pamięć nie myli, to listwa dostarcza paliwo od strony cylindra 4tego, zatem, na 3 i 4 może być ok, a im bliźej czujnika (1 i 2 cyl) tym ciśnienie gorsze. Ale nadal, to jedna ze spekulacji, wystarczy, że jest mały odchył od normy, ale zbyt mały, by zalogowało błąd.
Jeździć, obserwować, czekać na zalogowanie błędu wskazującego na usterkę, bądź szukać ogarniętego speca od vagów który zna się na pomiarach w czasie rzeczywistym.

Spróbuj zalać paliwo 98, dodać jakiś uszlachetniacz do paliwa np czyszczący wtryski i przegoń go solidnie po autostradzie, nie zaszkodzi, a może pomóc.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości