Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Samoczynne przełączenie świateł w tryb skandynawski

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Samoczynne przełączenie świateł w tryb skandynawski

Postprzez Bellcross » 4 grudnia 2011, 12:09

Witam
Mam pewien problem z moim leonem, mianowicie po wejściu do środka i przekręceniu kluczyka zapalają sie swiatła i nie mogę ich w żaden sposób wyłączyć. Szukałem wcześniej na forum ale nie znalazłem zadngo tematu o podobnym problemie :-( .

Miał może ktoś podobny problem lub zna jego przyczynę??
Zobacz Profil
Bellcross
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lipca 2011, 19:40
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: LEON 1P

Reklama

Re: Niegasnące światła

Postprzez Misiek » 4 grudnia 2011, 13:10

Bellcross napisał(a):nie mogę ich w żaden sposób wyłączyć.

A wcześniej się dało? Jeśli jest włączony "tryb skandynawski" to światła zapalają się po zapłonie automatycznie. Można to wł/wył vag-iem.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Niegasnące światła

Postprzez Bellcross » 4 grudnia 2011, 14:02

Wczesniej nie było z tym problemu a teraz mimo iż gałka jest na pozycji 0 one całe czas sie świecą. Z tym trybem to nie wiem chyba ze cos sie zmienilo w ustawieniach bo jakies 4 dni temu padł mi akumulator a nowy założyłem dopiero nasępnego dnia(siadł wieczorem). zeswojej strony podejrzewam jeszcze przełącznik bo nie mogę załączyć swiateł przeciwmgielnych .
Zobacz Profil
Bellcross
Stella
Stella
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lipca 2011, 19:40
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: LEON 1P

Re: Niegasnące światła

Postprzez Misiek » 4 grudnia 2011, 14:16

To musiałbyś sprawdzić sam włącznik. Da się go bez większego problemu rozebrać. Sprawdź czy wszystkie styki są OK. Możliwe jeszcze że któryś przekaźnik siadł, albo sterownik bordnetz szwankuje. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest podpiąć auto pod komputer i posprawdzać czy przez brak zasilania coś się nie poprzestawiało w sterowniku, choć to raczej niemożliwe, ale... warto sprawdzić.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Niegasnące światła

Postprzez niq » 5 grudnia 2011, 15:00

Bordnetz nawala, vag i tyle w tym temacie :-x
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: Niegasnące światła

Postprzez davvidson90 » 15 września 2012, 16:44

Witam, chcę odświeżyć temat.
W moim Leone 2005 2.0 BKD nastąpiła usterka... mianowicie z tego co wyczytałem na forum światła przełączyły się w tryb skandynawski tzn już po przekręceniu kluczyka (nie odpaleniu) włącza się podświetlenie zegarów oraz światła mijania. Przełącznik świateł nie reaguje, halogeny ani tylne przeciwmgielne nie reagują...

Nie wiem czy to może mieć związek z tym iż wymieniłem żarówki oświetlenia kabiny i przez przypadek przepaliłem bezpiecznik... Dziwne, może to zbieg okoliczności...

I czy to normalne żeby auto samo przeszło w taki tryb ???
Zobacz Profil
davvidson90
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lipca 2012, 18:51
Lokalizacja: Chełm
Auto: Leon 2.0 TDI BKD

Re: Niegasnące światła

Postprzez Tom-Tdi » 15 września 2012, 17:18

raczej przełącznik wyzionął ducha
Powered by CTR-Tuning / CompSport :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tom-Tdi
TopSport
TopSport
 
Posty: 1079
Dołączył(a): 8 maja 2009, 16:36
Lokalizacja: Augsburg
Region: zagranica
Auto: Leon Cupra R
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Odp: Niegasnące światła

Postprzez swierg » 15 września 2012, 19:04

To nie tryb skandynawski (ani amerykański), bo w tych trybach nie zapala się podświetlenie wnętrza. Raczej samo z siebie nie ma prawa się to załączyć.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
swierg
Sport
Sport
 
Posty: 589
Dołączył(a): 19 grudnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Kielce
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Niegasnące światła

Postprzez davvidson90 » 16 września 2012, 09:22

Dziwne bo akurat stało mi się to po zmianie żarówek podświetlenia bo miałem założone niebieskie diody... Doszło do małego zwarcia, przepaliło bezpiecznik. Nie wiem czy to się z tym wiąże czy to dziwny zbieg okoliczności. Tak czy inaczej podłączę pod vaga
Zobacz Profil
davvidson90
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lipca 2012, 18:51
Lokalizacja: Chełm
Auto: Leon 2.0 TDI BKD

Re: Niegasnące światła

Postprzez miroA3 » 16 września 2012, 09:49

podlaczac mozesz, ale nie masz zadnego trybu skandynawskiego
gdybys mial, to wylkacznik by dzialal, a ty nawet halogenow nie wlaczysz,

dziwne, no dziwne, wsadziles chinole ktore cos upalily, to teraz sie bedziesz bawil
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
miroA3
FR
FR
 
Posty: 1953
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków
Region: małopolskie
Auto: FR 2.0 TSI
Silnik: CCZB 2.0

Re: Niegasnące światła

Postprzez Piotrek_tdi » 16 września 2012, 11:17

Jak wymiesz to sprawdz od razu komfort czy ci się nie spalił bo ja miałem podobnie jak bawiiśmy się z ledami + kodowaniem lamp ledowych z tyłu i niestety komfort powiedział papa,odłącz aku na 15 min może coś pomoże ;)
Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Piotrek_tdi
FR
FR
 
Posty: 1673
Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT TCe EDC
Silnik: CJXA 2.0

Re: Niegasnące światła

Postprzez Axee » 16 września 2012, 16:21

Wyciag przelacznik swiatel i sprawdz czy wtyczka od niego jest dobrze zatrzasnieta. Posprawdzaj rowniez bezpieczniki w kabinie i w komorze silnika.
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Niegasnące światła

Postprzez davvidson90 » 17 września 2012, 17:04

Dzięki za podpowiedzi. Sprawdziłem wtyczkę - jest okej, bezpieczniki również. Odpiąłem akumulator ale to niestety nic nie dało... Za to wskoczyło mi kilka błędów... Podjadę podpiąć do kompa w tym tyg, zobaczymy co pokaże ...
Zobacz Profil
davvidson90
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lipca 2012, 18:51
Lokalizacja: Chełm
Auto: Leon 2.0 TDI BKD


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość