Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Spalanie a szerokość kapci???

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tomky » 21 lutego 2007, 06:06

Teraz jeżdzę na 195mm ale latem mam zamiar założyć 225mm.Z jakim wzrostem spalania muszę się liczyć,przy analogicznym jak teraz sposobie jazdy?

[ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 ]
Jakie cyferki mają opony z 52 tygodnia 2003 roku?
Czy może to być 5203?
Zobacz Profil
Tomky
Stella +
Stella +
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 września 2006, 20:07
Lokalizacja: Łódź
Auto: Leon 1.9TDI

Reklama

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tonny S » 21 lutego 2007, 07:20

W shoutboxie z takimi pytaniami.

1l wiecej moze byc przy dynamiczniejszej jezdzie ale kogo to obchodzi :roll: jeszcze w TDi
Nie ma litosci dla http://dziecineo.prv.pl/
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tonny S
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 8148
Dołączył(a): 29 marca 2004, 18:35
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Harley-Davidson

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez AdamTower » 21 lutego 2007, 07:21

Tomky napisał(a):Teraz jeżdzę na 195mm ale latem mam zamiar założyć 225mm.Z jakim wzrostem spalania muszę się liczyć,przy analogicznym jak teraz sposobie jazdy?

niecały 1 L więcej

Tomky napisał(a):Jakie cyferki mają opony z 52 tygodnia 2003 roku?
Czy może to być 5203?

dokładnie
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AdamTower
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2959
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:36
Lokalizacja: Kępno
Auto: AUDI A5 2.0TFSI+
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tomky » 21 lutego 2007, 12:20

Czy spadek mocy przy takich kapciach jest wyczuwalny i jak bardzo?
Zobacz Profil
Tomky
Stella +
Stella +
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 września 2006, 20:07
Lokalizacja: Łódź
Auto: Leon 1.9TDI

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tonny S » 21 lutego 2007, 12:26

Jest wyczuwalny i kazdu odczuwa inaczej - coś koło wrazenia ciągłej jazdy z 3 osobami na pokładzie ;-)
Nie ma litosci dla http://dziecineo.prv.pl/
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tonny S
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 8148
Dołączył(a): 29 marca 2004, 18:35
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Harley-Davidson

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez tomek163 » 21 lutego 2007, 20:10

az 3 osoby, kurde to sie teraz zasatanowie bo miałem ochote na 17"
Zobacz Profil
tomek163
Signo
Signo
 
Posty: 101
Dołączył(a): 16 lutego 2006, 10:19
Lokalizacja: częstochowa
Auto: 1.9 PD

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez DTM » 21 lutego 2007, 20:30

tomek163 napisał(a):az 3 osoby, kurde to sie teraz zasatanowie bo miałem ochote na 17"

a widzisz oczko na samym koncu wypowiedzi tonnego :-P

zakladaj i sie niczym nie przejmuj - mi sie lepiej jezdzi na szerszych a to z racji trakcji ktora to przy ruszaniu jest lepsza co rekompensuje troszke wieksze opory podczas jazdy a po 2 lepiej mi sie jezdzi na szerszych gumach :mrgreen:
www.a3-club.net - Klub Audi A3/S3
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
DTM
Stella +
Stella +
 
Posty: 94
Dołączył(a): 5 marca 2005, 13:29
Lokalizacja: lubelskie
Auto: A3 1.9TDi

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 22 lutego 2007, 00:35

mi tam wcale wiecej nie pali, a to dlatego, że zimą silnik więcej pali bo sie musi rozgrzewać, za to ma lżejsze koła, latem za to mniej pali bo nie musi sie nagrzewać ale przy okazji ma duże koła więc się wyrównuje ;) ciągle pali tyle samo ;)
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tonny S » 22 lutego 2007, 07:19

Asgaard, zobacz ile ty masz koni a ile kolega ;-)
Nie ma litosci dla http://dziecineo.prv.pl/
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tonny S
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 8148
Dołączył(a): 29 marca 2004, 18:35
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Harley-Davidson

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 22 lutego 2007, 08:21

no ale on mi pali przy tych koniach może z litra więcej niż w serii więc to nie powinno robić różnicy :P
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez loozik » 22 lutego 2007, 10:52

hehe a ja nie wiem, ile mi pali w zimie, ile w lecie na szerokim kapciu, ile po virusie i ogolnie dzieki temu zdrowszy jestem :D
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
loozik
Sport
Sport
 
Posty: 380
Dołączył(a): 9 maja 2005, 20:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: lełon 1.9 TDi ASV+

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez pilpi » 22 lutego 2007, 19:26

0,5 - 1,0 litra różnicy.
Ale jaka trakcja - bezcenna 8)
szybszy niż Cupra Ryyyyyy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pilpi
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 891
Dołączył(a): 28 maja 2004, 22:50
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Toledo

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 22 lutego 2007, 19:30

pilpi napisał(a):trakcja - bezcenna

true, true...
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez gienek » 8 marca 2007, 22:50

Wczoraj załozylem 235/45/17 i calkkowicie inaczej sie jezdzi! Super trakcja, i fajnie pokonuje sie łuczki :P Pali 1L - max wiecej!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
gienek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 grudnia 2006, 14:53
Lokalizacja: Gliwice
Auto: MB C270

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 8 marca 2007, 22:57

ja ostatnio przeczyściłem przepływkę, spalanie spadło o 1l na 100km :D wyrówna się zajk zapnę letnie kapcie :D
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Streat » 9 marca 2007, 00:37

Asgaard, taki mały OT czym przeczyściłeś przepływkę :?: :roll:
Leon ASV TS look powered by UNITRONIC ;-) Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Streat
Cupra
Cupra
 
Posty: 2206
Dołączył(a): 11 maja 2005, 14:33
Lokalizacja: WZ
Auto: Leon 1.9 TDi+

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 9 marca 2007, 00:54

Znalazłem w jetroniku cos takiego jak air sensor cleaner w sprayu, ale generalnie to chyba jest to samo co srodek do odtłuszczania tarcz hamulcowych, wcześniej właśnie nim czyściłem przepływkę i pomagało... nie na długo ale zawsze, hehe
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez jaro4444 » 9 marca 2007, 10:10

gienek napisał(a):Wczoraj załozylem 235/45/17 i calkkowicie inaczej sie jezdzi! Super trakcja, i fajnie pokonuje sie łuczki Pali 1L - max wiecej!



Super a jak komfort jazdy i prowadzenie na koleinach????? :hahaha:

Ja złożłem we wtorek 16" 205/55 od Toledo V5 i trakcja dużo lepsza ale przy dziurach komfort jazdy poszedł się pier..... :x :evil:

Mimo to zostaję przy nich tylko silentblocki zakładam od Cupry 8)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
jaro4444
Sport
Sport
 
Posty: 776
Dołączył(a): 7 stycznia 2006, 17:24
Lokalizacja: Warszawa/ZDR
Auto: Superb 2
Silnik: diesel inny

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 9 marca 2007, 10:19

Jeśli chodzi o koleiny to mi się łatwiej po nich jeździ na letnich 225/40/18 niż na zimowych 205/55/16...
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez gienek » 9 marca 2007, 19:06

Podzielam zdanie Asgaard, lepiej niz na zimowkach :) wiec jaro4444 :x i pozdro
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
gienek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 grudnia 2006, 14:53
Lokalizacja: Gliwice
Auto: MB C270

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Poprobi » 10 marca 2007, 04:15

A propos spalani, to chyba nalezy jeszcze wziasc pod uwage, ze zimowki (przewaznie) jezdza na stalowkach ktore sa ciezsze od alu (przynajmniej tak powinno byc) :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Poprobi
Sport
Sport
 
Posty: 231
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, 00:18
Lokalizacja: Kraków
Auto: Seat Leon

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Asgaard » 10 marca 2007, 09:25

tutaj nie chodzi tylko o samą wagę felgi i opony, ale o rozłożenie masy względem piasty, im masa dalej od środka tym większy moment potrzebny do jej obrócenia... poza tym żadna stalówka 15" nie będzie cięższa od alu 17-18" nie mówiąc już o oponach które przy nałym profilu wysokości mają wzmacniane boki i są przystosowane do wyższych prędkości więc są po prostu cięższe...
230@430 Leon TDI (sold)
420@593 Eva :twisted:
233@450 A4 quattro :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Asgaard
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 29 marca 2004, 20:01
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów
Auto: Leon i Eva

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 10 marca 2007, 15:17

dzis moj leon przebral sie w letnie obuwie ze 195/65/15 (zima) na 225/45/17 (lato) i tak szczerze to osiagi troche spadly co daje sie odczuc.
na zakretach prowadzi sie lepiej (wiadomo szerszy kapec nizszy profil) ale dziurki w drodze czuc znacznie bardziej (normalne niski profil)

nie spodziewalem sie ze tak odczuje spadek mocy :/ ale warto przynajmniej teraz wyglada jak LEON :mrgreen: :brawo: :mrgreen:
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Yankee » 12 marca 2007, 00:14

grzybek a ile kucy masz pod maską?
Zobacz Profil
Yankee
Stella
Stella
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 maja 2005, 11:33
Lokalizacja: Łódź
Auto: Leon TDI ASV +

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 12 marca 2007, 16:30

Yankee, 137 KM ale mimo wszystko nienzacznie czuc roznice
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez kriz » 12 marca 2007, 16:46

Ja tez sie przesiadlem z 15' na 17' 225/45. Balem sie laga, ale o dziwo na 17" zbiera sie miodzio :] Wyniki potwierdzone g-techem - lag nie duzy, ale za to jaka trakcja :D
GTauto.pl
Zobacz Profil
kriz
Stella +
Stella +
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 września 2006, 12:08
Lokalizacja: Ełk
Auto: Leon ASV+

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez tomek evo » 13 marca 2007, 16:11

Pare dni temu zdjąłem zimówki 195/65/15 i wrzucilem letnie 225/45/17 :wink: . Według mnie średnie zuzycie paliwa na letnich jest o ok. 0,5 l wieksze. Jednak uwzględnijąc jazdę na krótkich odcinkach i czas potrzebny do rozgrzania silnika różnice sa minimalne. Odczuwam różnice w utracie dynamiki jednak w minimalnym stopniu. Za to przyczepność super. Moim zdaniem przy mocach ponad 130 KM i momencie ponad 300 nm w lecie minimalna szerokość to 215. Niedługo jadę zrobić program (wreszcie) więc mocy przybędzie :mrgreen:
Zobacz Profil
tomek evo
Stella +
Stella +
 
Posty: 47
Dołączył(a): 7 marca 2006, 16:01
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: FR ASZ
Silnik: ARL 1.9

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez rysiuniodog » 15 marca 2007, 19:15

ja generalnie jezdze na 225/40/18 i powiem wam ze spalanie mam okolo 10,5 litra noi wydaje mi sie ze jak zaloze 16 to odczuje wiekszego buta bo narazie jak sie nie skupie na starcie spod swiatel to mi nawet ibizki 110 robia kolo tylka !
Zobacz Profil
rysiuniodog
Stella +
Stella +
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 lutego 2007, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 15 marca 2007, 19:20

jak sie nie skupie na starcie spod swiatel to mi nawet ibizki 110 robia kolo tylka !


a czym Ty jezdzisz tak blizej spytam ?

spalanie mam okolo 10,5 litra


bo po tym spalaniu az sie nie chce wierzyc ze TDi :|
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Budżak » 19 marca 2007, 00:02

Ja się spalaniem nie przejmuję, tylko mułem, który się pojawi jak założę 215/45 R17 i 235/40 R17 :shock: .
Pocieszające jest to, że pojawi się trakcja i lepsze trzymanie na zakrętach :-)
Zobacz Profil
Budżak
Signo
Signo
 
Posty: 123
Dołączył(a): 27 kwietnia 2006, 18:42
Region: zagranica
Auto: OEM+
Silnik: CJXA 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez janek » 19 marca 2007, 18:07

czy 7,1 litra na 100tkę w mieście przy typowej miejskej jeździe to dużo na 195/65/15?
TDi 90kucyków
Zobacz Profil
janek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 stycznia 2007, 02:22
Lokalizacja: podAlpacie
Auto: Leon 1,9 TDI

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 19 marca 2007, 18:13

tyle i dla mnie wyszlo zima przy normalniej jezdzie na 195/65/15 czyli 7-7,5 litra/100km (130KM)

za to Audi A4 2,5 V6 TDi spalilo mi 10-11 litra/100km typowej miejskiej jazdy na 205/55/16
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez taktiken » 19 marca 2007, 18:36

janek, tez mi się wydaje że jest to znośne spalanie.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
taktiken
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4310
Dołączył(a): 15 października 2006, 13:08
Lokalizacja: Separatisten aus DW
Auto: Najlepsze

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Colgate » 19 marca 2007, 20:58

Typowa miejska jazda na 205/55/16 to 7,7 litra przy 190KM 8)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Colgate
Sport
Sport
 
Posty: 337
Dołączył(a): 3 listopada 2004, 11:09
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Passat B7

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez janek » 20 marca 2007, 16:33

moje pytanie wynika z tego ze jezdze na przepływce Pierburga i nie wiem jak odniesc sie do spalania, jazda 100% po miescie ale poniewaz to ruch uliczny (liczne korki) regulowal sposob mojej jazdy sadzilem ze dieselek i to 90km bedzie troche oszczedniejszy, chwilowo mam przeplywke Bosha wiec za kilka dni napisze czy wynikla jakas zmiana.
Zobacz Profil
janek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 stycznia 2007, 02:22
Lokalizacja: podAlpacie
Auto: Leon 1,9 TDI

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 20 marca 2007, 16:49

sam napisales: liczne korki. wiec jak w takim wypadku doszukac sie oszczednosci?

na pewno rekompensuje Ci poza miastem ;)

PS tez jezdze na pierburgu
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Silver » 21 marca 2007, 17:49

TDI PD 190KM - spalanie 6,3L mierzone od tankowania do tankowania . Komp pomylił sie tylko o ,3L -pokazał 6,5L !
Trasa z predkosciami rzedu 140-180km/h i czeste wyprzedzanie w 80% -reszta miasto , swiatła i deczko korków ....

Kapcie to 225/45/17 :D

To chyba niezle ? :mrgreen:
Only Diesel Gazole
Zobacz Profil
Silver
TopSport
TopSport
 
Posty: 1345
Dołączył(a): 12 stycznia 2005, 21:48
Lokalizacja: Swiętokrzyskie
Auto: Leon

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez soad7 » 21 marca 2007, 18:03

janek napisał(a):czy 7,1 litra na 100tkę w mieście

Ja mam dłubniętą 90 i na oponach 195 i wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
soad7
Sport
Sport
 
Posty: 350
Dołączył(a): 30 marca 2006, 20:59
Lokalizacja: Śrem
Auto: 3L i T4

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez janek » 21 marca 2007, 19:00

soad7 napisał(a): wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.

co ile i gdzie powinno sie tego dokonać ?

z korkami to jest tak ze kilka kilometrow jadę max 5-10km/h ledwo ruszę z jedynki, obroty nawet nie przekroczą 1200 i stop, wiec na pewno nie jest to raptowne przyspieszanie i hamowanie, poza miastem oczywiscie wskazówka prawie nie opada :)
Zobacz Profil
janek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 stycznia 2007, 02:22
Lokalizacja: podAlpacie
Auto: Leon 1,9 TDI

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Streat » 21 marca 2007, 21:24

janek, chodzi o to żebyś od czasu do czasu trochę pogonił lepiej auto :wink:
Nasze dieselki nie lubią specjalnie jak jeżdżą tylko po mieście na niskich obrotach
Leon ASV TS look powered by UNITRONIC ;-) Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Streat
Cupra
Cupra
 
Posty: 2206
Dołączył(a): 11 maja 2005, 14:33
Lokalizacja: WZ
Auto: Leon 1.9 TDi+

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Kozak » 21 marca 2007, 23:32

janek napisał(a):soad7 napisał/a:
wychodzi mi 6,5 litra przy regularnym wypalaniu sadzy.

co ile i gdzie powinno sie tego dokonać ?


nie no rewelacja ,ale się u śmiałem :-D

sorry :oops: wiem że nie każdy musi się znać na rzeczy , musisz po prostu czasami dać się wyszumieć Leosiowi i nie uprawiać PSJ .

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez janek » 22 marca 2007, 19:12

sama bryła Leona wymusza regularne (a moze nawet częsciej niż regularnie :wink: :) wypalanie sadzy....

mam przy okazji jedno pytanko:
czy świece mają wpływ na spalanie?
Zobacz Profil
janek
Stella +
Stella +
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 stycznia 2007, 02:22
Lokalizacja: podAlpacie
Auto: Leon 1,9 TDI

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Kozak » 22 marca 2007, 20:01

w dieslu są tylko świece żarowe i one nie mają żadnego wpływu na spalanie , działa one wyłącznie w momencie rozruchu zimnego silnika

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tonny S » 22 marca 2007, 20:57

czy świece mają wpływ na spalanie?
Zadnego jedynie za odpalanie w niskich temperaturach.
Nie ma litosci dla http://dziecineo.prv.pl/
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tonny S
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 8148
Dołączył(a): 29 marca 2004, 18:35
Lokalizacja: Pomorze
Auto: Harley-Davidson

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez zigii » 22 marca 2007, 21:47

a ja mam butki 205 i nie wiem co jest ale jak zone jezdzi (Toledo) to pali średnio 8,5 - a iak ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l. , tez macie takie komputry co sie dostosowywują do ciezaru kierowcy?
Zobacz Profil
zigii
Stella +
Stella +
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 lutego 2007, 19:16
Lokalizacja: swidnica
Auto: seat toledo

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez grzybek » 22 marca 2007, 21:49

ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l


tego sie nie da zrobic nawet przy bucie non stop :/
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Tomi » 22 marca 2007, 22:00

zigii, ty masz diesla czy benzyne ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomi
Signo
Signo
 
Posty: 194
Dołączył(a): 3 lutego 2007, 20:56
Lokalizacja: WN
Auto: ARL z dwoma plusami

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Videlec » 22 marca 2007, 22:04

zigii napisał(a):a ja mam butki 205 i nie wiem co jest ale jak zone jezdzi (Toledo) to pali średnio 8,5 - a iak ja wsiade to niechce zejsc nizej 12 l. , tez macie takie komputry co sie dostosowywują do ciezaru kierowcy?

:shock: tyle to mi pali prawie dwutonowe Pajero 2.8TD na kapciach 265/70/15 i automacie
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Videlec
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 204
Dołączył(a): 24 marca 2006, 10:43
Lokalizacja: Lublin
Auto: Seat Toledo
Silnik: ASV 1.9

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez zigii » 22 marca 2007, 22:15

benzin, benzin

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 ]
tyle to mi pali prawie dwutonowe Pajero 2.8TD na kapciach 265/70/15 i automacie[/quote] -laikiem nie jestem ale podejrzewam ze pali x 100%

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 ]
tomi , bezin
Zobacz Profil
zigii
Stella +
Stella +
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 lutego 2007, 19:16
Lokalizacja: swidnica
Auto: seat toledo

Re: Spalanie a szerokość kapci???

Postprzez Videlec » 22 marca 2007, 22:38

a jednak laik.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Videlec
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 204
Dołączył(a): 24 marca 2006, 10:43
Lokalizacja: Lublin
Auto: Seat Toledo
Silnik: ASV 1.9

Następna strona

Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości