maciek89 napisał(a):Generacja EA888 3B wprowadziła plastikową miskę.
plastikowa miska została wprowadzona już dla poprzedniej generacji, w połowie 2011roku.
Silniki 1.8 i 2.0TSI ( w leonie np CDAA i CCZB ) otrzymały plastikową miskę ( tak samo jak a3,TT, golf,octavia itd itp )
Starej " metalowej " nie wolno było sprzedawać, jest o tym adnotacja we wszystkich katalogach części ze znakiem STOP.
jako następca dla tych co chcieli wymienić w autach z 2009/10 a nawet wcześniejszych, bo w przypadku przedlifta 1p byl to silnik 1.8TFSI , musieli już kupić plastikową.