Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Ściąganie przy hamowaniu

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 26 grudnia 2008, 14:59

Od jakiegoś czasu przy hamowaniu sciaga mi auto w prawo. Jeszcze nie mialem czasu obadać czemu sie tak dzieje, ale może ktoś miał u siebie podobną dolegliwość i wie co z tym zrobić. Dodam, ze ustawienie zbierzności nic tutaj nie pomogło. Zastanawiam sie czy któryś klocek w lewym kole sie nie przyblokował i siła hamowania na tym kole może jest mniejsza??
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Reklama

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez nixu » 26 grudnia 2008, 15:05

Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
nixu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2635
Dołączył(a): 22 kwietnia 2005, 11:56
Lokalizacja: Śląsk
Auto: IX

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez belzi » 26 grudnia 2008, 15:48

Orzeł, jedz na stacje diagnostyczna, niech sprawdza no rolkach sile hamowania bo byc moze zapieka Ci sie cylinderek
powered by ECUProject®
A4 + Yamaha WR450F + Yamaha FZ8
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
belzi
Cupra
Cupra
 
Posty: 3231
Dołączył(a): 1 lipca 2007, 08:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: A4 + WR450F + FZ8

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez transit_master » 26 grudnia 2008, 16:17

Ja miałem taki objaw w mojej Ibi. Był zapieczony cylinderek i trochę "przyszlifowany" wew klocek. Słabiutko kleił. Pozdrawiam
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
transit_master
Cupra
Cupra
 
Posty: 4209
Dołączył(a): 13 grudnia 2007, 23:59
Lokalizacja: Guangzhou
Auto: w ...uj oszczedne
Silnik: benzyna inny

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 27 grudnia 2008, 16:27

nixu napisał(a):Orzeł, a równo masz ustawiony zawias?

tak, przed wymiana już ściągało ;). W poniedziałek bede grzebał dzieki za sugestie
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez roosman » 29 grudnia 2008, 11:53

mozesz mieć tarcze zwichrowaną
A tymczasem w garażu - 8,5l, 757KM, 16 cylindrów\
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
roosman
Cupra
Cupra
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 14 października 2007, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Mustang
Silnik: benzyna inny

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez kalumet » 29 grudnia 2008, 14:35

roosman napisał(a):mozesz mieć tarcze zwichrowaną

wtedy by trzepało kierą przy hamowaniu
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kalumet
Sport
Sport
 
Posty: 779
Dołączył(a): 11 czerwca 2008, 09:51
Lokalizacja: euroregion beskidy
Auto: na dopalaczu

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 28 lutego 2009, 00:10

Panowie temat nadal aktualny :whoeva: . Przewdoy zmienione na seryjne, nowy płyn, nowe tuleje, zbierzność zrobiona, rozebrane zaciski i klocki wszystko ok :|. Jakieś inne pomysły ??
Jakaś adaptacja VAGiem albo cos??
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Mistic » 28 lutego 2009, 12:16

ja u siebie zacząłem raczej od końca ten temat rozwiązywac.. z tym, że moje auto jest po małym kiksie z pewną wrocławską dziurą! zmieniłem zwrotnice i jest lepiej, choc jak robiłem geometire i zbierznośc to jakaś mała różnica była dalej.. ale teraz auto mam wrażenie, że ściąga raz w lewo raz w prawo przez nasze polskie drogi ;)
wkurza mnie tylko jedna rzecz .. nadkole od strony pasażera jest wytarte :/ koła fakt mam 17 na lato ale z drugiej strony jest okej!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mistic
TopSport
TopSport
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, 13:15
Lokalizacja: CZ-WA /W-W
Auto: Leon

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez leem » 28 lutego 2009, 14:39

Mistic napisał(a):geometire i zbierznośc

orzełek ma ok

Mistic napisał(a):nadkole od strony pasażera jest wytarte

jak to masz wytarte nadkole ?? od czego ??
Był Leon 210PS/410NM
Było BMW 287PS/572NM
Jest 310PS/630NM
MOTUL filtry MANNa sportowe tarcze, klocki hamulcowe i wszystkie inne części samochodowe
Zawieszenia EIBACH, KW, H&R, WEITEC, KYB, AP, BILSTEIN.
Opony nowe Continental, Dunlop, Pirelli itd..
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leem
FR
FR
 
Posty: 1952
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: BMW 330D

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 28 lutego 2009, 17:11

pozostaje mi chyba tylko rozebrać całe zaciski i poskładać od nowa, może coś będzie widać :|
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Mistic » 28 lutego 2009, 22:49

leem, tak mniej więcej to wygląda... i niestety jest tylko z tej strony z której miałem spotkanie z dziurą ;/
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mistic
TopSport
TopSport
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, 13:15
Lokalizacja: CZ-WA /W-W
Auto: Leon

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Sammael » 28 lutego 2009, 22:52

a wahacz to Ty masz prosty?
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 1 marca 2009, 01:26

Mistic napisał(a):a wahacz to Ty masz prosty?
:yes: ewidentnie czuć przy hamowaniu, ze prawe koło bierze wcześniej.... W następny weekend z tym powalcze bo w tygodniu nie mam czasu ;/
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Sammael » 1 marca 2009, 01:27

Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 1 marca 2009, 01:32

Sammael napisał(a):Może Ci zaciski przywieźć na podmianę? leżą i nikt ich nie chce


mam drugie od brata z golfa ASZ ;). Za tydzień walcze do skutku. Dodam jeszcze, że po kilku ostrych hamowaniach coraz mniej czuć to ściąganie.
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Sammael » 1 marca 2009, 01:36

Orzeł, to wygląda jakby tłoczek był uszkodzony i za późno się po jednej stronie wysuwał - może to uszczelnienie i zaciąga jakoś powietrze. Kombinuj.
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Mistic » 1 marca 2009, 11:49

jest tak samo przykręcone jak drugie ;) śrubków żadnych nie brakuje bo to też sprawdzałem przy okazji zmiany hamulców jak można tam była głęboko łeb wsadzic
Sammael, mówisz, że wahacz?tylko czemu nikt o tym wcześniej nie pomyślał ;P no i domyślam się, że nie ma mozliwości sprawdzenia tego w żaden sposób jak tylko kupic i zmienic :p
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mistic
TopSport
TopSport
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, 13:15
Lokalizacja: CZ-WA /W-W
Auto: Leon

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Sammael » 1 marca 2009, 11:55

Mistic, takie rzeczy to powinny wyjść na zbieżności. Tam jest coś takiego jak KWS kąt wyprzedzenia sworznia wahacza i inne cuda wianki. Może tylko patrzyli przy ustawianiu geometrii na pochylenie koła a nie zobaczyli czy jest cofnięte względem drugiego. Rozumiesz o co mi chodzi?
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Mistic » 1 marca 2009, 12:40

rozumiem, otórz jest wysunięte nieznacznie do przodu.. pan mietek stwierdził, że jest różnica ale nieznacząca.. szukałem w swoim pierdolniku tego wydruku co to dostałem ale jak na złośc nie mogę znaleźc ;[ w kwietniu muszę zrobic przegląd to przy okazji [jeszcze raz] się tym zajmę!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Mistic
TopSport
TopSport
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, 13:15
Lokalizacja: CZ-WA /W-W
Auto: Leon

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez Orzeł » 1 marca 2009, 14:26

kolejna walka -> zmiana zacisków nie pomogła, teraz zmieniłem stronami tarcze i założyłem drugie klocki. Wieczorem sprawdze bo teraz juz nie mam siły i napisze jak to wyglada. Jesli to nie pomoże to pozostaje tylko pompa ręce mi opadają :zniesmaczony:
Kto powiedział, że klekot musi być wolny?? :)

Był 1.9 TDI FWD => 224 PS @ 430 Nm
Był 3.0 TDI Quattro => 285 PS @ 546 Nm
Jest 3.0 TDI Quattro => 381PS @ 726 Nm ET -> było 12.85 :P
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Orzeł
FR
FR
 
Posty: 1855
Dołączył(a): 13 października 2005, 15:30
Lokalizacja: PL-Czę100chowa
Auto: Klekot :)

Re: Ściąganie przy hamowaniu

Postprzez roosman » 2 marca 2009, 10:44

i jeszcze może być konieczna wymiana przewodów.. jak nie suberpekajacegodrich w oplotach to może Ci puchnie którys
A tymczasem w garażu - 8,5l, 757KM, 16 cylindrów\
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
roosman
Cupra
Cupra
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 14 października 2007, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Mustang
Silnik: benzyna inny


Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości