Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wymiana łączników stabilizatora

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wymiana łączników stabilizatora

Postprzez Kąkol » 29 listopada 2012, 16:27

Seat Leon 2008r
1.9 TDi BLS EcoMotive 105KM

Witam,
Niedawno zostałem zmuszony kupić łączniki stabilizatorów do mojego Leona. Widać, że to dosyć prosta konstrukcja, ale często bywa tak, że przy wymianie nie idzie po naszej myśli. Jako laik, chciałbym się za to zabrać sam, tylko nie wiem czy mogą wystąpić jakieś problemy przy wymianie? Podpowiedzcie proszę, czy dam radę sam to wymienić, czy może lepiej zlecić to mechanikowi.
Mogę się tym wzorować? http://naprawa-auta.wieszjak.pl/zawiesz ... atora.html

Edit by oczkolek
Temat o olejach znajduje się tu http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=2919



Pozdrawiam,
Kąkol
Zobacz Profil
Kąkol
Stella
Stella
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 listopada 2012, 19:02
Auto: Leon 1P
Silnik: BLS 1.9

Reklama

Re: Wymiana Łączników stabilizatora, oraz dobranie oleju sil

Postprzez REV » 29 listopada 2012, 16:33

Co do łączników stabilizatora to góra 20 min roboty. Masz po dwie śrubki z każdej strony (lewe i prawe koło) Warto przeczyścić szczotką drucianą miejsca przykręcenia. Nowe łączniki lekko smarujesz smarem i zakręcasz tak jak były przykręcone poprzednie. Nic trudnego

W sprawie oleju nie mam pojęcia.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
REV
Sport
Sport
 
Posty: 545
Dołączył(a): 17 października 2012, 17:19
Auto: eRka
Silnik: BAM 1.8

Re: Wymiana łączników stabilizatora

Postprzez bolek80 » 3 grudnia 2012, 21:47

Jeśli chodzi o wymianę łącznika to potrzebny Ci jest jakiś pręt(ja np użyłem styla od siekiery :-D ) aby nagiąć stabilizator bo po zdjęciu starego łącznika zrobi się ciasno.Zakładam,że będziesz robił to w warunkach domowych czyli samochód na lewarku.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bolek80
Sport
Sport
 
Posty: 388
Dołączył(a): 13 marca 2010, 08:02
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Region: świętokrzyskie
Auto: 1P Fr
Silnik: BWA 2.0

Re: Wymiana łączników stabilizatora

Postprzez rafalus_ss » 30 grudnia 2012, 17:22

A jaki masz przebieg?
Zobacz Profil
rafalus_ss
Stella
Stella
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 października 2012, 17:01
Auto: Leon 1P


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość