Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

1.4 TSI 150KM CZEA Odpowietrzanie układu chłodzenia

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

1.4 TSI 150KM CZEA Odpowietrzanie układu chłodzenia

Postprzez Tomektr » 3 lutego 2023, 22:34

Witam.
Czy ktoś odpowietrzał układ chłodzenia w tym konkretnym silniku 1.4 TSI CZEA 150KM? Podobno można włączyć procedurę odpowietrzania w sterowniku silnika ale jak podłączę OBD11 to nic takiego nie ma.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Reklama

Re: 1.4 TSI 150KM CZEA Odpowietrzanie układu chłodzenia

Postprzez mm.max » 9 lutego 2023, 12:42

OBD11 nie obsługuje wszystkich funkcji specyficznych lub dedykowanych konkretnemu modelowi samochodu. Podobnie jest z VCDS czy VCP każdy z nich jest specyficzny i dobry w pewnym obszarze.
Niedawno uruchamiałem procedurę odpowietrzania w 1.6TDi ale z użyciem ODIS - i sama procedura może nie być wystarczająca jeżeli nie ma się odpowiedniego osprzętu do wytworzenia ciśnienia/podciśnienia w układzie - nie wiem jak jest w przypadku 1.4 - ale jak masz potrzebę przeprowadzenia procedury to zapraszam na kawę do Trójmiasta i powalczymy :)
Pozdrawiam
Michał (mm.max)
Był Leon 1M dostarczał adrenaliny
Był Leon 1P był poprawny
Był Leon 5F najlepszy z posiadanych
Był Leon 5F FL 150TSi był średniakiem :/
Jest A4 B9.5 TDi ....

Kill młodzieńczego życia = Ojciec Dyrektor vel Moher
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
mm.max
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4934
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 13:11
Lokalizacja: Gdynia
Region: pomorskie
Auto: 5f ST
Silnik: DADA 1.5


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości