Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie oleju

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie oleju

Postprzez Magdusia » 23 czerwca 2019, 00:27

Hej
chyba mamy problem z braniem oleju przez samochód. Leon 1.4 TSI 122km 2013
Wstępnie warsztat powiedział że być może turbo ciągnie olej ale żeby zrobić tez analizę spalin. Co uważacie?

chyba dlatego że musimy wykluczyć błąd warsztatu (do którego w razie czego się przyznają i zwrócą nam kasę)

opis sytuacji: 2tyg temu odebraliśmy samochód z przygotowania do jazdy po zakupie. (Płyny, klima, rozrząd itd). Twierdzą że wymienili olej i zalali prawie pod max (zawiesili pod maską karteczkę z datą i rodzajem oleju)
Wczoraj czyli po 2tyg jeżdżenia (ok 550km) zapaliła się kontrolka NATYCHMIAST ZATRZYMAJ SAMOCHÓD, BRAK OLEJU. Bagnet był suchy totalnie. Finalnie wlalismy 2,5l oleju aż na bagnecie pojawiło się 2/3 między min a max.
Warsztat mówi że mało możliwe żeby zalali tylko pół oleju (bo mają swoją wewnętrzną dokumentację) no ale oczywiście ze wszyscy jesteśmy ludźmi i jeśli się okaże że to ich błąd to oddadzą nam za olej. Ale zabrali jeszcze raz na analizę i stwierdzili może coś z turbo i że moze dlatego tak wypiło olej i żeby to bardzo dokładnie sprawdzać czy teraz oleju nie będzie ubywać. Bo jak będzie ubywać to oni sugerują regeneracje turbo albo inne analizy a jeśli nie będzie ubywać to ich błąd i oddadzą $.
Dla nas (i nie tylko) wygląda to trochę tak jakby mechanik wlał pół baniaka żeby weszło w obieg i filtry, zajął się czymś innym i zapomniał dolać te drugie pół baniaka.
Zasugerowali zrobić analizę spalin na wszelki wypadek
Uwaga. Nie mamy uczucia nienawiści do warsztatu, korzystaliśmy z niego przez 9lat mając poprzedni samochód i nie mamy zarzutów.
.

Obrazek
Zobacz Profil
Magdusia
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 czerwca 2019, 23:49
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez Maszan » 23 czerwca 2019, 14:26

Dobrze nie jest bo przy 2500 zwykle weglowodory czyli HC powinny sie zmniejszac, a tu sa 2 krotnie ponad norme.Na wolnuch tez jest juz ponad norme .
Były:
Skoda 120@136 89' LPG
Skoda Felicia 1.3 MPI 98' LPG
VW Bora 1.9 TDI 01'
Są:
Seat Leon 1.6 16V LPG 05'
VW Golf 1.4 16V LPG 99'
Zobacz Profil
Maszan
Signo
Signo
 
Posty: 143
Dołączył(a): 3 lipca 2018, 22:19
Lokalizacja: Skawina
Region: małopolskie
Auto: Seat Leon 1M
Silnik: BCB 1.6

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez Magdusia » 23 czerwca 2019, 21:33

Dziękuję
A co może być przyczyną takiego stanu?
I jakie powinny być normy?
Zobacz Profil
Magdusia
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 czerwca 2019, 23:49
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez marekwar » 23 czerwca 2019, 22:49

Norma to mniej niż 100 ppm dla HC.
Możliwych przyczyn za wysokiej wartości HC jest mnóstwo. Albo jest to wina nadmiaru węglowodorów, z którymi nie radzi sobie katalizator albo zgon samego katalizatora.
Co do nadmiaru węglowodorów to często jest to spowodowane wypadaniem zapłonów. Najprostsze to paliwo z wodą i to łatwo usunąć dodając preparaty wiążące wodę i czyszczące wtryski.
Mogą to być uszkodzone wtryski, świece, przewody zapłonowe lub cewki.
I najgorsze - spalanie oleju silnikowego czyli silnik do remontu.
Trudno uwierzyć, że mechanik nie dolał 2,5 litra oleju jak ogółem wchodzi 4 litry.
Może gdzieś jest wyciek a HC wysokie z innego powodu - czyli dwa w jednym, dwa problemy na raz.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marekwar
Sport
Sport
 
Posty: 854
Dołączył(a): 23 marca 2017, 21:16
Region: łódzkie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez Magdusia » 24 czerwca 2019, 08:54

Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
A jakie mogą być przyczyny "znikania" oleju? Tylko silnik czy może być np. że to turbosprężarka wymaga regeneracji?
Jakie mogą być przyczyny jeśli nie widać wycieków?
Zobacz Profil
Magdusia
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 czerwca 2019, 23:49
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez marekwar » 24 czerwca 2019, 11:47

Najczęściej uszkodzone pierścienie na tłokach, zarżnięta turbosprężarka albo odma czyli coś z układem przewietrzania skrzyni korbowej np. niedrożność.
Wszystko pachnie remontem. Jaki rzeczywisty przebieg ma auto?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marekwar
Sport
Sport
 
Posty: 854
Dołączył(a): 23 marca 2017, 21:16
Region: łódzkie
Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez Magdusia » 24 czerwca 2019, 11:51

125 000
2013
Bardzo dobry stan. Nie zajeżdżony wizualnie..
Zobacz Profil
Magdusia
Stella
Stella
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 czerwca 2019, 23:49
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.4

Re: Leon analiza spalin pod kątem brania oleju/ znikanie ole

Postprzez Hans15336 » 24 czerwca 2019, 22:11

Sprawdzić kompresję i zrobić próbę olejową :clever:
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Hans15336
Stella +
Stella +
 
Posty: 94
Dołączył(a): 24 kwietnia 2018, 14:21
Region: dolnośląskie
Auto: C300
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron