Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

SWAP hamulców z PORSCHE 997

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez leon-k1 » 5 lipca 2012, 23:24

Hej

Mam Seata Leona 1p 2006rok od dawna myślę nad SWAPem hamulców z Porsche. Aktualnie mam do wymiany tarcze z przodu 288 mm bo mają bicie,zastanawiam się nad założeniem dużych hamulców z PORSCHE 997 w większą tarczą na przód i tył.

1. czy takie zaciski będą pasowały pod felgi 18" 7,5" ET 51 ewentualnie i mm dystans będzie potrzebny?

2. ile kosztują adaptery do montażu i gdzie ich szukać?

3. jakie mogą być koszty całego swapu z rozłożeniem na poszczególnie podzespoły(tarcze, klocki, inne)?

4. czy będę musiał wymienić inne części?

5. mam do kupienia z anglika używane zaciski przód i tył 4 tłoczkowe właśnie z porsche 997 za wszystkie 2300 zł czy to dobra cena?

Muszę przekalkulować ile by mnie wszystko wyniosło i zdecydować czy się za to brać

Pozdrawiam
viewtopic.php?t=26302 – MY SEAT LEON
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon-k1
Stella +
Stella +
 
Posty: 63
Dołączył(a): 15 grudnia 2010, 23:43
Lokalizacja: Starachowice, Wawa
Auto: Leon 1p

Reklama

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Qrczaq » 6 lipca 2012, 10:09

Sam nad czymś takim myślę, ale podobnie jak Ty nie ma pojęcia jak się za to zabrać.
2011-2017 Seat Leon 1P Cupra 450HP/560NM
2017- Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition 450HP/620NM
2018- Seat Ibiza SC 6J FR 1.4 TSI 200HP/320NM

Start spod świateł i rolka na obwodnicy to nie upalanie.
Mocna fura nie znaczy sportowa.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Qrczaq
TopSport
TopSport
 
Posty: 1146
Dołączył(a): 14 listopada 2011, 18:36
Lokalizacja: Poznań
Auto: EVO X FE
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez leon-k1 » 6 lipca 2012, 10:13

no właśnie pierwszy temat napisałem tu, ale jak się nie rozkręci to poszukam info na innym forum.
viewtopic.php?t=26302 – MY SEAT LEON
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon-k1
Stella +
Stella +
 
Posty: 63
Dołączył(a): 15 grudnia 2010, 23:43
Lokalizacja: Starachowice, Wawa
Auto: Leon 1p

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez noktoto » 6 lipca 2012, 11:52

Poszukajcie na anglojęzycznych forach takich jak golfmk5.com i golfmk6.com.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
noktoto
Cupra
Cupra
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 22 lipca 2008, 21:46
Lokalizacja: Mazowieckie
Auto: GTI Performance
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez bubolak » 6 lipca 2012, 18:20

Jeszcze jest seatcupra.net. Nie jestem pewien, ale dedykowany zestaw do leo wyjdzie pewnie taniej. Na racingforum na pewno jest ktoś, kto robi adaptery customowe, można tam popytać.
leon-k1, do 2.0tdi myślę, że zestaw z Cupry wystarczy. Ja mam z przodu 312 i w zupełności wystarcza (nawet prz setup'ie 200/400 było ok). Chyba, że chodzi Ci po głowie gtb... :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bubolak
Sport
Sport
 
Posty: 529
Dołączył(a): 20 marca 2009, 14:43
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Cupra
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Tom-Tdi » 6 lipca 2012, 20:11

a może warto by poszukać hebli z R32-napewno mniejsza rzeźba w hamulce też dają radę
Powered by CTR-Tuning / CompSport :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tom-Tdi
TopSport
TopSport
 
Posty: 1079
Dołączył(a): 8 maja 2009, 16:36
Lokalizacja: Augsburg
Region: zagranica
Auto: Leon Cupra R
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Marcin_TDI » 6 lipca 2012, 21:28

ostatnio były do kupienia fajne heble na http://forum.vwgolf.pl/
http://WWW.SERCE-HELI.PL - zbieramy pieniążki na operację serduszka dla mojej Córki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Marcin_TDI
Cupra R
Cupra R
 
Posty: 5546
Dołączył(a): 14 czerwca 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa - Ząbki
Auto: pozyczone

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Qrczaq » 7 lipca 2012, 10:01

Przy mocy powyżej 300HP brakuje hebla nawet z Cupry 345mm. Ale to przecież głównie wina, że jednotłok. :cry:
2011-2017 Seat Leon 1P Cupra 450HP/560NM
2017- Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition 450HP/620NM
2018- Seat Ibiza SC 6J FR 1.4 TSI 200HP/320NM

Start spod świateł i rolka na obwodnicy to nie upalanie.
Mocna fura nie znaczy sportowa.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Qrczaq
TopSport
TopSport
 
Posty: 1146
Dołączył(a): 14 listopada 2011, 18:36
Lokalizacja: Poznań
Auto: EVO X FE
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Hyvel » 7 lipca 2012, 10:27

A może ktoś się zastanawiał nad zaciskami z Porsche Cayenne ale tylnymi :boje: ?? Wiem, wiem, tylnymi :-P - nie mają cięgna ręcznego bo ręczny jest hydraulicznie sterowany - zacisk też 4 tłoczkowy do tarczy 330 no i cena całkiem znośna bo od 200 pln/szt - ceny z allegroszu...
Co Wy na to?
Efektownie nie znaczy efektywnie... Będąc mądrzejszym nie daj się sprowokować...
gg:1018323
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Hyvel
Signo
Signo
 
Posty: 143
Dołączył(a): 16 października 2011, 19:24
Lokalizacja: Wrocław/RSA
Region: dolnośląskie
Auto: Leone
Silnik: ASV 1.9

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez leon-k1 » 7 lipca 2012, 10:37

wiem ze do 2.0 tdi nie potrzeba dużych hebli, ale chce powoli robić fajny projekt z Leonem :mrgreen: . Składają się na to miedzy innymi konkretne hamulce z czasem też inne zmiany :wink:
Co do zacisków za 200 pln ja bym ich nie założył :-P
viewtopic.php?t=26302 – MY SEAT LEON
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon-k1
Stella +
Stella +
 
Posty: 63
Dołączył(a): 15 grudnia 2010, 23:43
Lokalizacja: Starachowice, Wawa
Auto: Leon 1p

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Piotrek_tdi » 8 lipca 2012, 23:12

qczarq napisał(a):Przy mocy powyżej 300HP brakuje hebla nawet z Cupry 345mm. Ale to przecież głównie wina, że jednotłok. :cry:


U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..
Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Piotrek_tdi
FR
FR
 
Posty: 1673
Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT TCe EDC
Silnik: CJXA 2.0

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Alzak » 9 lipca 2012, 05:19

Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Alzak
Sport
Sport
 
Posty: 205
Dołączył(a): 26 października 2010, 20:30
Lokalizacja: UK
Auto: Seat Leon FR

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez leem » 9 lipca 2012, 06:55

Piotrek_tdi napisał(a): po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..

Bo ma pewnie słabe klocki...
Był Leon 210PS/410NM
Było BMW 287PS/572NM
Jest 310PS/630NM
MOTUL filtry MANNa sportowe tarcze, klocki hamulcowe i wszystkie inne części samochodowe
Zawieszenia EIBACH, KW, H&R, WEITEC, KYB, AP, BILSTEIN.
Opony nowe Continental, Dunlop, Pirelli itd..
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leem
FR
FR
 
Posty: 1952
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: BMW 330D

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Qrczaq » 9 lipca 2012, 07:26

Piotrek_tdi napisał(a):U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..


No przecież mówiłeś że masz lepszy zestaw?? 4tłok??
2011-2017 Seat Leon 1P Cupra 450HP/560NM
2017- Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition 450HP/620NM
2018- Seat Ibiza SC 6J FR 1.4 TSI 200HP/320NM

Start spod świateł i rolka na obwodnicy to nie upalanie.
Mocna fura nie znaczy sportowa.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Qrczaq
TopSport
TopSport
 
Posty: 1146
Dołączył(a): 14 listopada 2011, 18:36
Lokalizacja: Poznań
Auto: EVO X FE
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Marcin_TDI » 9 lipca 2012, 12:41

http://WWW.SERCE-HELI.PL - zbieramy pieniążki na operację serduszka dla mojej Córki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Marcin_TDI
Cupra R
Cupra R
 
Posty: 5546
Dołączył(a): 14 czerwca 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa - Ząbki
Auto: pozyczone

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez krz_p » 9 lipca 2012, 19:25



słaby pomysł
lepiej poszukać zacisku do standardowej tarczy 345mm niż schodzić ze średnicy hamulca

mam u siebie zestaw z R32, przód 345 i tył 310
w stosunku do serii (312 i 286 mm) jest duuużo lepiej
Golf V GTI
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
krz_p
Sport
Sport
 
Posty: 430
Dołączył(a): 22 marca 2006, 16:45
Lokalizacja: Poznań
Region: wielkopolskie
Auto: Golf V GTI
Silnik: BWA 2.0

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Piotrek_tdi » 9 lipca 2012, 19:42

qczarq napisał(a):
Piotrek_tdi napisał(a):U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..


No przecież mówiłeś że masz lepszy zestaw?? 4tłok??


Gdzie tak mówiłem że ja mam ?
Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Piotrek_tdi
FR
FR
 
Posty: 1673
Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT TCe EDC
Silnik: CJXA 2.0

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez Grześ » 9 lipca 2012, 22:15

Widzę ze wiedza i podejście do tematu co u niektórych użytkowników jest haha :-(

liczba tłoczków w zacisku wcale nie ma decydującego wpływu na jakość hamowania , pyzatym śmigałem w s3 8P na seri hamulcach i mocy 350KM i dawały jak najbardziej rade

Trzeba pamiętać ze to wszystkie czynniki maja wpływ na hamowanie. Za siłę odpowiedzialne będzie servo pompa hamulcowa pompa ABS i jej kodowanie materiały cierne powierzchnia styku klocka z tarcza opony. Za wytrzymałość termiczną wielkość tarczy rodzaj plynu

nad wszystkimi tymi czynnikami pracowało stado inżynierów, a wy myślicie ze po zamontowaniu monoblok- owch zacisków z porschee będzie git. Co z doborem odpowiedniej tarczy do klocka z zacisku oby sie nie okazało ze klocek jest głębszy niż tarcza Z doborem odpowiedniej mieszanki klocka pod dana tarcze , czy któryś się nad tym zastanawiał

Jak juz ktoś planuje poprawę swoich hamulców to polecam wykorzystać najmocniejsze odmiany seryjnych hamulców np z S3 lub Cupra R łacznie z pompami i serwem jeśli tego jest mało zawsze można pokombinować z lepszymi materiałami ciernymi ale w gre wchodzą produkty typu tarox Brembo oro przewody w stalowym oplocie dobry płyn hamulcowy . Jesli i to nie wystarcza szukajmy gotowych zestawów np Frge Ap racin Alcone lub Brembo GT nie jest to tania zabawa ale jak sie bawić to sie bawić

Wcale nie twierdze ze wykorzystanie komponentów od porsche jest złe ale przy małej wiedzy własnej możemy wydać kasę i nie do końca byc zadowoleni co gorsza może to spowodować gorsze skutki

przy takich zestawach to przede wszystkim
dobór zacisku do tarczy tak aby głębokość klocka zgadzała sie z powierzchnia tarczy
dobór grubości tarczy do zacisku
dobór tarcz i klocków
odpowiednie przewody polecam PTM
dorobienie jarzm

nie umarzam sie za speca bo temat jest bardzo bardzo rozległy
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Grześ
TopSport
TopSport
 
Posty: 1280
Dołączył(a): 17 sierpnia 2005, 22:20
Lokalizacja: Mazowieckie
Auto: BFH QUATTRO

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

Postprzez leon-k1 » 10 lipca 2012, 20:39

Brawo Grześ, w końcu ktoś napisał podstawowe ważne informacje :) dzięki :!:
viewtopic.php?t=26302 – MY SEAT LEON
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leon-k1
Stella +
Stella +
 
Posty: 63
Dołączył(a): 15 grudnia 2010, 23:43
Lokalizacja: Starachowice, Wawa
Auto: Leon 1p


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron