Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

"Gruchotanie" z przodu :-/

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

"Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 5 lutego 2007, 19:15

cześć wszystkim,
od jakiegoś czasu słyszę puste "gruchotanie" z przodu Leonka, nie jest to stukanie ale raczej jakiś klekot, jak luz na kołach. Dzieje sie to przy małych prędkościach, najczęsciej na "kocich łbach" lub dziurach, gdzieś przy 10-20 km/h.
Jako kierowca słyszę je bardziej z lewej strony, z prawej jest ale cichsze.
Sprawdziłem śruby na felgach, więc to nie to.
Raczej nie jest to wina zimówek bo jezdze na nich od listopada a grzechotanie jest od niedawna.
Wole sie podpytać zanim podjade do ASO ...
czy możecie mi napisać co to może być + jaki orientacyjny koszt naprawy?
pzdr
był Leon i jest A4-Leon ;)
DYNOSOFT: 170PS / 361Nm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Reklama

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez dave » 5 lutego 2007, 19:28

podobno w czluchowie jest dobry jasnowidz :wink: mysle ze bez diagnozowania w serwisie bedzie ciezko "trafic" w to co ci gruchocze :wink:
13,69 et
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
dave
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 3300
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, 22:19
Lokalizacja: bydgoszcz
Auto: V6T+++
Silnik: CJXA 2.0

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez pilpi » 5 lutego 2007, 20:00

Makalu, dzwonia klocki hamulcowe w zaciskach. Jak będziesz jechał po kocich łbach to naciśnij lekko pedał hamulca jeżeli ustanie to problem tkwi w tym, jezeli nie ustanie to mogą jeszcze dzwonić same sprężyny w gnieździe Mc Phersona.
szybszy niż Cupra Ryyyyyy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pilpi
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 891
Dołączył(a): 28 maja 2004, 22:50
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Toledo

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 5 lutego 2007, 20:47

dave - wróżki też brałem pod uwagę, ale pomyslałem że warto zacząć od forum zanim "wycenią" mnie w ASO :wink:

pilpi - sprawdziłem klocki, to nie to, z hamulcem tez "gruchocze". to nie jest dzwonienie, cos raczej jak mały "rezonans" na kołach (już bliżej głuchego stukania), przy hamowaniu delikatnie go czuć na pedale...
jak z kolei sprawdzić te sprężyny?

wcześniej myslałem o gumach stabilizatora, ale to tylko strzał laika ...

przy okazji jeszcze jedno - gdzie we Wrocku mozna takie rzeczy sprawdzić i naprawić poza ASO? szukalem na forum ale nie znalazłem żadnych ciekawych namiarów. dzwoniłem dzis do PTHW podpytać o cene wymiany tych gumek - rzucili po 15 zł za gumki i 150 zł (sic!) za wymiane :shock: tak sobie myslę że może gdzieś jest jakiś fachowiec który oblooka podwozie i zrobi to co wyjdzie fachowo, ale jednak taniej.
pzdr
był Leon i jest A4-Leon ;)
DYNOSOFT: 170PS / 361Nm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez pilpi » 5 lutego 2007, 20:56

Makalu, pisz do Dano TDI napewno pomoże.
Moze to juz sam stabilizator się wyrobił albo dzwoni przekładnia kierownicza - u mnie właśnie w tym tkwi problem bo wszystko inne już wykluczyłem.
szybszy niż Cupra Ryyyyyy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pilpi
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 891
Dołączył(a): 28 maja 2004, 22:50
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Toledo

Końcówka drążka kierowniczego

Postprzez leon_2003 » 5 lutego 2007, 21:13

Chyba miałem to samo

Dziwny klekot np przy ruszaniu na nierównościach. Strasznie denerwujący. Przy wolnej jeździe takie same oznaki. Padło wówczas na wymianę końcówek drążka kier. Po wymianie wszystko wróciło do porządku. Najlepiej podjechać na podnośnik i poruszac kołem. To powinien być ten dzwięk

Pzdr
leon_2003 :-D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon_2003
Sport
Sport
 
Posty: 214
Dołączył(a): 18 kwietnia 2006, 22:17
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Seat Leon

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 5 lutego 2007, 22:43

pilpi - dzieki za namiar, wrzucilem prośbę do Dano TDI na PW, czekam na jakieś skierowanie :-)

leon 2003 - dokładnie tak, wkurzające jak cholera, wrażenie jakby się jechało starym rupieciem :roll:
pamietasz może ile Cie to wyniosło? trzeba też po wymianie robić geometrię?
był Leon i jest A4-Leon ;)
DYNOSOFT: 170PS / 361Nm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez ADIC » 5 lutego 2007, 22:50

jak mi cos grzechotalo to musialem wymienic przegub :(
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ADIC
Sport
Sport
 
Posty: 629
Dołączył(a): 14 marca 2006, 13:24
Lokalizacja: Łódź/Wawa/Gdynia
Region: pomorskie
Auto: Cupra290
Silnik: CJXA 2.0

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 5 lutego 2007, 22:53

ADIC - to brzmi niepokojąco, jaki to wydatek?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Streat » 5 lutego 2007, 23:00

Makalu, ale przegub jak stuka to caly czas (wewnetrzny) a te zewnetrzne tylko przy skreconych kolach a Ty piszesz ze tylko na nierownosciach ja bym raczej szukal czegos w zawieszeniu :wink:
Leon ASV TS look powered by UNITRONIC ;-) Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Streat
Cupra
Cupra
 
Posty: 2206
Dołączył(a): 11 maja 2005, 14:33
Lokalizacja: WZ
Auto: Leon 1.9 TDi+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 5 lutego 2007, 23:25

dzieki Streat - gruchocze jak jade wolno po nierównościach, dziurach. nie ma stukania tylko przy skrecie albo przez caly czas, na szczęscie :-D
był Leon i jest A4-Leon ;)
DYNOSOFT: 170PS / 361Nm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez leon_2003 » 5 lutego 2007, 23:37

Makalu,
Po wymianie końcówek nie robiłem geometrii, bo nie ma takiej potrzeby. Co do kosztów końcówek z tego co pamiętam to ok 60 pln za 2 sztuki. Mechanik skasował mnie 40 pln za wymianę.

Pzdr :-)
leon_2003
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon_2003
Sport
Sport
 
Posty: 214
Dołączył(a): 18 kwietnia 2006, 22:17
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Seat Leon

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Marcin_TDI » 6 lutego 2007, 00:03

przegob to napewno nie jest, poruszaj kolej po szerokosci i dlugosci i zobacz czy nie ma luzow...
http://WWW.SERCE-HELI.PL - zbieramy pieniążki na operację serduszka dla mojej Córki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Marcin_TDI
Cupra R
Cupra R
 
Posty: 5546
Dołączył(a): 14 czerwca 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa - Ząbki
Auto: pozyczone

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez taktiken » 6 lutego 2007, 00:16

Makalu, wal do DanoTDI w ciemno - mnie do Niego tez odeslano :brawo: .
Odradzam oba ASO we Wrocku :) (organolepycznie i zasłyszane)
Pozdrawiam,
J
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
taktiken
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4310
Dołączył(a): 15 października 2006, 13:08
Lokalizacja: Separatisten aus DW
Auto: Najlepsze

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 6 lutego 2007, 15:19

Dzieki wszystkim za informacje, teraz czas na odsłuchy z Dano TDI :wink: dam znać co wyszło, pzdr

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 ]
jestem po oględzinach - jest luz i sa 2 wersje:
optymistyczna: lewy drążek i końcówka
pesymistyczna: przekładnia kierownicza :cry:
wyjdzie w czwartek po wyjęciu drążka ...
prosze o trzymanie kciuków za wersje optymistyczną :-)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez pilpi » 6 lutego 2007, 21:07

Jak wymienisz końcówkę i drążek to napisz czy przestało się tłuc.
szybszy niż Cupra Ryyyyyy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pilpi
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 891
Dołączył(a): 28 maja 2004, 22:50
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Toledo

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez Makalu » 6 lutego 2007, 21:28

napisze.
generalnie diagnoza jest taka że dopiero po wyjeciu starego drążka i obmacaniu luzów będzie mozna stwierdzić czy wystarczy sama wymiana drązka + końcówki czy trzeba szukać nastepnej przekładni, teraz ciężko jednoznacznie to stwierdzić ...
mam nadzieje że na samym drążku się skończy :wink:
pzdr

[ Dodano: Czw 08 Lut, 2007 ]
Cześć,
melduję że "gruchotanie" zlikwidowane :D
na szczęście skończyło się na (zmasakrowanym) drążku i końcówce, przekładnia jest OK. Przy okazji wymiana gumek stabilizatora - i przód wybiera wrocławskie dziury jak nowy :-D
Dzieki wszystkim za rady i - przede wszystkim - za wysłanie do Daniela, to był strzał w dziesiątkę!
był Leon i jest A4-Leon ;)
DYNOSOFT: 170PS / 361Nm
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Makalu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 716
Dołączył(a): 21 czerwca 2006, 18:06
Lokalizacja: WRO
Auto: A4-Leon+

Re: "Gruchotanie" z przodu :-/

Postprzez pawel_ns » 31 października 2008, 08:26

panowie pomozcie... mam taki sam objaw jak kolega wyzej... gruchocze cos na nierownoscach i od poczatku stawialem na drązek ale dwoch roznych mechanikow twierdzi jest to cos innego... wymienili mi sworzen ale gruchot dalej wystepuje... czy mam w ciemno wymieniac ten drązek ? w moim poprzednim golfie wlasnie o to chodzilo ale z drugiej strony mechanicy mowia ze to jednak cos innego

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 ]
dzis poraz kolejny bylem na diagnostyce, nastepnie u kolejnego mechanika i problem jest nadal... sprawdzilismy cale zawieszenie, wszytskie plastiki w silniku, podokrecali srubki a podczas jazdy dalej sluchac gruchotanie tak jakby gdzies kolo kola... macie jakies pomysly co to bo ja juz nie mam sily a nie chce auta oddawac do ASO
MÓJ POJAZD
Leon ==>> Signo 1.9 TDI+... H&R-40 ... TS look
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pawel_ns
Sport
Sport
 
Posty: 451
Dołączył(a): 25 października 2008, 16:30
Lokalizacja: blisko Tatr
Auto: Leonard


Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości