Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 TSI

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 TSI

Postprzez -SajmoN- » 9 marca 2021, 19:49

Witam! Mam leona st FR z silnikiem 1,8 180 km. Od jakiegoś czasu obserwuję że po ewe stronie, w okolicy korka wlewu ojeju jest "zapocenie"/ niewielki wyciek. Kiedyś jakiemuś znajomemu mechanikowi to pokazałem, to kazał olać temat. Ostatnio byłem na przeglądzie w ASO (po 40000 km). Wcześniej zgłosiłem wymianę korka. Wymienili na gwarancji, ale dalej jest wyciek. Zgłosiłem to im po jakimś tygodniu jazdy i mają działać. Ktoś miał podobny problem? 2018 rok, przebieg 43000.
Zobacz Profil
-SajmoN-
Stella
Stella
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 lipca 2018, 19:37
Region: śląskie
Auto: leon ST
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Reklama

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

Postprzez mczelny2401 » 9 marca 2021, 19:55

Mam 2.0 tsi 2019r i też mam uwaloną cała osłonę rozrządu z oliwy :roll:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

Postprzez -SajmoN- » 9 marca 2021, 20:04

To chyba nie jest normalne??? Ciekawe co powie ASO...
Zobacz Profil
-SajmoN-
Stella
Stella
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 lipca 2018, 19:37
Region: śląskie
Auto: leon ST
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

Postprzez mczelny2401 » 9 marca 2021, 20:12

Wyciek jest minimalny a że to czarny plastik to widać każdą kropelke. Wspomnę im o tym przy kolejnej wymianie oleju
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

Postprzez -SajmoN- » 10 marca 2021, 09:49

No u mnie też nie leje się ciurkiem, też widać to właśnie na czarnym plastiku obok korka. Miałem jednak kilka samochodów wcześniej i mimo dużo większego przebiegu, nic takiego nie zaobserwowałem. Trochę to irytujące, biorąc 5 lat gwarancji pod uwagę!!!
Zobacz Profil
-SajmoN-
Stella
Stella
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 lipca 2018, 19:37
Region: śląskie
Auto: leon ST
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 benzyna

Postprzez stefdeath » 20 marca 2021, 14:00

to norma w tych silnikach. Też tak miałem. Wymieniłem korek na nowy i jest lepiej ale też z czasem pojawia się leciutkie zapocenie. Na fb duzo osób pisało że ma tak samo. Bezpośrednio pod wlewem leci łańcuch rozrządu i pewnie od niego mocno chlapie i ten korek nie trzyma. Poprzednie generacje 1.8 i 2.0 miały wlew w innym miejscu i tego nie było. Wymień korek, wytrzyj zapocenie raz na jakiś czas i się nie przejmuj :)
Zobacz Profil
stefdeath
Sport
Sport
 
Posty: 596
Dołączył(a): 5 października 2007, 09:12
Lokalizacja: warszawa
Region: mazowieckie
Auto: CJSA
Silnik: benzyna 1.8 turbo

1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

Postprzez oczkolek » 10 sierpnia 2022, 18:22

Pytanie do posiadaczy 1.8 TSI (CJSA).
Czy macie pod korkiem wlewu oleju uszczelkę gumową albo oring?
Czy powinna być taka uszczelka?
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

Postprzez oczkolek » 12 sierpnia 2022, 09:54

Oracle napisał do mnie na PW zamiast na forum więc podaję dalej.
Oracle napisał(a):Tytuł: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

oczkolek napisał(a):Pytanie do posiadaczy 1.8 TSI (CJSA).
Czy macie pod korkiem wlewu oleju uszczelkę gumową albo oring?
Czy powinna być taka uszczelka?



Cześć.

Poniżej podaję linki do zdjęć które zrobiłem. Widać na nich cały silnik - żeby nie było wątpliwości, że to CJSA, okolice wlewu oleju - żeby pokazać, że (wbrew temu, co niedawno ktoś pisał) nie cieknie, no i sam korek.

Oczywiście jest na nim uszczelka i bynajmniej nie jest to o-ring. Uszczelkę zaznaczyłem na żółto - ma ona coś w rodzaju rowka na środku. Na korku poza tą uszczelką nie ma innych gumowych elementów. Samochód z rocznika 2014 - być może później coś się zmieniło w kwestii wyglądu uszczelki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że pomogłem. 8)


Pozdrawiam. :-)
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

Postprzez oczkolek » 12 sierpnia 2022, 09:55

Dzięki, musze się przyjrzeć jak to jest u mnie.
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8

Re: 1.8 TSI - korek wlewu oleju - uszczelka

Postprzez Misiek » 14 sierpnia 2022, 10:54

U mnie tak wygląda. 1.8 cjsa 2018r Obrazek
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Wyciek/pocenie koło korka wlewu oleju 1,8 TSI

Postprzez oczkolek » 25 października 2022, 10:06

Wydaje mi się że problem można rozwiązać. Wynika on przede wszystkim z budowy i usytuowania wlewu oleju.

Obrazek

1. Ze względu na specyficzną budowę i usytuowanie wlewu oleju "zalecane jest" po każdym "wlewie" wytrzeć do sucha wnętrze wlewu do miejsca w którym przychodzi uszczelka korka (ta ze zdjęcia powyżej). Tak aby powyżej tego miejsca do brzegu wlewu było suchutko. Wtedy nie zarzuca tymi resztkami oleju w górę.
2. Ja dodatkowo założyłem oring w miejscu styku korka z brzegiem wlewu. W korku jest to szczelina (na zdjęciu jest to miejsce poniżej żółtego pierścienia - kołnierz przylegający do brzegu wlewu), w którą ten oring można elegancko wcisnąć.

U mnie jest susza.

Jeżeli dobrze pamiętam jest to oring o średnicy wewnętrznej 45 lub 46 mm i grubości 2 mm. Koszt oringu 1,50 zł, przesyłka 8 zł. :) :) :) :) :) :) :)
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości