Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Przegrzewanie silnika

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Przegrzewanie silnika

Postprzez AntY » 9 listopada 2011, 21:48

Witam,

Mam problem z przegrzewaniem się silnika. Temperatura skacze do ponad 120st. a mimo to wentylatory są wyłączone. Byłem w Maranie i powiedzieli mi, że na komputerze nic nie widać, a wentylatory chodzą. Zdarzyło mi się to po raz drugi, z tym że za pierwszym razem wentylatory włączyły się po chwili postoju. Dodatkowo zauważyłem, że podczas przegrzania (wyłączone wentylatory) poziom płynu wynosił troszkę ponad max gdzie dzień wcześniej płyn był lekko ponad minimum. Czy to może być problem z termostatem?

Pozdro,
AntY
Podpis niezgodny z regulaminem forum /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AntY
Sport
Sport
 
Posty: 247
Dołączył(a): 30 kwietnia 2011, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR DSG
Silnik: BWA 2.0

Reklama

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez Tracer2 » 9 listopada 2011, 22:45

Sprawdz czy masz ogrzewanie w kabinie, bo jak nie ma to uszczelka pod głowica moze miec przedmuch.
Najprościej i najtaniej na początek wymienić termostat.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez Nogaj » 9 listopada 2011, 23:04

Miałem podobne objawy jak padła mi pompa wody.
TDI+ by Goodhope
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Nogaj
Sport
Sport
 
Posty: 662
Dołączył(a): 16 maja 2009, 09:25
Lokalizacja: PO w CNA z PWA
Auto: Leon
Silnik: ASZ 1.9

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez AntY » 9 listopada 2011, 23:26

Tracer2 napisał(a):Sprawdz czy masz ogrzewanie w kabinie, bo jak nie ma to uszczelka pod głowica moze miec przedmuch.
Najprościej i najtaniej na początek wymienić termostat.

No właśnie ogrzewanie jest.
Podpis niezgodny z regulaminem forum /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AntY
Sport
Sport
 
Posty: 247
Dołączył(a): 30 kwietnia 2011, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR DSG
Silnik: BWA 2.0

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez niq » 21 listopada 2011, 14:04

czujnik temperatury przy wentylatorach, miałem to samo
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez AntY » 21 listopada 2011, 19:26

A powiedz mi czy to widac na kompie?
Podpis niezgodny z regulaminem forum /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AntY
Sport
Sport
 
Posty: 247
Dołączył(a): 30 kwietnia 2011, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR DSG
Silnik: BWA 2.0

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez niq » 21 listopada 2011, 20:50

nie
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez AntY » 7 sierpnia 2012, 14:55

Ok. To jak znowu sie pojawi problem to wymienie. Tez mi sie wydaje ze to jakis czyjnik/przekaznik.

-- 7 sie 2012, o 15:55 --

Update:
Problem nie pojawiał się aż do lipca br. Właśnie dostałem tel od mechanika, który stwierdził problem z wentylatorami. Będzie wymiana.
Jedna informacja mnie zdziwiła. Chłopaki powiedzieli mi, że jak klima jest ON to wentylator zawsze powinien chodzić i skoro nie dziala to dziwne, że zawór bezpieczeństwa nie strzelił.
Podpis niezgodny z regulaminem forum /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
AntY
Sport
Sport
 
Posty: 247
Dołączył(a): 30 kwietnia 2011, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon FR DSG
Silnik: BWA 2.0

Re: Przegrzewanie silnika

Postprzez Tracer2 » 7 sierpnia 2012, 16:02

Ale czujnik wyłacza spręzarke przy zbyt duzym ciśnieniu.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość