Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Toommek » 3 sierpnia 2012, 21:53

Witam,
Mam dość dziwny problem... gdy wyłącze silnik słychać takie "bzyczenie" z przodu któremu towarzyszy drganie hamulca...jedyna rada na tą sytuacje to wcisnięcie go 2-3 razy wtedy wszystko ustępuje, podczas jazdy hamulce zachowują się normalnie nie ma żadnych drgań ani bicia na kierownicy...wiec tarcze nie powinny być krzywe.. co moze być powodem takiego dość dziwacznego problemu.. Autko to Leon 2006r. Silnik azv w dsg... z góry dziękuje za pomoc i sugestie !
Zobacz Profil
Toommek
Stella
Stella
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sierpnia 2012, 21:46
Auto: Leon 1p

Reklama

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Misiek » 4 sierpnia 2012, 12:36

może pompa hamulcowa? Pompę masz z lewej strony tak jak by za zbiorniczkiem wyrównawczym (g12) jakieś 20cm pod podszybiem.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Toommek » 4 sierpnia 2012, 13:17

no to teraz poszedłem sprawdzić tą pompę ale nie miałem szans tam zajrzeć czy też ręke wsadzić.. ale dzięki temu odkryłem coś innego co wydaje ten dźwięk tyle ze nie mam pojęcia co to jest i dlaczego pedał hamulca od tego drga... zamieszczam zdjęcie tego problemu..http://imageshack.us/photo/my-images/823/20120804140923.jpg/ to te czarne pudełeczko wydaje z siebie taki dźwięk
Zobacz Profil
Toommek
Stella
Stella
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sierpnia 2012, 21:46
Auto: Leon 1p

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez miroA3 » 4 sierpnia 2012, 13:23

jest to zawor elektromagnetyczny

w poprzednich TDI to takie rozbudowane N75

jesli pedal od tego drży (nie drga) to racej wpada w rezonans

do czego sluzy taki zawor, poszukaj i poczytaj. musi byc sprawny
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
miroA3
FR
FR
 
Posty: 1953
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków
Region: małopolskie
Auto: FR 2.0 TSI
Silnik: CCZB 2.0

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Toommek » 4 sierpnia 2012, 14:16

poprzednio miałem 1.9 tdi ahf tyle ze w toledo, z tego co pamiętam w nim on służył do sterowania ciśnieniem turbosprężarki moge być w błedzie.. ok zapoznam się do czego w tym silniku dokladnie on sluży. Dziękuje za szybką odpowiedź


PS. podpiełem vag commandera i nie zczytał żadnych błędów.. wydaje mi się ze jest tak jak napisaleś ze to rezonans tylko strasznie denerwujący... ciekawo jak można go wyeliminować..
Zobacz Profil
Toommek
Stella
Stella
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sierpnia 2012, 21:46
Auto: Leon 1p

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez miroA3 » 4 sierpnia 2012, 15:08

tak, sluzy do sterowania cisnieniami

z tego co pamietam to jest on mocowany na takich gumkach

ze dwa razy spotkalem sie z tym ze bzyczal, prawidlowa jego praca jest bezglosna, nieslyszalna

sprawdz wszystkie rurki gumowe ktore do niego dochodza, sprawdz jego mocowanie. ale nie podoba mi sie ze w ogole go slychac i wpada w jakies wibracje, to nie jest naturalne

mozesz go podmienic na probe

nie wiem jaki masz silnik, bo nic nie napisales, ale 2.0tdi bkd/azv i 1.9 maja je takie same
nie ma znaczenia czy to leon, czy audi a3 8p czy golf 5 ,
demontaz tego to 4minuty roboty
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
miroA3
FR
FR
 
Posty: 1953
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków
Region: małopolskie
Auto: FR 2.0 TSI
Silnik: CCZB 2.0

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Misiek » 4 sierpnia 2012, 15:14

Toommek napisał(a):Autko to Leon 2006r. Silnik azv w dsg...
;)
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Postprzez Toommek » 4 sierpnia 2012, 16:30

chcąc nie chcąc musiałem się przejechać załatwić sprawy i o dziwo problem sam znikł.. a wcześniej dzwoniłem do mechanika co to powodować może to usłyszałem ze urwana poduszka pod silnikiem.. ps ten zawór nie pracował sam z siebie głośno tylko wpadał w jakies wibracje przez które wydawał swoje dźwięki
Zobacz Profil
Toommek
Stella
Stella
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sierpnia 2012, 21:46
Auto: Leon 1p


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości