Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotów)

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotów)

Postprzez K4rol4 » 8 lipca 2022, 07:53

Cześć,
Coraz bardziej denerwuje mnie dźwięk podczas przyśpieszania. Jest to tak jakby jakieś buczenie, po otwarciu maski na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu (na postoju) nic nie buczy - tylko i wyłącznie przy podczas jazdy.

Dźwięk taki sam jak u kogoś na YouTube:
https://www.youtube.com/shorts/GnChWueaw2c

Wiecie o co może chodzić? 1.4 125 CZCA

Samochód nie traci na mocy, wszystko działa - z niczym nie ma problemu.

Proszę o poradę, dzięki.
Zobacz Profil
K4rol4
Stella
Stella
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7 sierpnia 2019, 21:47
Region: dolnośląskie
Auto: 5F
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

Postprzez verton91 » 8 lipca 2022, 16:42

powiem jak było u mnie, podobny dźwięk, przechodzący może ciut bardziej w piszczenie i występowało to jedynie na 6 biegu - jakieś łożyska skrzyni biegów były do wymiany ale koniec końców wtedy producent auta zadecydował o wymianie całej skrzyni na swój koszt (gwarancyjnie) przy przebiegu około 50-60 tys km.

spróbuj zaobserwować, czy dzieje się to na wszystkich biegach, czy np jedynie na parzystych, nieparzystych.
brak dzwieku na postoju już w jakiś sposób tłumaczy, że problem nie występuje jak skrzynia nie ma obciążenia na danym biegu...
może to być cos ze skrzynią, ale nie musi.
niestety skrzynie MQ200 są tzw "z papieru" i lubią się sypnąć.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

Postprzez rafko1 » 16 lipca 2022, 15:02

Ja takie buczenie mam jak działa klima Wyłącz AC i zobaczysz
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

Postprzez verton91 » 17 lipca 2022, 12:40

buczenie kompresora klimatyzacji daje dźwięk cały czas, również na postoju i nasila się nawet gdy stojąc w miejscu doda się gazu ponieważ sprzęgło kompresora jest wtedy zapięte i kręci się tak jak i pasek osprzętu napędzany kołem pasowym wału korbowego.
po drugie, buczenie się zdarza w 1 na 20 aut i na ogół nie podlega wymianie gwarancyjnej bo według aso nie dźwięk nie świadczy o usterce ani o przyszłych problemach.

tutaj ewidentnie problem zaczyna być słychać jak skrzynia dostaje obciążenie, więc to nie wina klimy.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu 1.4 (powyżej 2k obrotó

Postprzez rafko1 » 17 lipca 2022, 15:14

Miałem kiedyś ibize 3 1.4 mpi i tak właśnie buczała skrzynia dwa łożyska podporowe padły przy 80 tys .Gościu z Krakowa zrobił skrzynie idealnie .Autem dobiłem do 220 tys i została sprzedana .
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości