Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja, ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez marcin_kielce » 1 marca 2009, 20:41

Witam,

posiadam w Leonie fabryczny szyberdach. Mam takie pytanie, czy trzeba go jakoś konserwować, smarować itp?? Bo w instrucji napotkałem o tym wzmiankę, ale nie jestem w 100% pewny...

Pozdrawiam
Marcin
Seat Leon 4WD powered by Daniel&Dominik TTC Kraków.

WPT member
Zobacz Profil
marcin_kielce
Cupra
Cupra
 
Posty: 2778
Dołączył(a): 19 grudnia 2006, 14:58
Lokalizacja: Masz Ochotę??
Auto: Haldex ;)

Reklama

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez kalumet » 2 marca 2009, 07:34

marcin_kielce ja w poprzednim aucie prowadnice smarowałem białym smarem, najlepiej odkręcić szybę wyczyścić wszystko z brudu i posmarować
uszczelki smarowałem wazeliną i nigdy nic się nie działo
robiłem to na wiosnę i przed zimą
znajomi, którym nie chciało się tego robić zrywalijakieś części robione z odlewów i mieli okno na świat niestety zamknięte
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kalumet
Sport
Sport
 
Posty: 779
Dołączył(a): 11 czerwca 2008, 09:51
Lokalizacja: euroregion beskidy
Auto: na dopalaczu

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez marcin_kielce » 2 marca 2009, 08:14

Dzieki wielkie =]

A gdzie kupię biały smar??

bo do uszczelek to mam specjalny preparat, żeby guma nie parciała itp.

Trudno odkręcić tą szybę od szybera??

Pozdrawiam
Marcin
Seat Leon 4WD powered by Daniel&Dominik TTC Kraków.

WPT member
Zobacz Profil
marcin_kielce
Cupra
Cupra
 
Posty: 2778
Dołączył(a): 19 grudnia 2006, 14:58
Lokalizacja: Masz Ochotę??
Auto: Haldex ;)

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez kalumet » 2 marca 2009, 14:23

biały smar kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym lub hipermarkecie
co do odkręcenia szyby to nie wiem jak jest w leonie ale powinna trzymać się na czterech śrubach, dostęp powinien być dobry, najwyżej miękka przedłużka i odkręcisz bez problemu
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kalumet
Sport
Sport
 
Posty: 779
Dołączył(a): 11 czerwca 2008, 09:51
Lokalizacja: euroregion beskidy
Auto: na dopalaczu

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez marcin_kielce » 2 marca 2009, 15:03

Dziękuje bardzo za pomoc :)) Jak się zobi trochę cieplej to się za to zabiorę.

Pozdrawiam
Marcin
Seat Leon 4WD powered by Daniel&Dominik TTC Kraków.

WPT member
Zobacz Profil
marcin_kielce
Cupra
Cupra
 
Posty: 2778
Dołączył(a): 19 grudnia 2006, 14:58
Lokalizacja: Masz Ochotę??
Auto: Haldex ;)

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez kicoro » 4 marca 2009, 09:22

jeszcze koło zawiasów przednich drzwi są takie gumowa cycki do przetykania odpływów - należy nimi "popompowac"
G a l e r i a
Preferuję maila zamiast PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kicoro
Stella +
Stella +
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 marca 2008, 09:37
Lokalizacja: Katowice
Auto: Audi A4 2.0T Quattro

Re: Konserwacja fabrycznego szyberdachu.

Postprzez kalumet » 4 marca 2009, 12:37

kicoro napisał(a):jeszcze koło zawiasów przednich drzwi są takie gumowa krówki do przetykania odpływów

prawdopodobnie są cztery przewody odpływowe
tak miałęm w polo dwa z przodu i dwa z tyłu, ja je przepychałem starą linką
tylko trzeba koniec zabezpieczyć aby nie przebił gumy, jeżeli są cztery przewody to tylne końcówki tylnych powinny znajdować się pod zderzakiem
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kalumet
Sport
Sport
 
Posty: 779
Dołączył(a): 11 czerwca 2008, 09:51
Lokalizacja: euroregion beskidy
Auto: na dopalaczu


Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości