Widzę ze wiedza i podejście do tematu co u niektórych użytkowników jest haha
liczba tłoczków w zacisku wcale nie ma decydującego wpływu na jakość hamowania , pyzatym śmigałem w s3 8P na seri hamulcach i mocy 350KM i dawały jak najbardziej rade
Trzeba pamiętać ze to wszystkie czynniki maja wpływ na hamowanie. Za siłę odpowiedzialne będzie servo pompa hamulcowa pompa ABS i jej kodowanie materiały cierne powierzchnia styku klocka z tarcza opony. Za wytrzymałość termiczną wielkość tarczy rodzaj plynu
nad wszystkimi tymi czynnikami pracowało stado inżynierów, a wy myślicie ze po zamontowaniu monoblok- owch zacisków z porschee będzie git. Co z doborem odpowiedniej tarczy do klocka z zacisku oby sie nie okazało ze klocek jest głębszy niż tarcza Z doborem odpowiedniej mieszanki klocka pod dana tarcze , czy któryś się nad tym zastanawiał
Jak juz ktoś planuje poprawę swoich hamulców to polecam wykorzystać najmocniejsze odmiany seryjnych hamulców np z S3 lub Cupra R łacznie z pompami i serwem jeśli tego jest mało zawsze można pokombinować z lepszymi materiałami ciernymi ale w gre wchodzą produkty typu tarox Brembo oro przewody w stalowym oplocie dobry płyn hamulcowy . Jesli i to nie wystarcza szukajmy gotowych zestawów np Frge Ap racin Alcone lub Brembo GT nie jest to tania zabawa ale jak sie bawić to sie bawić
Wcale nie twierdze ze wykorzystanie komponentów od porsche jest złe ale przy małej wiedzy własnej możemy wydać kasę i nie do końca byc zadowoleni co gorsza może to spowodować gorsze skutki
przy takich zestawach to przede wszystkim
dobór zacisku do tarczy tak aby głębokość klocka zgadzała sie z powierzchnia tarczy
dobór grubości tarczy do zacisku
dobór tarcz i klocków
odpowiednie przewody polecam PTM
dorobienie jarzm
nie umarzam sie za speca bo temat jest bardzo bardzo rozległy