Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Chodząca turbina na biegu jałowym

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez Szlachta » 19 października 2019, 16:30

Witam.
Czy zauważyliscie w swoich leonach 2.0 TDI że na postoju na biegu jałowym turbina chodzi na wysokości 0,98 bar'a ?
Silnik: 2.0 TDI 150km (192km) rok 2016.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Szlachta
Stella +
Stella +
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lipca 2018, 18:44
Region: śląskie
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Reklama

Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez cysiu100 » 20 października 2019, 11:19

A ile powinna na jałowych?
Zobacz Profil
cysiu100
Signo
Signo
 
Posty: 118
Dołączył(a): 17 kwietnia 2018, 09:27
Region: dolnośląskie
Auto: Leon III ST
Silnik: diesel inny

Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez Szlachta » 20 października 2019, 11:45

No właśnie nie wiem. Stąd moje pytanie bo nigdy nie patrzylem na te sport HMI a wczoraj otworzyłem i się zdziwiłwem ze turbo na jałowym chodzi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Szlachta
Stella +
Stella +
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lipca 2018, 18:44
Region: śląskie
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez cysiu100 » 20 października 2019, 13:31

Przecież turbina chodzi zawsze od odpalenia. Jest napędzana spalinami. Na wolnych ma koło 1000 mbar, im mocniej wciskasz gaz pod obciążeniem ładuje więcej. Nie wiem jak w 1.6 tdi ale pewnie do około 2000 mbar. Chyba że myślałeś że się uruchamia od pewnych obrotów.
Zobacz Profil
cysiu100
Signo
Signo
 
Posty: 118
Dołączył(a): 17 kwietnia 2018, 09:27
Region: dolnośląskie
Auto: Leon III ST
Silnik: diesel inny

Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez Szlachta » 20 października 2019, 20:11

cysiu100 napisał(a):Przecież turbina chodzi zawsze od odpalenia. Jest napędzana spalinami. Na wolnych ma koło 1000 mbar, im mocniej wciskasz gaz pod obciążeniem ładuje więcej. Nie wiem jak w 1.6 tdi ale pewnie do około 2000 mbar. Chyba że myślałeś że się uruchamia od pewnych obrotów.

właśnie o to mi chodziło czy na postoju może pompować.
Dzię,ki za odpowiedz uwazam temat za zamknięty.
pozdrawiam
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Szlachta
Stella +
Stella +
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lipca 2018, 18:44
Region: śląskie
Auto: Leon FR 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Chodząca turbina na biegu jałowym

Postprzez kamil944 » 21 października 2019, 11:23

Turbina praktycznie nic nie pompuje na jałowych obrotach. Zwróć uwagę na wartości ciśnienia, które tu przytoczyłeś: 0,98 bara to wartość ciśnienia atmosferycznego. Takie ciśnienie panuje w kolektorze i czujnik to mierzy. Jest to ciśnienie bezwzględne.
Zobacz Profil
kamil944
Stella +
Stella +
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 grudnia 2017, 14:55
Region: mazowieckie
Auto: AR147+Leon 5F
Silnik: turbo diesel inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość