Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez chisel » 9 sierpnia 2010, 16:44

Witam.

Cupra R 2010 , ktorą mialem okazję jezdzić miała funkcję włączania światel awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu (awaryjnym) oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu, przy czym przy swiatlach dziennych podswietlaja sie same wskazowki, bez tarcz zegarow. (u mnie brak podswietlenia przy swiatlach dziennych)

Czy ktos sie orientuje czy można ustawic te funkcje w Cuprze 2009 ?

Pzdr
Piotr
Zobacz Profil
chisel
Signo
Signo
 
Posty: 139
Dołączył(a): 27 grudnia 2008, 22:19
Lokalizacja: Wawa
Auto: 2d Sport

Reklama

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez jacoo » 9 sierpnia 2010, 20:29

Cztery pytania w jednym zdaniu? Trzeba sie dobrze zastanowic o co Ci chodzi :)

Co do świateł awaryjnych przy awaryjnym hamowaniu to u mnie jest to w Stylance '08

Jacoo
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
jacoo
Sport
Sport
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 lipca 2008, 13:54
Lokalizacja: Krakow
Auto: 1P +(c)TTC

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Sammael » 9 sierpnia 2010, 21:22

jacoo napisał(a):Co do świateł awaryjnych przy awaryjnym hamowaniu to u mnie jest to w Stylance '08

Ustawia się to długim kodowaniem.
chisel napisał(a):oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu

Nie widziałem nigdzie, żeby to u mnie się dało ustawić więc przypuszczam, że jest to dostępne w nowych modelach.
chisel napisał(a):przy czym przy swiatlach dziennych podswietlaja sie same wskazowki, bez tarcz zegarow. (u mnie brak podswietlenia przy swiatlach dziennych)

Da się ustawić VAGiem
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez nixu » 9 sierpnia 2010, 21:50

Sammael napisał(a):
chisel napisał(a):oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu

Nie widziałem nigdzie, żeby to u mnie się dało ustawić więc przypuszczam, że jest to dostępne w nowych modelach.


Da się zakodować VAS-em, ale gdzie to Ci nie podpowiem.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
nixu
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2635
Dołączył(a): 22 kwietnia 2005, 11:56
Lokalizacja: Śląsk
Auto: IX

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez igorpl » 11 sierpnia 2010, 17:25

VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic
Zobacz Profil
igorpl
Signo
Signo
 
Posty: 158
Dołączył(a): 4 stycznia 2008, 01:47
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: LEO II

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Sammael » 11 sierpnia 2010, 20:12

igorpl napisał(a):VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic

http://www.youtube.com/watch?v=GHU6lLefOXI

ok, zaraz sprawdzę na 812stce a jak nie to pod koniec tygodnia na ori kablu :)

EDIT:
Nie widzę możliwości zrobienia tego vcds'em w starszych licznikach z prostego powodu, u mnie adaptacja wygląda tak:
Obrazek
a w nowszych tak:
Obrazek

zrobie jeszcze dla testu ori i VASem ;)
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Marcin_TDI » 12 sierpnia 2010, 08:12

no i ja też jestem ciekaw czy pójdzie ori vcds.
http://WWW.SERCE-HELI.PL - zbieramy pieniążki na operację serduszka dla mojej Córki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Marcin_TDI
Cupra R
Cupra R
 
Posty: 5546
Dołączył(a): 14 czerwca 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa - Ząbki
Auto: pozyczone

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Sammael » 13 sierpnia 2010, 11:53

Obrazek

ori VCDS najnowszy, po prostu licznik tego nie obsługuje.
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Marcin_TDI » 13 sierpnia 2010, 13:14

co to jest soot entry ?
http://WWW.SERCE-HELI.PL - zbieramy pieniążki na operację serduszka dla mojej Córki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Marcin_TDI
Cupra R
Cupra R
 
Posty: 5546
Dołączył(a): 14 czerwca 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa - Ząbki
Auto: pozyczone

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Sebool2006 » 13 sierpnia 2010, 15:25

Może coś związanego z wejściem spalin ? :hmmm:
Było niebieskie 1M 1.8 AGN 125km
Poszła całka w czarne 1P FR 2.0 BWA TFSI 2++ :(
Jest biturbo ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sebool2006
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 5866
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, 23:44
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Sammael » 13 sierpnia 2010, 17:17

Marcin_TDI napisał(a):co to jest soot entry ?

Zawartość sadzy w oleju, podobnie jak obciążenie termiczne <thermal load>, ot takie wartości(jakości oleju) do obliczania kiedy wyskoczy serwis jak ustawiasz serwisy longlife - bez narzuconej liczby kilometrów
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez noktoto » 13 sierpnia 2010, 17:25

W Golfie V, 1P czy 8P do bodajże MY06 (włącznie) da się regulować VAGiem silę wspomagania układu kierowniczego, później modele mają to jakoś zakodowane. Czy są jakieś nowe wersje oprogramowania które sobie z tym radzą?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
noktoto
Cupra
Cupra
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 22 lipca 2008, 21:46
Lokalizacja: Mazowieckie
Auto: GTI Performance
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez rumianko » 13 sierpnia 2010, 23:27

Sammael, bardzo dużo takich właśnie pierdołek dostał vcds 10,6, zrób update i zobacz co w liczniku dodali,

najwięcej jest rozszyfrowane długie kodowanie.
13,3et tdikiem by brk-tuning
Zobacz Profil
rumianko
Sport
Sport
 
Posty: 239
Dołączył(a): 18 maja 2008, 21:31
Lokalizacja: Inowrocław
Auto: ibiza
Silnik: TDI pompowtryski PD

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez krabol » 14 sierpnia 2010, 16:32

Sammael napisał(a):
igorpl napisał(a):VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic

http://www.youtube.com/watch?v=GHU6lLefOXI

ok, zaraz sprawdzę na 812stce a jak nie to pod koniec tygodnia na ori kablu :)

EDIT:
Nie widzę możliwości zrobienia tego vcds'em w starszych licznikach z prostego powodu, u mnie adaptacja wygląda tak:
Obrazek
a w nowszych tak:
Obrazek


zrobie jeszcze dla testu ori i VASem ;)


czy ktoś już wie czy bedzie można to zrobić w 1P z 2006 roku?
bede wdzieczny za pomoc, bo wg mnie to zajebiscie wyglada :)
Leon 1P 2.0 TDI BMM DPF <b>DSG</b>
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
krabol
Stella +
Stella +
 
Posty: 75
Dołączył(a): 28 marca 2010, 18:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 1P

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez el_nino » 19 kwietnia 2012, 22:39

Temat ciekawy, ale jakoś ucichł, mam propozycję, może każdy dodawałby tutaj jakieś ciekawe funkcje do ustawienia/włączenia przez VAGa/ VCDSa? A potem by się to zebrało i utworzyło takiego VCDS FAQa? Ja dopiero zakupiłem interfejs więc jeszcze raczkuję w temacie, ale już mogę wrzucić jedną rzecz:

Korekta wyliczania średniego spalania przez komputer (często średnie spalanie jest zawyżone lub zaniżone przez komputer):
wybieramy kontroler 17-Instruments
Adaptation
Kanał 3
standardowa wartość to 100%, można ją zmieniać w przedziale 85%-115% dzięki czemu komputer będzie idealnie pokazywał średnie spalanie.

Zachęcam wszystkich forumowiczów do zamieszczania innych modyfikacji poprzez interfejs. :)

-- 19 kwi 2012, o 23:39 --

Dodatkowo zadam pytanie, podobno możliwe było ustawienie siły wspomagania kierownicy poprzez interfejs, ale słyszałem, że od któregoś rocznika jest to już niemożliwe, czy ktoś robił u siebie coś takiego?
Zobacz Profil
el_nino
Stella +
Stella +
 
Posty: 72
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

Postprzez Misiek » 20 kwietnia 2012, 09:17

tu masz trochę lektury: viewtopic.php?f=37&t=31094
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość