Witam serdecznie
Posiadam seata leona 1.2 tsi 105km z 2013 roku. Jakis czas temu podczas jazdy wyskoczyl blad EPC + brak reakcji na gaz ( obroty 0 albo max do 3.000) po wylaczeniu i wlaczeniu samochodu blad znika, przejezdzam kawalek i blad znowu sie pojawia. Po kilku wlaczeniach EPC znika i pojawia sie CHECK ENGINE + suterka START/STOP.
Po wizycie u mechanika , na komputerze wyszly bledy jak: czujnik polozenia walka paska rozrzadu ?, przepustnica i czujnik pedala gazu.
Auto mialo przebieg ok 105 tys, od nowosci nic nie robione dlatego wymieniony zostal rozrzad. Przepustnica wyczyszczona i od nowa zaadaptowana - nic nie pomoglo. W miedzyczasie pojawil sie komunikat o slabym akumlatorze.
Wymieniona nowa przepustnica, nowy akumlator, pod komputerem wszystko ok nie ma zadnych bledow ( blad o czujniku pedalu gazu zniknal )
Po wyjechaniu z warsztatu ok 20km wszystko wrocilo, te same bledy, brak reakcji na gaz, po chwili wszystko znika. I tak w kolo.
Ma ktos jakis pomysl co to moze byc ?
Dziekowa !
Zapomnialem dodac, ze po wymianie akumlatora problem z systemem START/STOP rozwiazany. Wszystko dziala do czasu pojawienia sie bledu i EPC. Wylacze i wlacze silnik pare razy i wtedy pojawia sie CHECK ENGINE i blad START/STOP. !


