Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

kobak83 napisał(a):witam. przetoczyłem tarcze hamulcowe i po założeniu świeci kontrolka okładzin hamulcowych.



Marcin_TDI napisał(a):pewnie coś z klockiem. może kabel przerwałeś albo wtyczka nie klikneła...


Marcin_TDI napisał(a):przecież żeby nie świeciła obwód musi być zamknięty...
jeśli okładzina się ściera to otwiera obwód przecierając czujnik w klocku.



Nowy klocek z czujnikiem ma zamkniety obwod, w przypadku starcia klocka, docisk zatopionej petli do tarczy powoduje przerwanie obwodu i zapalenie sie kontrolki zuzycia okladzin. We wtyczce mamy mase i linie sygnalowa idaca do zegarow, jej chwilowe rozwarcie powoduje stale zapalenie sie kontrolki zuzycia okladzin, az do wylaczenia zaplonu. Jesli zatem zyla sygnalowa idaca do klockow zostanie przetarta i nie zwiera sie z masa, powoduje to swiecenie sie kontrolki zuzycia okladzin hamulcowych, czesto pomimo posiadania dobrych jeszcze klockow.oczkolek napisał(a):Axee jak to dokładnie jest


sławek napisał(a):ale aby kontrolka przestała świecić musiałem zewrzeć je razem,
sławek napisał(a):To chyba przeczy temu co napisaliście wyżej,




Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości