Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wypalanie filtra GPF

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wypalanie filtra GPF

Postprzez mczelny2401 » 7 czerwca 2019, 21:11

Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Przy jakim przebiegu pierwsze wypalanie? W dieslu wartość sadzy była okrślona w gramach a beznynie miligramach wiec powinien się wypalać co parę tyś km. U mnie stuknął pierwszy 1tyś km i jak na razie bez wypalania
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: Wypalanie filtra GPF

Postprzez Danieloos » 8 czerwca 2019, 06:43

Wszystko zależy od Twojego stylu jazdy, u każdego w innym czasie wypala się filtr. Zauważysz po chwilowym wyższym spalaniu. Nie przejmuj się tym, tylko korzystaj. :)
Seat Leon FR 5F 2.0 184KM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Danieloos
Stella
Stella
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 kwietnia 2019, 21:42
Lokalizacja: Olsztyn
Region: warmińsko-mazurskie
Auto: Leon 5F
Silnik: turbo diesel inny

Re: Wypalanie filtra GPF

Postprzez mczelny2401 » 8 czerwca 2019, 07:30

Nie przejmuje się bo auto jest nowe ale lubie wiedzieć jak ten nowy sytem działa i w jakim zakresie pracuje :wink:
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Wypalanie filtra GPF

Postprzez chlorek » 8 czerwca 2019, 09:01

Szkoda że w TDI nie wypala się co kilka tysięcy :D.
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Wypalanie filtra GPF

Postprzez mczelny2401 » 17 lipca 2019, 06:35

No właśnie że klekot męczył mnie częstymi wypalaniami więc tu mam nadzieję będzie dobrze

-- 17 lipca 2019, 06:30 --

Zrobiłem już 5 tyś km i wypalania aktywnego nadal brak :mrgreen:

-- 17 lipca 2019, 06:35 --

Zaglądałem przez obd co tam ciekawego się dzieje to przy tym przebiegu nie uzbierał nawet 1 grama sadzy i wystarczyła jedna szybka trasa autostradą i pozostało 9 miligramów sadzy czyli prawie nic
Był Leon 1M (ASV 110KM)
Był Leon 1M (ASZ 130KM)
Był Leon 5F (CKFC 150KM)
Jest Leon 5F ST (DKZA 190KM)
Zobacz Profil
mczelny2401
FR
FR
 
Posty: 1850
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 13:02
Region: podkarpackie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości