Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wyciek oleju 1,4 Leon

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez marbo30 » 20 grudnia 2021, 13:33

Witam
Zauważyłem w moim Seacie Leonie ,że mam wyciek z silnika tylko nie wiem skąd ten wyciek , auto jest jeszcze miesiąc na gwarancji i umówiłem sie do Seata na kontrolę , dziwne bo auto ma zrobione dopiero 44 tys km , a już są problemy z wyciekiem , może ktoś doradzi na co zwrócić uwage serwisantom żeby mnie nie zbyli , a za miesiac powiedza że już auto nie ma gwarancji ?
Zobacz Profil
marbo30
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 stycznia 2019, 18:34
Region: małopolskie
Auto: seat leon
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez verton91 » 20 grudnia 2021, 17:01

po prostu nie odbieraj auta z serwisu do momentu aż nie zdiagnozują wycieku i nie wymienią elementów przez które taki wyciek się pojawił.
po drugie, opisz, gdzie widzisz wyciek, dotknij go palcem, powąchaj, odróżnisz zapach plynu chlodniczego od oleju silnikowego ? :)
porób jakieś zdjęcia, żeby nie było tak, że umyją wyciek zmywaczem, powiedzą że już nic nie leci, odbierzesz auto a za miesiąc bedzie papa gwarancjo i już pozamiatane...

kolejne co mi przychodzi do głowy, czasem podczas wlewania oleju do silnika potrafi komuś gdzieś kapnąć i robi się zaciek na silniku
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez marbo30 » 20 grudnia 2021, 17:46

Wlasnie tego sie boje ze to wymyja i za miesiac powiedza ze juz nie mam gwarancji i ze moga mi zrobic odplatnie , porobilem zdjecia , ale czy to cos da , ciezko wygrac z serwisem ,nie wiem dlaczego nie moge dodac zdjecia :(
Zobacz Profil
marbo30
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 stycznia 2019, 18:34
Region: małopolskie
Auto: seat leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez verton91 » 20 grudnia 2021, 18:28

Masz miesiąc, a w Twoich okolicach może jest nie jedno ASO, kombinuj, molestuj ich... może coś Ci się uda :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez bzykofm » 20 grudnia 2021, 18:51

To jedź do wszystkich ASO, które masz w zasięgu. Nie raz się okazało, że w jednym miejscu uznawali naprawę gwarancyjną a w innym nie przy tej samej usterce.
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez marbo30 » 20 grudnia 2021, 20:14

Tak zrobie zobacze co mi powiedza w Krakowie jak nie uznaja to jade do innej .
Zobacz Profil
marbo30
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 stycznia 2019, 18:34
Region: małopolskie
Auto: seat leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez bzykofm » 20 grudnia 2021, 21:01

była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez marbo30 » 21 grudnia 2021, 16:02

Chyba mnie troche zalamales bo ja jade wlasnie na Jasnogórska w Krakowie , a widze, ze nie maja dobrych opini , zobaczymy .
Zobacz Profil
marbo30
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 stycznia 2019, 18:34
Region: małopolskie
Auto: seat leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Wyciek oleju 1,4 Leon

Postprzez Yamakasi » 26 grudnia 2021, 22:04

serwis na Jasnogórskiej to banda szympansów. Nic z nimi nie załatwisz. Ja obskoczyłem wszystkie serwisy w Polsce południowej (inny problem) i najlepszy jest ten z Bielska. Oczywiście to moja ocena. Dynamica to też niezłe debile. Wymieniacze i jak cos im się nie pokaże na OBD to ci nic nie zrobią. Kupiłem u nich dwa auta i potraktowali mnie jak intruza w sprawie (jak się okazało) uzasadnionych problemów z dwumasą w DSG.

Gwarancja to mit i dopóki nie dasz niezbitych dowodów to cię wszyscy zleją. Swoją drogą przydałby się naprawdę ogarnięty mechanik od VAG w Polsce połudnowej.
Był Leon 5F FR (przed lift) 1.4TSI CZCA
Jest Leon 5F FR (po lift) 2.0TSI DKZA
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Yamakasi
Sport
Sport
 
Posty: 316
Dołączył(a): 15 maja 2020, 19:01
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości